Aký ste mávali tlak po užívaní Dopegytu?

zuzanka999
17. jún 2013

Ahojte baby... od štvrtka si meriam doma 3x denne tlak a beriem 3x denne Dopegyt .. tlak sa mi pohyboval okolo 130/80, 135/80, 130/85, 135/85 no dnes večer som si namerala 145/95 čo mi samozrejme nedalo a spravila som ešte 2 merania 140/90, 135/85... mám z toho tlak u dosť strach lebo vo štvrtok ma pustili z nemocky kde som bola 4 dni práve kvôli tlaku... ja ked vidím tlakomer tak mi je normálne zle od žalúdka... bojím sa veľmi hlavne čo som si čítala po nete čo sa môže stať preto ma prekvapilo že aj po toľkých tabletkám mi tlak stúpol.. k tomu mám i trocha opuchnuté chodidlá a vo štvrtok mi našli aj bielkovinu v moči na jeden krížik ale že vraj to je ok... prosím vás tie čo beriete Dopegyt alebo ste ho kedysi brali.. aký ste mávali tlak???? Ďakujem 😀

titkovamiriam
17. jún 2013

tak to nemas az tak vysoky tlak,a bud rada ze ta pustili domov.ja ked mi na poradni namerali vyssi tlak tak som pri starsich strasila v nemocnici az do porodu co bolo dost deprimujuce,mne dopegyt nezaberal skoncila som na pichani magnezia do zili.tak ti prajem nech mas porod za sebou a bude vsetko OK 🙂

zuzanka999
autor
17. jún 2013

@titkovamiriam no mňa z nemocky pustili ale tam som mávala vždy tlak 140/90, 145/95 dokonca 140/100... ale videli že som z tlakomeru úplne vydesená... už ked som videla sestričku s tlakomerom chcelo sa mi plakať ... a to prostredie tam.. no hrôza.. preto sa neskutočne bojím že sa tam budem musieť vrátiť... :( a ty si mávala aký tlak že ti museli až pichať magnezko???

titkovamiriam
17. jún 2013

@zuzanka999 fu ani nechci vediet ja som milana rodila s tlakom 220/180 a pocas pobytu v nemocnici som mavala 190/150 s michalom to uz nebolo take dramaticke tam ,,len,, 160 110 ale boli to strasne dni do porodu tak ked som ostala tehotna s marekom hned som vedela ze chcem rodit v sukromnom centre tak ked som mala na poradni tlak 160 110 na druhy den mi porod vyvolali a bolo.potom som uz tlak mala normalny dokonca aj ked mam nadvahu cely zivot.

elienka
17. jún 2013

@zuzanka999 ja som bola v nemocke kvôli tlaku, ale mne ten Dopegyt tuším vôbec nezaberal, tlak si robil čo chcel bez ohľadu na to, že som potom brala až 2 tabletky naraz. Keď po 10 dňoch hospitalizácie tlak začal stúpať, nepomohlo ani magnézko do žily, tak som mala akútny cisarák. dopegyt som brala ešte doma, ale merala som si tlak pred užitím, po užití a stále to lietalo ako chcelo, tak som postupne sama začala vysádzať a zistila som, že či to beriem alebo nie, tak je to jedno. Tlak sa mi vrátil do normy cca 5 týždňov po pôrode.

zuzanka999
autor
17. jún 2013

@titkovamiriam no tak to už je teda tlak !!! Ja asi robím z komára somára.. dokážem sa zo všetkého vystresovať.. to ti verím že tie dni v nemocke boli do pôrodu strašné... ale hlavne že všetko dobre dopadlo ...

titkovamiriam
17. jún 2013

@elienka presne o mne si mysleli ze ho neberiem my sestricka pozerala do ust ci ho prehltam ☹

zuzanka999
autor
17. jún 2013

@elienka a aké si mávala tlaky ked si musela brať až 2x dopegyt naraz???

titkovamiriam
17. jún 2013

@zuzanka999 ved to, my vela vydržime 🙂

katkatomas2
17. jún 2013

Ja som brala dopegyt v tehu a tiez som mala aj bielkovinu v moci a lezala som v nemocke tyzden. Nemaj strach tvoj tlak je podla mna v norme. Ja som mala aj 150/95 a chvalabohu vsetko sme prezili a mala je uplne zdrava. Tiez mi niekedy tak vybehol a opuchy som mala kvalitne. Moje nohy vyzerali ako nohy yetiho 😀 Nestresuj sa.. vidim ze uz mas tyzden do terminu tak hud v pohode 😉
@zuzanka999

katkatomas2
17. jún 2013

@zuzanka999 a dopegyt samozrejme nula bodov. Asi to je nejake placebo 🙂

zuzanka999
autor
18. jún 2013

@katkatomas2 ja by som to už chcela mať za sebou ... pôrod a tak 😔 .. dnes ráno som mala 145/90 ... akosi sa zvyšuje pomaly a mám pocit že ten Dopegyt prestáva účinkovať.. a ja sa už normálne hanbím ísť kvôli tomu za doktorom lebo som tam bola už viac krát a už bol ku mne dosť nepríjemný ... 😒

terry33
18. jún 2013

@zuzanka999 ahoj, ja som tiez stravila dva tyzdne v nemocke kvoli tlaku pred porodom, brala som dopegyt plus este nejake tabletky, nazov uz neviem.....myslim, ze tie tabletky mi vobec nepomahali....a co sa tyka toho stresu z merania tlaku, to poznam, mne dokonca este pred pobytom v nemocnici na internom dali na cely den taky merac tlaku a vysledky boli uplne v pohode, celkom normalne tlaky....vysledok, ze syndrom bieleho plasta 😀 ...mozno mas nieco take aj ty, ja tiez vzdy ako mi niekde u doktora idu merat tlak, pochyti ma panika a tlak pekne hore vystupi...si uz tesne pred porodom, tak pohoda, ziadny stres, vsetko bude dobre, neboj

zuzanka999
autor
18. jún 2013

@terry33 lenže ja to mávam aj doma, ked poviem manželovi aby mi zmeral tlak že si ho musím zapísať tak cítim nervozitu neskutočnú... inak mi nič nie je, netočí sa mi hlava... akurát sa cítim ospalo.... 🙂 Aký si mala tlak že si musela byť v nemocke???

elienka
18. jún 2013

@zuzanka999 u mňa ten tlak pomaly stúpal celý mesiac, mávala som bežne ten posledný mesiac doma 140/90 či 95, to bolo ok ale môj lekár mi povedal, že ak mi ten spodný pôjde nad 100, tak okamžite nemocnica. ešte mesiac som bola doma, merala som si tlak 3x denne a po mesiaci mi naozaj ten spodný išel na 100 aj na poradni mi namerali, tak ma poslal do nemocnice na hospitalizáciu, až tam som začala s tým dopegytom. a tam tlak jeden deň 130/85 aj 120/80 skoro by ma aj pustili a druhý deň 140/100. no a na 10 deň hospitalizácie už ráno začalo 140/100 a len to išlo hore, aj magnézko do žily dali a nič. tak poobede o 2hej sa rozhodli, že čakať sa nebude a že sekcia okamžite o 5tej. a posledný tlak tesne pred cisarákom už bol 185/125. sama by som neverila, že to pojde tak rýchlo. inak vôbec som nijako nepociťovala ten vysoký tlak, žiadne mžiky, či bolesti hlavy

zuzanka999
autor
18. jún 2013

@elienka och, ten tlak je riadna sviňa....!!!

terry33
18. jún 2013

@zuzanka999 neviem presne, ale tusim nejaky az 160/90, ale citila som sa fajn....nervozita moze byt aj ked si sama merias, hlavne ked vies, ze ta to moze dostat do nemocnice.....ked mi to meralo vtedy cely den, tusim kazdych 5 minut ci tak nejako, casom som si na to zvykla, preto uz nebol vysoky....v nemocnici som mavala raz vysoky, inokedy normalny, tiez zalezalo aka sestricka mi to tam merala, dokonca raz mi namerala vysoky a ked to opakovala za chvilu bol fajn, to uz som bola kludnejsia....je to cele divne s tym tlakom :( ....dcerka sa narodila 12 dni pred terminom, takze neboj v pohode, ty uz mozes aj rodit, vsetko bude dobre 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre