Ako doplniť železo v tehotenstve?

20. nov 2022

Ahojte,
som v 25.tt a mám mierne znížené železo. Doktorka mi predpísala 2x denne Sorbifer-durules. So železom som nikdy problém nemala, ale viem, že v tehotenstve to je úplne bežné, takže ma to až tak neprekvapilo. Už pred tým som čítala o tom, že železo v tabletkách môže spôsobovať ťažobu alebo zápchu a tomu by som sa rada vyhla keďže s oboma mávam aj bez tabliet (a aj bez tehotenstva) dosť problémy. Zatiaľ beriem železo len 1x denne a pijem roibossový čaj, ktorý že vraj tiež podporuje tvorbu železa v tele. Chcela by som to nejak vykryť aj prírodnou cestou. Vedeli by ste mi poradiť ako na to? Myslíte, že je veľmi zlé ak si nedávam tabletku 2x denne, ale len raz a potom to doplním inak? Poprípade čo by ste mi poradili iné? Vopred ďakujem za každú odpoveď 🙂

54tinka54
20. nov 2022

Ak ho chceš získať z potravín, tak zaraď do jedálnička viac strukovín, brokolica, špenát, červené mäso…

andy37
20. nov 2022

Ja som brala v tehotenstve aj chvíľu po ňom globifer forte 2x denne. So zápchou som nemala vôbec problém, čítala som o týchto tabletkách aj dobré recenzie. Plus som pila cviklovu šťavu, častejšie som varila so špenátu..proste jedz viac potraviny s vysokým obsahom železa.

monillia
20. nov 2022

Čucorietkovy sirup narosan od Just vie pekne upraviť hodnoty železa aj bez zápchy

michaela66
20. nov 2022

Globifer skús ten chvália ženy aj ja som ho mala …

arabellka1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikha2809
20. nov 2022

Globifer je super v tom že žiadne také vedľajšie účinky ako zápcha mať nebudeš no oproti Sorbiferu je slabý ako čaj, musela by si ich jesť veľa aby si si dala takú dennú dávku ako mas

nikpa
20. nov 2022

Globifer ťa nezapecie určite.

autor
21. nov 2022

dakujem za odpovede 🙂 zatial ho beriem len par dni, tak mi nic nie je, testujem ho. Len sa branim tomu davat si ho 2x za den a tym padom neviem ci to ma taky ucinok aky by mal mat aj ked sa snazim to doplnat inym sposobom

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre