Bežiaci pas - za a proti

zuzanka66
8. nov 2023

Ahojte snažím sa robiť všetko preto aby som schudla a uvažujem už dlhšiu dobu že si kúpim bežiaci pas ale je to pre mna dosť drahá vec a veľká investícia aj keď je tento zaujímavo ,,lacný “ oproti tým iným . Tak ze či si ho mám kúpiť pripadne ak sa vyznáte čo stojí za to . Ja by som chcela robiť každý deň rýchlu chôdzu po 60 min,lebo keď som bola pár krát vo fitku proste som na tom nevedela behať a aj tak mi robí lepšie rýchla chôdza . Tak mi prosím poraďte ak môžete kupovať/nekupovať ? Prípadne mate s týmto konkrétnym pasom skúsenosť ? Ďakujem pekne🫶

https://m.alza.sk/sport/christopeit-treadmill-c...

luccija
8. nov 2023

@zuzanka66 nekupovať, ale radšej chodiť von rychlochodzou

chodec15
8. nov 2023

Casom z neho bude pekny stojan na oblecenie. Preco behat dnu, ked mozes ist behat do niekam do lesa.

yanni
8. nov 2023

Po prve, behom neschudnes a po druhe, ked chces len chodit, tak chodit mozes aj vonku po lese. Ak nie si v casovej nudzi a netrenujes pravidelne na bezecke preteky, tak sa to neoplati. my mame pas ale vyuzivame ho prakticky kazdy den, prestrieda sa na nom cela rodina - muz a ja pravidelne niekolkokrat za tyuden, pomedzi dcera a dvaja z nasich chalanov sporadicky, ked su doma. Mne to napr vyhovuje, kedze okrem raz za cas cez viekend (ked nie su nejake ine akcie) cez tyzden by som vonku behat casovo nestohala. Takto si "ukradnem" napr. hodinku cez obed (mam HO) a odbehnem mojich 5-10 km a mam to aj so sprchou. Vonku by som potrebovala minimalne 1,5 hodiny aj s obliekanim a vyzliekanim (teraz, ked uz je chladno je toho viac a kradne to cas) a to je bez sprchy. Takze na tvojom mieste, nie, neoplati sa ti to.

yanni
8. nov 2023

@zuzanka66 a este, to co si dala link, to vyzera dost lacno, nejaky mini pas, kratky, to musis davat pekne kratke krôčky.

pkgirl30
8. nov 2023

ja som si kúpila taký obyčajný za 250 eur asi pred 5 rokmi a používam ho stále,tiež mám radšej rýchlu chôdzu ako beh, aj na regeneráciu po operácii mi to pomohlo. Na chudnutie mi to pomáhalo ako doplnok k ďalšiemu kardiu

draik
8. nov 2023

Behom samozrejme schudnete. Akurát to nemôže byť beh v trvaní iba nejakú pol hodinku. Na páse je to veľmi nudné a pomaly plynie čas oproti vonkajšku, čo môže demotivovať. Dobré pásy sú navyše pomerne drahé.

zuzanka66
autor
8. nov 2023

Je to dosť zložitá situácia aby som ju tu rozpísala ale neda sa mi chodit každý deň vonku behať/robiť rýchlu chôdzi tak preto som chcela ten pas

ariannazara
8. nov 2023

@zuzanka66 podľa mňa je to super vecička;) keďže jeseň, zima sú dosť nepriaznivé na beh a keď máš dieta a nemá s nim kto byť. Za mňa dobra voľba

luccija
8. nov 2023

@zuzanka66 ak máš situáciu, ze nemôžeš chodiť von kedy chces, tak vždy lepšie ako nič.Byvas v byte?ja som dosť počula suseda ako to hucalo

vkatush
8. nov 2023

@zuzanka66 kamoška má v byte, používa na rýchlo chôdzu (zapne si k tomu seriál a "zbehne" jej to 😂)

Ale čisto len rýchlo chôdzou neschudneš. Ona to má ako doplnok k cvičeniu (doma s činkami, vlastnou váhou a 2x do týždňa už aj fitko).

zuzanka66
autor
8. nov 2023

@luccija v dome 🙂 takze v pohode ak len preto

misters
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aminka2325
19. nov 2023

Je to super investícia, ale v prípade, že ho budeš využívať, nie že kúpiš a bude stáť na jednom mieste

yanni
19. nov 2023

@draik Beh na pase nemusis byt nudny. Zalezi ako si to clovek zariadi. Beham 25 rokov viac-menej aktivne a beham aj aj. Vonku je to niekedy nudnejsie ako doma na pase. Zapnem telku, vyberiem nejaky fakny film a mam na 1,5-2 hodiny obstarane.