Mám 12 a nedarí sa mi schudnúť

kuka123
1. jan 2021

Ahojte som 12 ročné dievča a potrebujem radu: ako to že sa mi nedarí schudnúť? Mám 160 cm ale 63-64 kg.
Každý deň okolo 15-20 minút cvičím, večer chodím na prechádzky dlhé, denne urobím minimálne 7000 krokov a viac, napríklad včera 14000 vyše. Stravujem sa normálne, čo mi mama navarí, sladkosti poslednú dobu vôbec max. Čo nám ostalo vianočné pečivo koláčiky max... Sladké vody občas, ale aj čisú vodu.. prosím čo mám robiť? Neviem čo robím zle..😞

emilius03
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
veronikaszabova
1. jan 2021

Joooj zlaticko, mas len 12r, nepotrebujes chudnut. Si vo vyvoji.

strela7
1. jan 2021

@kuka123 klidek 🙂 si mlada formuje sa ti postava, zi zdravo nepozeraj na vahu zatial, viac kg vacsie prsia, kazdy máme iny tvar postavy, chce to cas nic nejde hned, pomaličky cvic dnik po dniku a po 15tom roku uvidis vysledky nemas sa kam ponáhľať

janinah
1. jan 2021

Je zákaz vychádzanie,ak nebývaš pri lese ale kdesi na sídlisku,tak sa o nich porozprávaj s mamou.Moja dcéra bacuľka asi v tomto veku začala sama od seba chudnúť a to vyslovene stravou,niečo si o tom prečítaj a popros mamu o spoluprácu, napr. k mäsu nemusíš knedlu ani zemiaky,ale len dusenú zeleninku.Sladkosti vôbec,veľa tekutín,čaj a vodu.Nič drastické,ale pomaly postupne zmeniť stravovanie.

kuka123
autor
1. jan 2021

Ďakujem všetkým za rady posnažím sa 💖

zuzkapap
1. jan 2021

@kuka123 pokiaľ sa stravujes co ti doma varia a nejes naozaj žiadne sladkosti ani nepijes sladke vody tak by si nemala priberat, keď tak ešte skus pridať zeleninu, menšie porcie jest 5 krat denne a pravidelne, ziadne zobanie medzi jedlami, jeden kolacik tam a jedna tycinka sem a o mesiac máš o kilo viac... Ja to poznám už od 13 si musím dávať pozor co jem je to nanič... Drzim palce 🙂

strela7
1. jan 2021

@kuka123 hlavne hlavu hore 🙂 uzivaj a netráp sa tym cvic lebo ta to bavi lebo to chceš nie preto lebo vaha by mala byt taka a hentaka a ked nemas taku a hentaku nie si ideal krasy a podobne somariny

skarli
1. jan 2021

@kuka123 dievča ty nevymýšľaj s chudnutím, rastie š a tvoje telo potrebuje živiny vitamíny minerály a z čoho to chceš mať lebo toto všetko získaš z normálneho jedla a ak schudneš viac ako 5 kg tak budeš mať problém s krámamy a s hormónmi, bude ti jebkať a skončíš s anorexiou....

viikkki
1. jan 2021

Pi veela citrónovej vody aj 3-4 litre denne, miesto mäsa napríklad lososa s bylinkami, kúp si čaj na chudnutie, sladkosti a čipsy plus kalorické jedla vôbec nie, jec 5 malých porcií denne... Ale žiadne drastické diéty ešte podľa mňa v tvojom veku niesu vhodné... Myslím ze by ti to mohlo pomôcť a veľmi dôležitá je aj psychika nato nezabúdaj ☺️držím palce ❤️🙏hlavne nezabúdaj nato ze to treba mať všetko pod kontrolou takže nie ze ti to pôjde na hlavu zachviľu a skončíš u psychiatra podvizivena... Stačí ti max 5-7 kíl a budeš úplne akurát... A myslím si ze na váhe nezáleží každé dievča je pekne bez ohľadu na váhu 😉🙏aa jogurty len s obsahom tuku maximálne 0,7%

viikkki
1. jan 2021

A snaž sa jesť v rovnakom čase napríklad vždy o 10:00 potom o 13:00 každý deň

babydesire
1. jan 2021

@kuka123 preco chces schudnut? Nezda sa mi ta vaha az taka hrozna..inak hormony ktore teraz doslova burcuju tvoje telo, akekolvek chudnutie stazuju...

