Ako sa prejavuje skrátený alebo otvárajúci sa krčok?

natalieperez
21. jan 2014

ahojte, cítili ste niečo ako predzvesť otvárajúceho alebo skráteného krčku? nejaký výtok, bolesti v podbrušku?

iwesska
21. jan 2014

To nie je citit. Ale ked casto tvrdne brucho, moze k tomu dochadzat, ale ani to nie je pravidlo. To moze zistit len gynekolog pohmatom.

zuzi04
21. jan 2014

tvrdnutie bruška a bolesti chrbta, už v 26. týždni, našťastie vďaka kľudovému režimu a vysokým dávkam magnézia som to dotiahla až do 41. týždňa

aadulik2110
21. jan 2014

@natalieperez to nepocítiš... tvrdnutie bruška je len predzvesťou, ale nemusí tomu tak byť. Pri malom som prenášala takmer 10dní, v deň pôrodu som bola otvorená na 2cm - žiadny poslíčkovia, vôbec som nič necítila, teraz mi od 26tt tvrdlo často počas dňa bruško a v poradni mi lekár povedal, že sa mi skracuje krčok - tak užívam magnézko a dodržujem kľudový režim. Inak mimo tému - tiež som mala termín 21. 5. ale 2012 🙂

betka011
21. jan 2014

mňa vtedy pichalo zo spodu

pemizb
21. jan 2014

Nic necitit....to zisti len lekar. To ze tvrdne brucho...to nie je krckom. To su stahy...teda kontrakcie. Ja som mala skrateny krcok na 2,5 cm uz v 26. tyzdni a vydrzali sme do 35. .....ale v nemocnici. Kontrakcie mi zisitili na pristroji.....to citit ale je. Kratky krcok citit nie je.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre