Priberanie po pôrode. Ako schudnúť

lilithka26
11. aug 2010

Ahojte maminky 🙂 nenašla som diskusiu kde by bola rozoberaná táto konkrétna téma. Meriam 164cm a v keď som otehotnela mala som 73kg. V tehu som pribrala 10 kg čiže na 83. Po pôrode som sa nejako popri všetkom nestihla vážiť ale bola som ok, ešte som hovorila s mamou ako som pekne splasla, že ak ešte niečo pôjde dole, budem lepšia než pred tým. Ale nič nešlo dole, naopak keď mala malinka 6 mesiacov vaha bola86kg, teda ešte o 3kg viac ako na konci tehu. Že som si dopriala uznávam, nesnažila som sa nejako extra, sústredila som sa na malú. Ale tak som sa stravovala aj pred tým a nepriberala som takto. Teraz malinka ťahá 10 mesiac ja som sa len tak postavila na váhu a ukazuje 82, tj. -4 kg. Myslíte že to ešte pôjde dole? Máte podobné skúsenosti? Ako to že miesto chudnutia priberám a ako ste zhodili vy? Budem vďačná za každú odpoveď

annie13
13. aug 2010

ahojte babenky
tak ja mam tiez s tym problemy
pribrala som este pred tehotenstvom a dost zo stitnej zlazy v tehotenstve som schudla vela kvoli neustalemu zvracaniu ale po tehonstve a pri kojeni vsetko pekne nabrala spät
potom som sa zatala a chudla a tak ako aj v prvom pripade hned ako som trochu schudla ze to bolo vidiet uz som bola tehotna 😀
teraz mam taku vahu aku este nikdy a to cislo ani nenapisem
zumba? prihlasila som sa od septembra nakolko tu je to v skole a maju prazdniny najtmavsi kut si tam budem musiet najst 😀 lebo ked tam budem vidiet tei 50 kg skackat tak to mi na sebavedomi neprida
@adky moja starka vzdy vravela v piatok zly zaciatok

zuziq
13. aug 2010

@livijja aj mne kazdy hovori ze 5 mesiacov po porode nemozem cakat zazrazky a ze dolezity je teraz dobrec.. a ja to viem, ale nechcem aby mal mamu co sa hanbi chodit po vonku a "depkuje" doma koli tomu ako vyzera.. to je najhorsie 😒
@annie13 nad zumbou som premyslala aj ja ale presne toho sa "bojim" jak tam ja budem vyzerat pri vsetkych tych sparadielkach 😀

maminuska
13. aug 2010

ahojte dievčatá, pridám sa aj ja k vám , tiež som na takej váhe , ktoú somnikdy nemala a to som mala po prvom pôrode 46 kg, teraz mám tretie a váhu nad 70 kg.
Ani sa mužovi nechcem priznať, čo satak hanbím. ja svojproblém čiastočne viem definovať, celý deň behám okolo detí, práce, bez jedla a večer potom dobieham. Podľa mna je to potom katastrofa, budem veľmi rada ak začnem s vami , aspoň ma bude niečo motivovať.

livijja
13. aug 2010

@adky len nedrz ziadne diety pamatas ako som vyzerala ja??? horsie ako ty a ked maly zacal chodit raidne som schudla zasexuj si a pojde to dole ,, no nie kazda mamicka vie ako na to

michele11
13. aug 2010

@adky, OK, verim, ze to potiahneme dlho, optimizmus vitazi 😀 . Idem sa este odvazit a pomerat, nech si viem odkontrolovat, ci sa nieco deje. Kazdy mame nejaky iny recept, ked ti dieta nerobi dobre, v poho, len ja musim, na mna to ucinkovalo vzdy, ale cvicenie je veru nocna mora ☹ , nemate nejake zarucene cviky? A najma take, ktore sa daju stihnut popri detoch??

lenocka23
13. aug 2010

@michele11 ja som nasla na nete nejake cviky... drzim sa uz druhy tyzden.. akurat teraz mam vypadok koli bolavemu uchu... toto sa da stihnut za cca 15 minut, mozno to nie je vela, ale ja sa aj tak viac nedonutim... a kym maly spi, aspon nieco urobim pre seba, nie furt okolo bytu, varenia.... bla-bla.. 😀 (mas to v IP)

michele11
13. aug 2010

@annie13... piatok - zly zaciatok, to som este nepocula, ale dnes je aj 13., tak asi ma tvoja starka pravdu, ruky prec od chudnutia 😀, zaciname az zajtra. Inak baby, ked pisete o zumbe, ja mam ten problem, teda okrem toho, ze sa mi nechce verejne pretrcat speky, ze nemam teraz kondicku, neviem, ako by som to zvladla ☹

michele11
13. aug 2010

@lenocka23, dakujem ti, idem to hned mrknut, 15 minut za den naskrabem, aj keby neviem co bolo 😠 . Po dvoch tyzdnoch asi este vysledok nevidno, ale citis sa nejako lepsie, privaly energie alebo nieco podobne?

zuzkaprofant
13. aug 2010

cafte ak mozem pridam sa, ja som pocas tehu pribrala skoro 30kg 😀 mala som skoro 90kg bez par kg co bola hruza lebo ja som mavala pred par rokmi 55kg a to som si tucna pripadala tak ked som prisla z porodice mala som minus 3 kg co som nechapala ale co uz , pomalicky som zacala chudnut ale najviac som schudla az ked som kojit prestala a nabehol mi menzes a teraz ma maly rok a 3 mesaice a ja som skoro na povodnej vahe spred tehu 60kg

takze tie kg isli dole za rok ako mi aj sestricka u gynekologa vravela a je to tak ale treba upravit jedalnicek ja nejem sladkosti len ked uz mam taku chut ze slintam dam si kusol a jem len zdrave veci nic mastne , vyprazane, a pod a jem take male davky ako maly a nikdy som nedojedala za malym ani lyzicku 😉 uz asi na 55kg nikdy neschudnem to by som musela zase cely satnik vymenit ale som teraz spokojna aj do plaviem aj kratku suknu si mozem dat tak snad pri druhom uz tolko nepriberem 😎 😎
a este jedna rada dobre je kazdy den pratat bytik to sa da tiez dobre pochudnut a ja kedze moj maly je hyperko tak ja beham od rana do vecera za nim takze to mi velmi pomohlo 😀

michele11
13. aug 2010

@zuzkaprofant, vitaj a dobre ranko 😀. Tak to sme skoncili skoro na rovnakej vahe, len ta moja este nezacala klesat 😠 , tie plavky ti zavidim, tiez by som sa chcela vybrat niekam k vode... inak, tvoj syncek ma krasne meno 🙂, a kedy popri nom stihas upratovat, ja mam co robit, aby som si aspon zuby stihla umyt 😀 a to moja mala este ani nechodi.

zuzkaprofant
13. aug 2010
lenocka23
13. aug 2010

@michele11 no zatial sa na kondiske neprejavilo nic svetoborne, ale zacinam mat pocit ze brucho je o maaaalicko menej mlandrave.. ja som sa dopredu nemerala, skor skusam na obleceni, co budem moct znovu obliect.. 🙂

zuzkaprofant
13. aug 2010

@michele11 no dako stiham ja od mala soms nim pratala dala som si ho do manduci a sme vysavali a on ma rad pratanie pomahal mi nosi mop a pod ja rada pratam pre mna to je relax 😀 a aj sa dobre spotim ked vsetko poradne vypratam(Byvame vo velkom dome) co som dala ten link na jojke su to dobre cviky da sa snim dobre spevnit telo par krat som skusala a je to zaberak ja dako nemozem cvicit lebo ked ma maly vidi tak napodobnuje tak ja mu musim pomahat nozky dvihat a pod ale behame na mieste spolu a take somarinky robime kde sa moze blaznit ale uz musim zacat poctovo makat na sebe kedze ja savon nikam nedostanem lebo nemam kde dat maleho tak len doma musim cvicit 😀

adky
13. aug 2010

@annie13 NO,TO JE PRAVDA,ALE DOTERAZ SOM VZDY ZACINALA V PONDELOK A VZDY MA TO DO PIATKU PRESLO............ZE BY MA TO TERAZ PRESLO DO PONDELKA? 😀

adky
13. aug 2010

@livijja HAHA,že zasexuj si 😀 Mile rada,ale priatel je 3 tyzdne v mesiaci v Rakusku a doma je len tyzden 😝

livijja
13. aug 2010

a za ten tyzden sa musis presexovat xi....ja to mam take iste tiez priatel robi prec a ked pride chudne sa jedna radost

adky
13. aug 2010

@livijja sak jasne-ale trebalo by chudnut aj ked tu nie je,pretoze to co by som schudla za ten tyzden tak za ostatne 3 hravo priberiem nazad 😀

