Pôrod s pôrodnou asistentkou - Antolská

druzicka17
28. máj 2017

ahojte, chystám sa rodiť na antolskú, mám niekoľko otázok. Mamičky čo ste rodili v poslednej dobe-
1. dali by ste si nadštandardný box?
2. rodili ste niekto len s pôrodnou asistentkou? aké to bolo?
3. vyhoveli Vám asistentky ohľadne nástrihu ak ste ho nechceli?
4. môžem dúfať že sa dostanem na nadštandardnú izbu?
5. nechali bábätko po pôrode s rodičmi? ako dlho?

emi16
28. máj 2017

1. Netreba nadstandardny box
2.mala som zazmluvneneho Rozemberga. Vrelo odporucam, ludsky, objednal ma aj cez vikend na vysetrenie pred porodom, lebo som sa otvarala a nakoniec aj dobre, lebo mi koncila placenta vyzivovanie
Naplanovali sme porod a nakoniec od vyvolania po porod 3 hodiny
3. Sam navrhol nenastrihovat.
4. Nedufajte v nadstandartnu izbu
Iba ak by ste si ju objednali 3 mesiace vopred
5. Po porode sieta vysetrila lekarka
Dali mi ju k prsu a nechali nas v boxe aj s tatkom dietata cca hodinu
Potom ma previezli na izbu a do hodiny mi malu priniesli a uz som ju mala stale pri sebe
Ked niaka mamicka potrebovala ist k navsteve tak dieta dala do sesterskej izby

abubka
28. máj 2017

Ahoj...
ja som mala so sebou ako zaplatenu osobu porodnu asistentku a kedze niekedy robila na porodnici,tak poznala sestricky a bolo to super...nadstandardny box som nechcela...o babatko sa ti hned postaraju detske lekarky a hned ti ho prilozia k prsu,nemusis o to ano ziadat... nadstandardna izba je furt obsadena, rezervovat sa neda,lebo nevies kedy ta chyti porod a kedy ju budes potrebovat ☺... ale sestricky su mile a prijemne, prvu noc si mozes babatko nechat u nich,aby si sa zotavila a potom ho uz nepustis z ruk ☺... drzim palce

seagul
28. máj 2017

1. Ja som mala
2. Myslis svojou PA ako sprievod alebo ze pocas porodu pri tebe nebol lekar? Pri MBE bola vacsinu casu iba PA, lekar ma len z casu na cas skontroloval, tesne pred "finale" ma vysetrila PA a bola so mnou iba ona, bez lekara. Lekarka dosla az skontrolovat placentu.
3. Mna nenastrihavali.
4. Po porode bola plna, presunuli ma na nadstandard na dalsi den, treba sa ozvat sestrickam pred obedom ked sa prepusta.
5. 2h na boxe

druzicka17
autor
28. máj 2017

@seagul
1. a ako si bola spokojná, oplatí sa? mňa láka ta sprcha tam. už mám jeden pôrod za sebou a bola to najväčšia úľava pre mňa. Mohol tam byť partner celú dobu?
2. Myslím tie sestry čo sú tam, nie vlastnú. Viem, že ak nemáš zazmluvneného lekára, celý pôrod odvedú oni.

Ďakujem za odpovede

seagul
28. máj 2017

@druzicka17 ja som ho chcela koli vacsiemu sukromiu. Nepocula som co sa dialo na chodbe, ani ostatne zeny. Je k tomu WC a sprcha ( ale ta prerobena nie je takze je taka ako na oddeleni ak si tam bola). Dakto mozno pocas porodu nevnima nic na okolo, ale ja som sa citila takto lepsie ( 100 EUR sice nie je malo ale pre mna to bola ok suma za 6h sukromia). Je tam aj fitlopta a karimatka (tie su myslim aj na normalnom, len tu mas viac miesta- tie zase zachranili mna 🙂).
Detto nadstandardne izby maju neporovnatelne lepsie postele :D.
Partner, Ano-moze byt s tebou celu dobu ako si tam.
Sestry- u mna to tak bolo, ale ja som nemala ziadne komplikacie a porodila som za 4h. Uprimne boli prijemnejsie a ustretovejsie ako lekarka, co ma chodila vysetrovat.

druzicka17
autor
29. máj 2017

@seagul velmi pekne dakujem🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre