Ako vám zabral Dopegyt?

jessinocka
6. júl 2014

Ahojte dievcata, chcem sa opytat, ze po akej dobe vam zabral dopegyt od zaciatku uzivania? Aku davku ste brali? Aky ste mali tlak pred a po uzivani? Mne postupne tlak stupa, za posledne 3 tyzdne z 120/80 na 140/90. Beriem dopegyt 1-1-1 uz 5 dni a ziadne znizenie nevidim. Bielkovinu v moci nemam a opuchy ano, ale len nohy a myslim, ze adekvatne zacatemu 38tt a tymto teplotam. Do rana vzdy odpuchnu. Dakujem za skusenosti.

ganesh
6. júl 2014

Nezabral 🙂 ale neboj, to uz dobacujete do uspesneho konca. Drzim palce. U doktora som mala stale cez 140/90, doma tlak v norme 🙂 Nakoniec som musela ist cisarskym, nakolko pri kontrakciach mi velmi vystupil.
@jessinocka

jessinocka
autor
6. júl 2014

@ganesh ved dufam...ja mam u dr vzdy vysokansky, okolo 170/100, ale doma sa doteraz drzal nizsi. Som s nim dohodnuta, ze mu nosim domace hodnoty na papieri. Akurat min. Tyzden mi 1x neklesol, tak som isla do nemocky, tu namerali 180/100,ale po Mg injekcii klesol na tych 140/90. A vyzera to tak, ze ma zajtra uz pustia, len sa bojim, ze mi znova tak tlak vyleti...a ty si mala ake tlaky? Drzal ti ich aspon v nejakych hraniciach?

gaja78
6. júl 2014

ja som zacala dopegyt brat cca od 5-teho mes. a doktorka mi postupne zvysovala davky. Prvykrat mi ho doporucila pri tlaku 130/85 a potom sme davky len zvysovali. Skoncila som na 7 tabletkach denne a tlak stale vysoky...... v 38 tyzdni som mala uz aj bielkoviny v moci, tak mi doporucili sekciu a po porode mi ten tlak aj vysoky zostal.

ganesh
6. júl 2014

@jessinocka ja som tiez nosila na papiery hodnoty. Doma som mala ukazkovy 120/80. V tvojom tt som uz malabielkoviny v moci.

jessinocka
autor
6. júl 2014

@gaja78
@ganesh ja bielkoviny v moci zatial nemam, iba mi puchnu nohy...som teda zvedava, ci aspon trochu ten tlak klesne, ale ako tak zatial citam, tak malokomu zabral

cicus13
6. júl 2014

@jessinocka ja som mala problem s tlakom aj pri prvom tehu a mam problem aj teraz pri druhom ☹ Dopegyt mi moc nedrzal....len pozor...ked porodis nesmu Ti ho vysadit ! Zober si ho radsej zo sebou....mna koli tomu nechceli pustit s babatkom z nemocnice. Musi sa vysadzat postupne nie naraz.
Teraz pri druhom tehu uz mam tlak 140/90 ale aj sa mi zle dycha...tak uvidim co mi povie porodnik. Teraz som 36tt.

ganesh
6. júl 2014

@jessinocka ja osobne nepoznam ziadnu,ktorej zabral....a ako pise
@cicus13 urcite ho treba brat este po porode nejaky cas.
Hlavu hore, aj keby si teraz porodila, bude vsetko v poriadku 🙂 len sa priprav na to, ze mozno pojdes cisarkym.

jessinocka
autor
6. júl 2014

@ganesh mne by uz ani nevadilo, keby som rodila, teraz som 37+2...ja sa skor bojim, ze to nechaju tak a zase mi vyskoci do takych obrovskych hodnot a bude ohrozene babo. Podla dr tu je tlak 140/90+opuchy noh uplne OK, vhodny na prepustenie...
@cicus13

ganesh
6. júl 2014

@jessinocka tak ten tlak je na hranici, tak ja si myslim, ze doma ti bude lepsie, ak ti opat nevybehne. Neviem sice, kde sa nachadzas, ale myslim, ze postupuju standardne. Ja som sice hospitalizovana nebola,ale pri kazdej kontrole mi doktor prizvukoval, ze ak mi tlak vybehne, mam ist na pohotovost. A doma teda mavas aky? Lebo ked si isla do nemocky, urcite tam zohral rolu aj stres.

cicus13
6. júl 2014

@jessinocka no to zalezi od lekara ☹ ja nechcem ta strasit, ale tot moja skusenost...: nechali ma rodit normalne, ale po 15hod. zistili malemu slabe ozvy tak rychlo na salu a akutny cisarsky. Takze ja sa bojim uz teraz pri druhom....opuchy mam aj ja a do toho este aj tehu cukrovka ☹ bojujem s ketonmi v moci. Takze som fakt zvedava co mi porodnik povie...

ganesh
6. júl 2014

@cicus13 jezis toto ja nechapem....kde si prosim ta rodila? Mala si zaplateneho lekara? Ja som prisla s kontrakciami, odmerali tlak a bolo rozhodnute, ze cisarsky... mna rodil moj gynekolog. V podstate ma na to pripravoval posledne tyzdne.
Drzim palce.

cicus13
6. júl 2014

@ganesh v BA Ruzinove....no mala som lekara ☹ Moj gynekolog nerodi....takze uvidim co mi teraz povedia na porodnici ked tam pojdem. Vysoky tlak a este aj cukrovka...asi by som bola pokojnejsia keby mi naplanovali CR 😒
Dik si zlata 😉

ganesh
6. júl 2014

@cicus13 aha, aj ja som rodila v ruzinove. Ja si myslim,ze ak mas cukrovku+tlak, jeden cisarsky za sebou...nebudu vahat, ak ano, tak potom uz neviem... este si nebola na poradni v nemocke?

anareei
6. júl 2014

tento tlak je hranicny,bielkovina v moci nie je a opuchy do rana vzdy vymiznu...to su dobre signaly.Sleduju ta a nemyslim ze by si bola v ohrozeni a ani babo nie....tiez to tipujem na moznu sekciu.Ja som rodila v 31tt kvoli preeklamsii,mala som vyssi tlak,opuchy hrozne a ked bola aj bielkovina tak ma hospitalizovali.5dni na to musela mala von,tam uz bolo zle☹ale dnes ma skoro 7mesiacov a je v poriadku a ja sa stale davam dokopy.Drzim palce,si uz v dobrom tt takze kedykolvek pojde male von,bude uz donosene...vela stastia.A Dopegyt som uz po porode nebrala,tlak bol hned po porode v norme

cicus13
6. júl 2014

@ganesh idem v stredu a nejako sa neviem dockat 😀 😀 Od cisarskeho su to 4roky. Kto Ta vtedy rodil ? Mna Redecha mlady.

ganesh
6. júl 2014

@cicus13 Papcun st. 🙂 To ti verim 🙂 cerstvo si pamatam posledne tehu tyzdne, tiez boli horucavy 🙂 ja som pribrala skoro 30kg, no konec 😀

jessinocka
autor
6. júl 2014

@ganesh doma tych 140/90 a u dr vysoky...ved ja sa spolahnem na lekarov, len som calala, ze daju lieky a klesne na 120/80 😀 a este som mala malu nadej, ze ho zatial jem kratko 🙂

ganesh
6. júl 2014

@jessinocka nadej zomiera posledna 😀 ale zial,asi ta sklamem 🙂 tych 140/90 je v pohode, teda v nasich pripadoch.....doma bude dobre, vyloz si nozicky a bud v pohode 🙂 tes sa na mimi, spi kolko sa len da, lebo coskoro sa nevyspis 😀

cicus13
6. júl 2014

@ganesh 😀 no ja som si teplo uzila vtedy a aj teraz mi to vyslo na leto 😀 a do toho este zvyknu mat lekari dovolenky 😝 tak uvidim ci si vobec budem moct toho lekara zazmluvnit...

@jessinocka ja uzivam dopegyt cca od 18tt a 120/80 som mala iba parkrat 😀

ganesh
6. júl 2014

@cicus13 aj by si chcela niekoho konkretneho? To ano, taky dovolenkpvy cas...ale niekto tam urcite bude 😀

cicus13
6. júl 2014

@ganesh som sa nahlasila zase Redechovi, tak uvidim vtedy som s nim bola spokojna aj ked s tym tlakom to vtedy nejako neriesili pri porode ☹ ale ako pristup mal skvely.
Teraz sa ho na to rovno opytam 😀
No to dufam, ze tam niekto bude 😀 a mozno bude mat ten moj zrovna dovolenku a som nahrana 😀😀😀

ganesh
6. júl 2014

@cicus13 tak ho pritlacis k muru 🙂 nech ti spravi cisarak vtedy a vtedy a budete to mat sup sup za sebou 🙂 ale zas na margo, urcite aj pri druhom dietatku budem chciet, aby mi normalne nastupili kontrakcie, aj ked dopredu budeme vediet, ze pojdem cisarkym. Kontrakcie su potrebne pre dietatko, lebo sa pri nich vylucuje nejaky hormon, ktory dava signal, ze uz ide mimi na svet 🙂 a aby zacali sa pluca pripravovat.

cicus13
6. júl 2014

@ganesh pritlacim 😀 😀
Fiha toto som asi ani netusila. No to budeme musiet pockat kym sa Nasej malej madam uraci von k Nam 😀

ganesh
7. júl 2014

@cicus13 Urcite to pre herecku bude lepsie,ked sa ona rozhodne,ze kedy 🙂

gizel
6. nov 2015

tie ktoré ste brali dopegyt pociťovali ste ospalost a malatnost???

helenanovakova
7. nov 2015

zabral hneď, z 200/150 som sa držala na 150/100

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre