Chcem schudnúť 10 - 15 kg

erica1705
24. aug 2020

Ahojte , už dlhu dobu jem zdravšie jedla a a snažím sa vyhýbať sladkým nápojom a sladkostiam , nedarí sa mi schudnúť ....Sem tam si zacvičím ....viete mi prosím niekto poradiť ako schudnúť ? potrebujem zhodiť aspoň 10-15 kg ..Bez cvičenia to asi nepôjde ,však ?

miskooo1987
24. aug 2020

@erica1705 čo je cvičenie? Lebo áno pôjde to bez cvičenia... teda v zmysle nejakého fitnescentra a dvíhanie železa... vydaj sa dá zvýšiť aj bežným pohybom...

22abigail22
24. aug 2020

Písala som správu

kocere
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
deti95060810
24. aug 2020

mne super pomáhal beh....stačí každý deň odbehnúť cca 3 km....časom si zvykneš ....

veronikaszabova
24. aug 2020

Kaloricke tabulky - zapisuj si, co zjes. Nepi sladke vody, chipse, sladkosti...
U mna 4 mesiace - minus 15kg

zuzipolo
24. aug 2020

@erica1705 tiež mám kalorické tabuľky a nedám na ne dopustiť,za dva mesiace -7kg bez pohybu (z 56 na 49kg) ...plus ťa prejde chuť na hlúposti,keď uvidíš koľko kalórií obsahujú a dva krát si rozmyslíš čo zješ..

veronikaszabova
24. aug 2020

@zuzipolo presne. Hlavne, ked zbadas kolko cukru maju urcite veci 😂

zuzipolo
24. aug 2020

@veronikaszabova áno,potom si človek bude vážiť každú bobuľku hrozna či čučoriedky za odmenu 😂

zuzuliennka1
24. aug 2020

@erica1705 kaloricke tabulky odporucam... ked zistis, kolko kalorii maju v skutocnosti aj tie “zdrave jedla”, budes prekvapena, aj v akych malickostiach zbytocne pojedas kalorie a tiez, ze aj zdrave jablko je hlupost jest vecer a pod.
a co su to “zdravsie jedla”? a pohyb zaradit - bez toho to nepojde ale, musi to byt pohyb pri urcitej tepovej frekvencii, inak nespalujes.... a urcite nie “sem tam”, ale pravidelne.... ja som teraz zacala cvicit tabatu a take kratsie cvicenia do pol hodinky podla youtube videi - tzv. HIIT (high intensity interval training), intenzivne interval. treningy, rucim, ze sa z teba bude liat 🙂

sandrahi
24. aug 2020

ked nie beh tak uplne staci chodza, pravidelne prechadzky zmozu ozaj velmi vela aj ked sa to mozno niekomu nezda ;)

miskooo1987
24. aug 2020

@zuzuliennka1 ja by som jej možno odporučil normálnu návštevu fitka a zaplatiť si trénera na pár sedení...(zhodnotiť recenzie predtým) ... vypracujú aj optimálne cvičenie, aj vypracujú individuálny jedalnicek... by som viac odporučil ako nejaké pochybne diéty s rôznym až nulovým efektom...

zuzuliennka1
24. aug 2020

@miskooo1987 a kde jej odporucam diety?
ja napr. nemam na fitko cas ani priestor, nemam komu dat syna strazit, ale zamakat sa da aj bez toho... lebo to su potom taketo typy, co si povedia - no hej, vyzeram jak prasa ale na fitko nemam cas ani prachy... ale
to nie je o fitku, dnes je vela kvalitnych online programov, tabata a pod., s vedenim trenerov, staci si doma najst pol hodinky a odmakat, ist si zabehat, rychla chodza a nie diety - tie neuznavam... staci NEZRAT....
a da sa schudnut za pol roka aj 20kg, moja kamoska je toho dokazom.... prestala jest kadejake blbosti pocas dna, doma 3x tyzdenne tabata, ked bol cas a priestor, dala aj beh a je to....

erica1705
autor
24. aug 2020

@zuzuliennka1 no ja mám problém ísť z váhou dole odkedy som z 83kg išla dole na 77kg z toho sa už dlho neviem pohnúť a sladkosti konzumujem fakt iba minimálne lebo niekdy sa mi to zažiada ale nie nejak že sa prežieram alebo ich musím mať každý deň , mastné jedlá vylučujem úplne , predtým som mohla ísť aj do fitka ale u nás sa zrušilo. Doma lietam celý deň ale neviem sa nejako donútiť že cvičiť dennodenne

zuzuliennka1
24. aug 2020

@erica1705 lietam doma aj ja ale to nestaci... tepova frekvencia je dolezita... inak telo nespaluje tuk... nedonuti ta ani pohlad na seba do zrkadla? na fotkach? motivaciu si musis najst sama a potom sa na tu pol hodinku cvicenia budes dokonca aj tesit 🙂 len treba chciet, vyhovoriek je vela

a aky je tvoj bezny jedalnicek? co jes a kolko pijes vody?

erica1705
autor
24. aug 2020

@zuzuliennka1 raňajky jem vajíčka , obed nejaké cestoviny alebo niečo zo zeleniny , pomedzi to aj ovocie a večeru fakt len niečo ľahké , na deň vypijem asi tak liter čistej vody a liter mätový čaj

zuzuliennka1
24. aug 2020

@erica1705 najidealnejsie je zistit si podla tvojej vysky, vahy a veku - kolko kalorii musis denne prijat a podla toho sa odvijat, problemom totiz moze byt paradoxne aj nedostatok kalorii, telo potrebuje na fungovanie energiu, inak vsetko uklada do zasob..... namiesto cestovin na obed (cestoviny su ciste sacharidy) by som zaradila skor morcacie maso na prirodno, zelenina s ryzou napr. , vecere mavam napr. ja cottage cheese s tuniakom, zelenina,... aj malo jedla moze byt problem

akinom0077
25. aug 2020

@erica1705 / da sa aj bez cvicenia... neviem ako dlho sa snazis o zdravu stravu atd... co sa osvedcilo mne a co aj ozaj funguje a co je zaklad zakladov je JEST casto kazde 2-3 h a male porcie, nie jest 2-3x denne, samozrejme zalezi aj co... ale to asi vies. Pohyb je az na druhom mieste. Cvicenie v posilke sa da nahradir roznymi druhmi pohybu zalezi co ta bavi alebo do coho sa vies dokopat

akinom0077
25. aug 2020

@erica1705 voda a matovy caj ok, samozrejme nesladeny. Pitny rezim je dolezity hlavne cista voda, pripadne mineralky bylinne caje. Odtial by som zacala. Jed pecivo? to vela spravi aj tmave...
ja nejem ziadne, resp max 1 pecivko tyzdenne. Jedna vec je ze mi nerobi dobre na travenie a druha ze mi nechyba, nechuti, zachuti mi max 1x tyzdenne nejaka caiserka max.Sladkosti obmadzit. Ovocie skor doobeda, poobede skor zeleninu. Maso nie vyprazane, ziadne omacky a pod..

kotulicek
3. sep 2020

@erica1705 myslím že by pomohol vypracovať jedálniček na mieru... Je to super vec lebo môj prípad bol že som nevedela správne zložiť stravu na celý deň aby bola vyvážená ...

nataliapipi
23. máj 2023

Poradím ako čo mi pomohlo píšte správu

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nataliapipi
23. máj 2023

@elizabet173 to nevadí vždy baby hľadajú spôsoby chudnutia

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nataliapipi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nataliapipi
25. máj 2023

@elizabet173 vaz názor ja zarobiť nechcem ja keď predávam tak oproti obchodu menej ako polovica a každému pomáha niečo ine

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nataliapipi
25. máj 2023

@elizabet173 výživová poradkyňa som aj ja mám školu a nehovorím že to je len o doplnkov ale aj o strave ľuďom radom dobrom nie aby som zarobila..zato sa nestarám kto sem čo príde každý nech sa stará o seba pekný deň