livijja
13. aug 2010

tak budeme behat spolu xi kociky a davaj na delnu a spat ja byvam teraz na sekvcove tak o to dlhsia cesta

michele11
13. aug 2010

@lenocka23 uz som tu stranku pozrela, ked poobede mala zaspi, mrknem aj konkretne tie cviky, je tam dost vela ludi, tak hadam to prinasa nejake ovocie, inak by sa tam nemordovali... Joooj, hnusne brucho, to je veru riadny problem, tesne po porode som sa tesila, ze hura, zase si vidim na prsty na nohach 😀 , ale asi tak po mesiaci bol vyhlad uz opat zastrety 😠 😠 😠 . Ja sa chcem aj pomerat, nech mozem oslavit kazdy centimeter 😉 , kupila som si tie nove gate, ale v predtehotenskej velkosti, straaaasne velmi sa pacili, dufam, ze do Vianoc ich mam na sebe...

michele11
13. aug 2010

@zuzkaprofant aj my byvame v dome, 3 poschodia, na upratanie je to riadny zaberak ☹ , dnes rano som si dala kolecko s kosackou a tieklo zo mna kvalitne... A ako si maleho naucila na manducu? Moja mala je hrozne tazka a neposedna, nechce byt velmi ani na rukach, lebo sa nemoze dost hybat, neviem, ci by som s nou zvladla upratovat, ibaze by som ju vozila na vysavaci 😀 . Ale mas to super, ze uz mozes synceka takto zapojit, aj do pomahania aj do cvicenia, ja sa tak tesim, ked budeme s malou cvicit, pamatam si, ako so mnou cvicila moja mama a bola to sranda. Len dovtedy nechcem vyzerat ako velryba 😠 .

lenocka23
13. aug 2010

@michele11 to je dobra motivacia... ale zial u mna to nefunguje, takto som si kupila po prvom porode a ani raz som ich na seba nedala.. ☹

zuzkaprofant
13. aug 2010

od mala som ho nosila v manduce a aj taraz ho dam ked niekde idem a nechce sa mi brat kociar tak ho tam dam a kuka on sa rad nosi takzte pre neho to nie je utrenie na zaciatku jasneze palckal ale som o mala tak kazdy den na minutu dve a tak som predlzovala kym si zvykol a jeden cas ani inac nevedel zaspat len pri mne ked som vysavala 😵
no pratanie ked si v tempe je zaberam ked sa aj spotis poriadne aj pochudnes nieco 😀

adky
13. aug 2010

@livijja tak to skor mne by trebalo byt na sekcove a mat dlhsiu cestu :D Minule som bola kocikovat a zaroven som sa korculovala-si mala vidiet tie pohlady ludi 😀

adky
13. aug 2010

@michele11 presne presne presne,toto je aj moj dovod preco nejdem napr. do fitka atd.-hambim sa verejne pretrcat speky 😀

adky
13. aug 2010

@michele11 aka je to stranka kde u tie cviky?

michele11
14. aug 2010

@lenocka23, ani ma nestras, ja sa spolieham, ze mi to pomoze ☹ . Uz som rozmyslala aj nad fotkou na chladnicke, ale zas nechcem, aby sa na to mm stale pozeral 😀

michele11
14. aug 2010

@adky poslala som ti IP s tymi cvikmi, uz som sa tam aj zaregistrovala, zatial to nevyzera zle, uz len vydrzat. Inak, chystam si prave na veceru baklazanovo-zemiakovu mnamku, dam vam vediet, ako sa podarila 😉

adky
14. aug 2010

@michele11 dakujem,idem popozerat a prajem dobru chut 😀

bluvatko
14. aug 2010

ahojte,ja so po pôrode važila 64kg a teraz po siedmych mesiacoch mam 72,tak ako som mala pred otehotnením,ale veľmi sa mi chudnúť nechce a tie dobrotky čo som cez tehu nemohla mi teraz tak chutia,ale dufam,že to vybeham ked maly začne chodiť

maminuska
14. aug 2010

tak čaute kočky ja som včera začala , každé tri hodky jem a menej ale je to pre mna hodne ťažké, nie že by som bola hladná to nie ale donútiť sa najesť každé tri hodiny je problém. Normálne psychický blok z jedla.
uvidím čo to urobí za mesiac , ale kamarátka takto schudla 68 kg!!!!!!! - je aj na stránkach chudnutie -ako. Tak mne by aj 20 stačila. 😖