Abdominálna serkláž - serkláž

barborienka123
25. máj 2021

Ahojte prosím Vás, máte ju niektorá absolvovanú? Ako prebieha a kde Vám ju robili? Ďakujem

barborapavlikova
26. máj 2021

@barborienka123 ahoj, mne ju robili v r 2013 na gynekológia v Skalici v 26tt. Mala som značne skrátený a aj otvorený krčok. Vydržala som do 38tt kedy mi v piatok vytiahli stehy a v sobotu som porodila syna 4000g a 54cm. Dobru váhu to drzalo😁 nebol to dlhý zákrok, po ňom som mala nasadené infúzie na ukludnenie maternice-boli to také s ťahy, trocha nepríjemné ale vydržať sa dali. A samozrejme aj preventívne ATB nasadili. Ne spinila som ani nekrvacala, sledovali ma a atusim po týždni som išla dom.

barborienka123
autor
27. máj 2021

@barborapavlikova mne doktor povedal, že mi ju urobia este pred otehotnením, že sa to robí laproskopicky, no a netusím ako otehotniem, čo ďalej ako to funguje. Ale dakujem za odpoveď, a gratulujem 🙂 som rada ze to dobre dopadlo

mia_wallace
31. máj 2021

@barborienka123 to co pise @barborapavlikova je klasicka serklaz. Abdominalna je nieco ine, robi sa laparoskopicky, pred tehotenstvom. Otehotnenie to neovplyvnuje, laparoskopicky ti ulozia pasku okolo krcka, ktora krcok spevni a zabrani otvaraniu v tehotenstve. Pri porode sa bud odstrani, alebo necha pre dalsie tehotenstva. Rodi sa len cisarakom. Urcite do toho chod, neboj sa. Skus Cadcu, primar Tibor Bielik robi tieto operacie. Snad som pomohla 🙂

barborienka123
autor
1. jún 2021

@barborapavlikova a to ti robili laparoskopicky o brušnu dutinu v tehotenstve ? Lebo mne povedali že to budu robiť pred otehotnenim

barborapavlikova
1. jún 2021

@barborienka123 presne ako píše kočka nad tebou mne robili tu klasickú v tehotenstve "zo spodu".

barborienka123
autor
1. jún 2021

@mia_wallace dakujem o tiborovi bielikovi som počula. A mám v umysle ho kontaktovať. Som už po 5 potratoch a posledné boli dvojičky. Tak som z toho taká, nie už uplne presvedcená o tom, že to chcem podstúpiť. Uvidíme, každopadne ďakujem za info, mám pred tým rešpekt a trochu strach, nerobieva sa to vraj často a je to spojené s rôznymi rizikami

adrianina
28. jún 2021

@barborienka123 Tvoje obavy chápem, ale neboj sa a choď do toho. Ja mám po dvoch veľkých potratoch doma vďaka Mudr. T.Bielikovi už 5- ročného nezbedníka.

andreamorongova
8. sep 2021

@barborienka123 ahojky.... Ja som do toho išla, lebo už som nemala šancu inak donosiť bábo, robil ma p. primár Bielik v Čadci. Čokoľvek sa budeš mať potrebu opýtať, kľudne napíš.... Môžme aj súkromne 🥰

zuzinaaaaaa
18. okt 2021

@andreamorongova ahoj, tiež mi bola navrhnutá abdominalna serklaz, som po 7 potratoch, naposledy v 20tt. Budúci týždeň mám konzultáciu v ba Ružinov , vraj to tam robia tiež. Mohla by si mi prosím niečo viac o tom napísať ? Neovplyvňuje to prirodzene otehotnenie ? Aká dlhá je rekonvalescencia a za aký čas je dovolené otehotnieť?

andreamorongova
16. nov 2021

@zuzinaaaaaa Ahojky. Prepáč zuzinaaaa, ze sa ozývam neskôr. Robili mi abdominalnu serklaž 5.5. a po mesiaci som mohla otehotnieť. Ja som po umelom oplodnení a už ťaháme 19tt. Tiež som mala potraty v 20tt a 21tt.