bluka2
1. jan 2021

Myslím, že postačí, keď úplne vylúčis tie sladené vody...

gvbnnmbm
1. jan 2021

Moja dcéra má ten istý problém problém je že teraz sme vnútri a málo sa hýbeme a viac jeme moja dcéra mala z toho komplexy a trápila sa že je tučná a škaredá má 13

oli18
2. jan 2021

14000 krokov je cca 10 km, podla mojho krokomeru. Keby bolo aj menej. Tak mi povedz, kde chodi 12 rocne dieta vecer na prechadzky v case zakazu vychadzania 10 km? Tu si niekto vymysla. 😁

lenkakravcova
2. jan 2021

@skarli Viac ako 5kg? To asi nie. S jej výškou môže vyzerať rôzne. Ja som mala na strednej 43kg - 160cm. Momentálne mám 47kg - 160cm a vychudnutá nie som ani omylom (aj prsia D mi ostali, tuk nikam nezmizol).
Záleží na tom ci ma svaly alebo tuk. Svaly sú ťažšie.

viikkki
2. jan 2021

@lenkakravcova on to asi skôr myslel ze nie viac ako 5kg

viikkki
2. jan 2021

@oli18 aj ja tak chodím na prechadzky večer s mm do prírody 😜

lenkakravcova
2. jan 2021

@viikkki Áno, chápem. Pise ale ze ma 62-63kg, pri 160cm. Ja som mala 43kg pri 160cm a žiadne problémy som nemala a ani som nebola anorektička. Nosila som xs veľkosť. Momentálne 47kg pri 160cm - S, M nosím, dojčím. Teda 15kg ešte nič neurobí keď schudne pri takej nízkej výške a jej váhe 🙂
Moja mama váži 63kg pri 160cm,, - nosí XL.

oli18
2. jan 2021

@viikkki ja chodim po zotmeni s mm po nasej stvrti 2 km. Je januar, v prirode je po zotmeni uplna tma, takze blbost.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
viikkki
2. jan 2021

@oli18 myslela som v okolí domov mame tam také dlhé cestičky a baterky 😉mame to radi.. Ci všeeetko je podľa teba blbosť... nevadí 🤭

viikkki
2. jan 2021

@elizabet173 moja kamarátka keď chudla chodila do takej poradne alebo ako to nazvať a tam jej to odporučili a naozaj sa jej potom chudlo menej tak neviem 🤷‍♀️ja sa do toho moc nevyznám to iba co som od nej pochytila a ja 4litre pijem bežné tak asi som už zvyknutá 😃neviem no ale 2-3litre by podľa mňa mohla zvládnuť

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenkakravcova
2. jan 2021

@zazvorka87 Nechvastám sa. Nebudem písať bez údajov. Reagovala som len na to ze ak schudne viac než 5kg bude z nej anorektička = nie je to pravda, postavy sú rôzne.
To myslíš vážne že k niekto nosí S, M a napíše svoju váhu presne, aby nezavadzal, tak je to chvastanie? 🙄😂

zaba21
2. jan 2021

@kuka123
V tvojom veku nie je na mieste žiadne radikálne chudnutie. Zdravá strava a viac pohybu.
Skús si pozrieť stránku www.fitshaker.sk
Je tam veľa článkov o zdravom stravovaní, môžeš mamku inšpirovať na zdravé recepty. Tiež sú tam články o to, ako zostaviť jedálniček. V každom prípade musíš mať vo svojom veku pestrú stravu : chudé mäso, mliečne výrobky, zelenina, ovocie, celozrnné pečivo,
Taktiež tam môžeš cvičiť, čo je fajn aj počas korony. Dá sa aj zadarmo, ale dá sa predplatiť prístup.

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jenny224
2. jan 2021

Tiež by som neradila drasticky chudnúť a určite NIE aj 15 kg. Je stále vo vývoji, mohlo by to mat vplyv na menštruačný cyklus a iné veci, rozhádzat si organizmus. Milá autorka, vyraď sladené vody, nech sa cítiš lepšie, že si niečo urobila, papaj ovocie, zeleninu a nechaj to tak, aby si si neublížila 😘