Budeme zdravé, krásne, štíhle - sexi maminky

kesis
10. júl 2013

Ahojte dievčatká, tak som sa rozhodla že založím skupinku o chudnutí... Pretože mi píše veľa mamičiek i budúcich mamičiek a už mám v tom chaos a potom mi je ľúto že neviem komu som odpísala komu nie, na niečo zabudnem a podobne. Ešte popozývam ostatné určite som nestihla napísať všetky.
Tak sa budem snažiť aby som Vám poradila ako najviac to bude možné, aby sme všetky dosiahli svoj cieľ a potom urobíme jedno velkéééé stretnutie v minisukienkach ;) Teším sa na vaše diskusie ♥

1. Jesť aspoň 5x za deň.
2. Vynechať sladkosti !!!
3. Vypiť minimálne 3l vody denne
4. Žiadne biele pečivo
5. Žiadne mastné jedlá
6. Mäso hovädzie, kuracie, ryby, zajačie, morčacie - chudé mäso
7. Veľa, veľa, Veľa zeleniny
8. Ovocie len do obeda
9. Olivový, kokosový olej je najlepší a hlavne zdravý
10. 85% úspechu je zmena jedálnička, 15% športovanie
11. Cvičenie, cvičenie....

Toto je mojich asi prvých rád na začiatok už sa na Vás všetky teším ;)

nelinka79
11. júl 2013

Ahojte dievcence .... mozem sa aj k vam pridat .. prezieranie, zdravotne problemy, na vsetko sama, ako sa hovori bodova dieta / zbodni vsetko co vidis/ urobili svoje .. prerabali sme byt a uz sme konecne vo svojom tak som si povedala ze koniec ideme pekne zdravo papat a konecne vyzerat trosku k svetu. tento tyzden som uz zacala zdravsie jest a hlavne vela zeleniny . ale myslim ze spolu nam to pojde lahsie .

kesis
autor
11. júl 2013

@terezka1947 Ahoj 🙂 no ked ma niekto zdravotne problémy ide to tažko :-/ ale mylsím si že keby si si chodila aspon 4x do týždna zacvičiť a nepapať po 18:00 hod.
Ja síce chodím 6x do týždna cvičiť ... niekedy idem aj po 20:00 ked malý zaspí a MM je doma máme fito otvorené do 22:00 tak sa snažím to využiť alebo cez víkend chodím ráno ....

fivulinka
11. júl 2013

ahojte, rada by som sa k vám pridala aj ja...počas tehotenstva som pribrala cca 20-22kg, pre pôrodom som vážila približne 89kg pri výške 167cm, katastrofa :O 20 kg sa mi počas 11mesiacov podarilo dať postupne dole /malý bude mať o 2týždne rok/, teraz som na váhe 69 kg...mojím cieľom je dostať sa na 60kg a vyformovať a spevniť si postavu, tak snád sa mi to podarí...potrebujem sa poriadne namotivovať a začať zasa poctivo cvičiť a zdravo sa stravovať ako predtým...

terezka1947
11. júl 2013

@kesis ok,tak skusim po 18 nejest...tak asi zacnem 😀 .. nebudem sa prejedat chlebom 😀 neskor cvicenie...ked uz budem fit

cawes
11. júl 2013

caute aj ja sa pridavam uz drzim dietu 4 den, vazit sa nevazim, viem ze potrebujem dat dole 20 kg. Zatial sa snazim zdravo jest, bez sladkosti, chlebik mam na ranajky zatial dva krat do tyzdna, postupne ho chcem nahradit dukanovymi palacinkami na ranajky. Obed a veceru mam uz len salat a mäsko alebo zeleninu a salat 😀
dufam ze dam dole cim skor aspon nieco. Momentalne este necvicim, zatial chodim (mam utrhnuty krizovy väz na kolene) ale zacnem cvicit od dalsieho tyzdna

nelinka79
11. júl 2013

@kesis prosim ta ako pripravujes kus kus ? a su vlarany tie suche chleby v pohode alebo radsej celozrnne pecivo ?

fidanaf
11. júl 2013

čo je celozrnný nápoj???

svatava74
11. júl 2013

@kesis prosim ta, kde kupujes spaldove lupienky???? 🙂

engie35
11. júl 2013

@kesis Ahoj, ako sa pripravuje cus cus, ešte som to vôbec nejedla. Ď. 🙂

svatava74
11. júl 2013

kuskus najlahsia priprava....zalejete vriacou vodou prikryjete a po cca 5 min premiesate....ziane varenie , nic...k tomu si pridavam ingrediencie ake chcem, ovocie, sladke, slane...mnam, mnam...ale je aj tmavy, aj svetly.... 🙂

mamavera
11. júl 2013

@kesis dovolím si s tebou polemizovať, nejesť po 18. hodine nie je pre každého tá správna voľba, najmä ak niekto chodí spať až pred polnocou....

iviatko
11. júl 2013

Ja chodim az po polnoci,snazim sa nejest uz po tej 19 tej. Predtym taky keksik,dva rohle,suncicka,jablka atd 🙂) @mamavera

mamavera
11. júl 2013

@iviatko je to samozrejme tvoja voľba, stovky príbehov žien, ktoré schudli z iných tém, aj najnovšie poznatky to nepovažujú za nutné. Samozrejme, keď so dáš o deviatej večer smažený syr, hranolky a tatarku, kilá pôjdu dolu ťažko 😀 , ale prečo nie kúsok syra so zeleninou, alebo miska zeleninového šalátu s jogurtovým dresingom, alebo aj ten jogurt, acidko....Jasné, že každý organizmus je iný a inak reaguje, ale prečo večer hladovať päť hodín, keď kg ubúdajú aj bez toho?

svatava74
11. júl 2013

@mamavera suhlasim s tebou...chodim spavat o cca 22,30-23,30 kazdy den a zomrela by som keby som o 18,00 musela ukoncit svoje papanie....jablko....alebo len kustik niecoho musim dat do seba....
a teraz ked sa u nas doma nesie cas v dennom nakupe, ze CERVENY MELON...som uplne mimo....aspon kus si musim dat....snad to nema tolko kalorii co som pozerala v kalor.kalkulacke...tym sa utesujem.... 🙂

kesis
autor
12. júl 2013

@svatava74 AHoj kupujem v DM - ke 🙂

kesis
autor
12. júl 2013

@engie35 AHoj 250g cus-cussu zalejem 250 ml vriacej vody... pár krát premiešam a je to 🙂

nelinka79
12. júl 2013

@kesis ten kus kus tu vodu vypije ? teda kolko kusu tolko vody ? a ako to chuti ?

engie35
12. júl 2013

@kesis Ďakujem. 🙂 A soli netreba dávať?

kesis
autor
12. júl 2013

@nelinka79
@engie35 No ja nedávam nič ale možeš si dať sol alebo korenie alebo tak 🙂

orieskova
12. júl 2013

Aj ja sa rada pridam...zmenou stravy sa mi za posledne dva mesiace podarilo schudnut 7,5 kg..z 80 na 72,5...este aspon 10 musiii ist dole...

engie35
12. júl 2013

@orieskova NO si skoro na tom ako ja. Ja som išla dole zo 79 na 70 a tiež chcem ešte dať 10 dole. Len to už ide ťahšie. 😒

ritusuk
12. júl 2013

ahojte,pridavam sa,ja mam minus 12kg dole,neskutocny pocit!po ROKOCH opat nosim sukne a nedavno som si kupila sortky,ked si predstavim,ako som neznasala leto,vsetko mi vsade trcalo a teraz sa usmievam,ked svieti slniecko,lebo viem,ze ked sa zbadam vo vyklade,nepride mi zle.predtym som drzala radikalne diety,ktore su vopred odsudene na neuspech.ja osobne jem strasne rada,chodim spavat az po polnoci a zivot bez sladkeho si neviem predstavit,preto som sa prisposobila tomuto a funguje to.kazda z vas,co si naordinuje zivot bez toho,co miluje,ci uz je to pecivo alebo cokolada,bude len trpiet a potom to na vas padne a budete v bludnom kruhu.takze ziadne diety,ziadne po piatej nejest,je to hlupost,ktoru dlhodobo neutiahnete...

iviatko
12. júl 2013

baby, mne to dole stravou nejde, vzdy sa musim nakopnut cvicenim, potom mi je luto zozrat studentsku pecat, ked som hodinu makala :D prave som si dala susit tricko, zmykat som ho mohla...27km za hodku na stacionar.biku nie je zle 🙂 som si k tomu pustila film a slo to super. len ci zaspim :D

ritusuk
12. júl 2013

@iviatko od veci, ale nie si ty Iv V. z blog.sme.sk?

iviatko
12. júl 2013

@ritusuk som 🙂

ritusuk
12. júl 2013

@iviatko aaaaaaaaa, ja Ta tak rada citam...a taaak dlho uz🙂 HALUZ 🙂 krasne pises...tak len tolko. aby to nebolo mimo temy🙂

iviatko
14. júl 2013

ja s amusim pochvalit, nakopla som sa a zacala som s rotopedom zas, treti den...prve dva dni 60min a 30km, dnes 120 min a 60km, medzitym prechadzka 3 hodinova a uz citim na oblecku, ze mi nie je take tesne , jupiiiii.

evala777
14. júl 2013

ahojte pridávam sa aj ja potrebujem dať dole min. 10 kg, tak dúfam, že sa mi to s vami podarí 😉

nelustek
15. júl 2013

Ahojte môžem sa pridať? Ja síce nemám ani nadváhu ani nič podobné , ale som nízka a aj jedno kilecko navyše mi sadne hneď na zadok ☹ potrebovala by som ho spevnit aj stehná

nika27
23. júl 2013

@kesis ahoj, chcela by som sa spytat, ze podla coho si zostavujes jedalnicek? Ja som po cisarskom porode 14 tyzdnov.zhodila som doteraz 20 kg,ale este 10 kg mi treba dat dole. zacala som cvicit aj jill, no nie uplne kazdy den sa mi podari cvicit.ale tak 3-4krat do tyzdna.kojim,ale chcela by som upravit jedalnicek,samozrejme ziadne diety,ale zdravu stravu.Poradis mi prosim Ta? dakujem🙂