zuzinaaaaaa
18. nov 2021

@andreamorongova super, to sa teším a držím prsty 🥰 mne by ju mal robiť tiež Bielik začiatkom roka, teda som sa rozhodla , že do toho idem lebo asi už nemám inú možnosť … máš aj úplný kludovy režim či môžeš fungovať normálne ?! To som sa ho úplne zabudla opýtat

andreamorongova
22. nov 2021

@zuzinaaaaaa Ahoj Zuzinaaa.... Fungovala som v pohode v kľudovom režime, až do dnešného dňa, kym ma nehospitalizovali do nemocnice a nariadili mi prísny kludovy režim 🙄20tt. Dobre si urobila, ze si do toho šla, lebo mne povedali, ze keby som nemala urobenu abdom. serklaž, tak už by som mala ďalší potrat. Zuzina, ak máš záujem so mnou zdieľať tuto tému 🤗, rada by som sa s tebou spojila cez mesenger., len neviem ako. Aspoň pokecme ❤️paaa... A silno ti držím palčeky, a prajem veľa elánu ❤️

mia_wallace
22. nov 2021

@andreamorongova ahoj, a preco ta hospitalizovali, ak sa mozem opytat? Ja momentalne zacinam druhy trimester s touto serklazou, tak by som sa rada dozvedela viac. Mozme kludne vytvorit sukromny chat aj so @zuzinaaaaaa Drz sa

andreamorongova
22. nov 2021

@mia_wallace. Ahojky Mia.... Som rada, ze nás je tu viac, s kym si môžem po kecať o tej istej téme. Ja som sa začala pred týždňom pomaly zvnútra otvárať, čo u mňa s tým aj rátali, ale steh chvála bohu drzi. Keďže sa otvaram ďalej , tak aby sa ten krčok asi veľmi nesilil, tak ma dali na dlhodobý wellnes 🙄😃Adresa -" Nemocnica". Budem sa veľmi tešiť, keď sa spojíme súkromne a pozveme na posedky aj Zuzaaaaanu😆🥰

zuzinaaaaaa
23. nov 2021

@andreamorongova @mia_wallace aaaaano, rada sa k vám pridám dievčatá, môžme sa aj súkromne spojiť , mňa to síce ešte len čaká ale rada budem s vami zdieľať všetky skúsenosti…a kľudne sa mozme aj cez Messenger spojiť 😊 píšem vám ss 😊

andreamorongova
25. nov 2021

@zuzinaaaaaa
@mia_wallace ❤️❤️Kde to viazne kočeny, ako vás nájdem cez mesenger?

mia_wallace
25. nov 2021

@andreamorongova ahoj, pisala som ti sukromnu spravu. Pozri tu na koniku v spravach 🙂

mia_wallace
25. nov 2021

@andreamorongova ked ti nahodou neprisla moja sprava, tak mi napis prosim ty. Posli mi do spravy link s tvojim profilom na FB, aby som ta nasla 🙂

rubi007
12. jan 2022

@andreamorongova mozte aj mne prosim napisat ohladom tejto temy? 🙂

siu296
12. jan 2022

@barborienka123 dobrý deň. Podstúpili ste serklaz pred teho? Ďakujem . Som po 3 potratoch vo vyššom štádiu teho. Dnes som bola u gynekológa na konzultácii ohľadom serklazi pred teho. Bolo mi to odporúčané.

andreamorongova
12. jan 2022

@rubi007 áno môžem.... Pýtaj sa🥰

andreamorongova
12. jan 2022

@siu296 Áno.... Najskôr som podstúpila abdominalnu serklaž a až potom som otehotnela 🥰

siu296
12. jan 2022

@andreamorongova ďakujem za odpoved a všetko prebehlo v poriadku?

andreamorongova
12. jan 2022

@siu296 Áno Siu....Neľutujem a určite by som do toho išla už dávno, keby som vedela skôr o tejto abdominalnej serklaži. Po 2 potratoch sa mi vďaka tejto serklaži podarilo dostať akurát dnes už do 7.mesiaca🥰

siu296
12. jan 2022

@andreamorongova ďakujem 🙂 držím palce. Kde Vám serklaz robili? Pocas tehotenstva ležíte v nemocnici?

andreamorongova
12. jan 2022

@siu296 kľudne mi tykaj.. Robili mi serklaž v Čadci, dr. Bielik a ležala som 20 a 21 tt v nemicnici, ake keďže bolo všetko v poriadku, tak ma pustili domov.

siu296
13. jan 2022

@zuzinaaaaaa zdravím. Aj ja by som mala ísť na tento zákrok do Ružinova. Boli ste na tomto laparos. Serklazi?

siu296
13. jan 2022

@andreamorongova ďakujem za odpoved. Tak pôjdem do toho. Poznáš ešte niekoho, kto je po tomto zákroku a donosil dieta? Lebo môj lekár povedal, že nemajú dosledovatelnost úspešnosti po tomto zákroku.

rubi007
13. jan 2022

@andreamorongova nemohli by sme si napisat cez messenger prosim? Ja som sa tu len vcera zaregistrovala a nepoznam tuto stranku... ak by si bola taka dobra a napisala mi (aj do sukromnej spravy) aky mas profil na FB a ja sa ti ozvem, ak ny ti to nerobilo problem 😊

andreamorongova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre