Abdominálna serkláž

katu_sa
13. máj 2023

Ahojte. Máte niekto skúsenosti s abdominalnou serklažou vykonávanou pred tehotenstvom? Som po druhom potrate,jeden v 19tt,zrazu nastal prolaps vaku blán a ja som porodila/potratila. Teraz v 18tt sa to zopakovalo. Všetko v poriadku a zrazu som bola otvorená a nastal potrat. Našla som príspevky o tomto zákroku, vykonáva sa už v Trenčíne. Môj gynekológ tvrdí,že o ničom takom nepočul a serklaž pred tehotenstvom neexistuje. Je tu niekto kto to absolvoval a úspešne sa podarilo vynosiť bábätko? Ďakujem

zuzi0911
13. máj 2023

Nemám skusenost . No určite si volaj TN a veľmi držím palce ❤️

katu_sa
autor
13. máj 2023

@zuzi0911 ďakujem, písala som mail. vypýtali si telefónne číslo,ale zatiaľ sa neozvali. Ak sa neozvu,budem volať ja. Len som chcela vedieť nejaké skúsenosti, ake su pre a proti a či môžem dúfať,že to vyjde

any_soj
15. máj 2023

@katu_sa kuk FB skupina Predčasniatka a rizikové bábätká. Pred 3 dňami tam písala pani. Spravil jej to doktor Bielik v Martine, vydržalo to tehotenstvo do 35.tt. Predtým mala viac potratov, z toho 2 v druhom trimestri kvôli krčku. Všetko dobré ti prajem 🙏 ❤️

riyadh
15. máj 2023

@katu_sa Dr Bielik v MT urcite. Robi takyto druh serklaze

riyadh
15. máj 2023

@katu_sa a tvoj gynekológ nech sa laskavo dovzdelava, ja teda neviem ci by som u takeho z ostala, co zaspal na vavrinoch a uz nema potrebu dalsieho vzdelavania

katu_sa
autor
15. máj 2023

Ďakujem vám. Snažím sa dostať k Bielikovi,zatiaľ neúspešne, termíny plné na rok dopredu. Robí to aj MUDr. Kasčak v Trenčíne, odtiaľ sa mi už ozvali a po šestonedelí mi dajú termín,aby ma pozrel a vedeli sme prekonzultovať čo ďalej. Tiež som sklamaná z prístupu doktora a teda aj doktorov u nás v nemocnici.pozerali na mňa jak na blázna,čo som si to vymyslela.

bupi1
11. jún 2023

@katu_sa ahojky 😉 určite pod do tohto vďaka tomuto zákroku mám doma zdravé donosene dievčatko 😉 kľudne napíš 😉

siu296
12. okt 2023

@katu_sa ahoj mám spravenu serklaz. Minuly rok mi ju robil doktor Bielik. Dnes som v 23tt a verím že dobojujem do úspešného konca. Poznám baby dve čo majú deti vďaka tento serklazi.

timea301196
12. okt 2023

Baby a pri tejto serklazi sa musí robiť cisársky?

siu296
12. okt 2023

@timea301196 áno. Inak sa nedá porodiť

timea301196
12. okt 2023

@siu296 aha myslela som si že sa dá nejak vybrať ako klasická… nakoľko mám dva predčasne kvôli ici

siu296
13. okt 2023

@timea301196 nie tato serklaz sa robi laparoskopický a tak sa asi aj vyberá, resp pri sekcii.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre