Chudnutie a kalórie pri výške 163 cm a váhe 74 kg

11. feb 2022

Pekný večer, vie mi niekto poradiť ohľadne prijatých kcal denne aby som chudla ? Mám 74kg a 163cm. Na nete som síce podľa kalkulačky našla 1280kcal (bez cvičenia) ale posledné dni sa cítim unavená, čiže predpokladám, že pre mňa to je málo. 😏 Podľa inej kalkulačky to bolo zas niečo cez 1400kcal čo má byť môj bazálny metabolizmus, teda ak budem príjmať toľko kalorii, budem chudnúť aj bez cvičenia ? 🤔

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
veronice
11. feb 2022

Skus tuto kalkulacku a pridaj sa na fb do skupiniek Chudneme s kalorickymi tabulkami. 1280kcal je brutal malo. Odporucam najst si niwkoho kto ti spravi meranie na pristroji In Body, ten pomeria vsetko aj tvoj bazal a podla toho sa vies nastavit dalej. Drzim palce 💪🍀

miusa00
11. feb 2022

Pouzivala si kaloricke tabulky? Ak ano pravdeodobne si si nastavila sedavy rezim… ak nie, kazdopadne je to velmi malo kcal, aj 1400 je malo

autor
11. feb 2022

@elizabet173 ono, nie žeby som bola taká lenivá mať nejaký pohyb naviac, skor som demotivovaná, v skratke som diabetička 1.typu, a stale keď hoc len idem na prechádzku, a to ešte nehovorím o kardio cvčeniach mi ide cukor strašne rýchlo dole, aj dva krat za sebou= musim vypiť džús stále aj 4dcl 🙁 čo je 40-50g sacharidov…podom ten deficit kcal z cvičenia rovno “zabijem” s cukrom ktory do seba dám.

autor
11. feb 2022

@veronice ďakujem pekne, idem na to pozrieť 🙂

autor
11. feb 2022

@miusa00 ano používam, ale mam ich v mobile možno aj 2 roky, tak neviem ani čo som tam nastavila na začiatku, 🤷🏻‍♀️

veronice
11. feb 2022

Jaaaj a ved ten link som nepripojila 😁🙈
https://calc.kaloricketabulky.sk/

autor
11. feb 2022

@veronice ďakujeem pozrela som na to, tento krát ten bazal vyšiel dokonca 1649kcal 😅

stevvvka
11. feb 2022

Neodvazim sa odporucat konkretny pohyb, ale ozaj je lepsie dat obcas rychlo chodzu, hoc musis doplnit cukor. Nechod do zdravotneho rizika. Ale co tak 5 drepov rano a 5 drepov vecer pri cisteni zubov?

veronice
11. feb 2022

To znie omnoho realnejsie 😉👍

autor
11. feb 2022

@stevvvka to nie je vôbec zlý nápad stale po trocha 🙂

janinka007
11. feb 2022

Pridaj sa do našej skupiny Cesta k mojej premene

stevvvka
11. feb 2022

Ja som na materskej nikdy "nemala cas" na cvicenie. A potom sa zrazu dalo rano 3 drepy, hoc len tri ale islo o zvyk.. Pri cisteni zubov... Pri dojceni poleziacky som aspon nohu dvihala... Tak, aby ti to nerobilo problemy, po troche... Ale cim viac sa hybes, tym je metabolizmus rychlejsi a chudnutie efektivnejsie. Uvidis, ako sa bude cukor spravat. Vela stastia

dadis
12. feb 2022

Ak mas DM I, tak by som sa zamerala skor na silove cvicenia, bud silove treningy (zhyby, kliky, drepy, vypady s vahami/vlastnku vahou) alebo v posilnovni so strojmi. Vybudovanim svalovej hmoty si zvysis bazalny metabolizmus...kardio by som davala len v miernych tepovych (okolo 120, 130) teda asi rychlu chodzu, chodza do kopca, schody, bicykel po rovine. Ja ked beham napr nad 10km, tak mi priatel poradil, nech si dam kludne gel, alebo ovocnu kapsicku, aby som doplnila cukor. A to nemam problemy, som zdrava, len jednoducho po polhodine behu sa ten cukor spotrebuje. Pre chudnutie je skor dolezita strava, aby doplnila vsetky potrebne ziviny a zaroven bol prijem v miernom deficite. Musis mat zastupene vsetky makra, najma bielkoviny, sacharidy i tuky. Pozor s tukmi, tie maju najvyyssiu kaloricku hodnotu, no nemozes ich vylucit. Len obmedzit, najma tie skryte v udeninach, mase, masle, slahackach a pod. Avsak olivovy olej urcite pouzivaj. Velmi jednoducho to dosiahnes, ak zvysis prijem zeleniny a zeleninovu prilohu budes davat k vsetkemu, ci uz v surovom, varenom, pecenom ci kvasenom stave (kysla kapusta napr).

petricka22
12. feb 2022

Mozem ti dat kontakt na mladeho chalana, vyborne sa s nim spolupracuje, je velmi mily, da ti cvicebmy plan a nastavi kalorie a tych 1650 bude asi uplne ok. Nasmeruje ta na stravu zalozenu hlavne na bielkovinach. Podarilo sa mi s nim schudnut a to som roky skusala kadeco, aj inychvyzivovyvh poradcov. Cvicila som o dusu a vaha nic. A s tymto to fakt islo a pri tom som bola dosyta najedena.

luccija
12. feb 2022

Ak máš diabetes neriad sa na fóre, ale s odborníkmi

autor
12. feb 2022

@stevvvka jasné skúsim pravidelne po trochu niečo, ďakujem 🙂

autor
12. feb 2022

@dadis ďakujem pekne 👍🏻😇

autor
12. feb 2022

@petricka22 ďakujem ale zatiaľ to skúsim sama 🙂

petricka22
12. feb 2022

Jasne, drzim palce 😉

lusya310
13. feb 2022

Ahoj, na som tiež diabeticka a taktiež sa snažím schudnúť, ak chces , môžme si napísať ;)

sprituska
17. feb 2022

Diabetici by mali dbat na prisun kvalitnej vlakniny. Dospeli clovek by mal prijat denne 25-30g