Anti TPO - antimikrozóm štítnej žľazy

miroslavaa31
26. apr 2018

Ahojte,dnes mi volala sestricka z gyn.,ze mam vyssiu hodnotu anti TPO-175,limit je do 5. Objednala som sa na endokrinologiu bud.tyz. Mate skusenost? Su lieky potrebne pri tejto hodnote? Je to pre babo nejake riziko? Dakujem

zdenkanikolka
26. apr 2018

@miroslavaa31 Práve idem zajtra aj ja na endokrinologiu.Mne lekárka povedala,že tieto hodnoty zvyknú "vyskočiť"hlavne pri tehotných ženách a vzápätí sa vrátia do normálu,akoby sa nič nedialo 🙂 Ale vraj je jej povinnosťou ma preventívne poslať na endo,aby boli výsledky pod kontrolou-inak by sa mohlo stať,že sa stav naopak zhorší a mohlo by to uškodiť ako bábätku,tak aj mne ☹ Lieky vraj nie je nutné hnedˇ brať-záleží,aké krvné výsledky Vám vyjdu na nedokrinologii-a tiež dˇaľšie vyšetrenia.

miroslavaa31
autor
26. apr 2018

@zdenkanikolka dakujem,budem rada,ked date vediet,ako ste pochodili u endo zajtra. A aku mate hodnotu? Drzim palce

zdenkanikolka
26. apr 2018

@miroslavaa31 Samozrejme,dám vedieť 🙂 Ja sa v tých výsledkoch veľmi nevyznám,ale hodnoty sú ideál 0,00-5,61 a ja mám až 12,20.Tak uvidíme,ako mi to zajtra ešte dovysvetľujú a ako to dopadne-dúfam,že to bude len taký prvý tehotenský sympton,ako vravela lekárka a všetko sa vráti do normálu 🙂

zdenkanikolka
26. apr 2018

@miroslavaa31 A dˇakujem-podobne i Vám držím palčeky 🙂

bubbllee
26. apr 2018

@miroslavaa31 Ja som tiez mala vysoke hodnoty anti TPO. Cele tehu som chodila na pravidelne kontroly,bola som bez liekov. Endokrinologicka mi hovorila,ze u vacsiny mamiciek pocas tehu lieky netreba. No situacia zvrtne az po sestonedeli, kedy su lieky casto potrebne. Ja som uz rok od porodu a chodim na kontroly, ale som bez liekov. Takze netreba sa stresovat 😉

miroslavaa31
autor
26. apr 2018

@bubbllee dakujem pekne

bubbllee
26. apr 2018

@miroslavaa31 Teraz som pozerala,ze ja som mala tie hodnoty dost vysoke, anti TPO viac ako 1300 (normalna hodnota 0-60).
Budem drzat palce,nech je vsetko ok 😉

zdenkanikolka
27. apr 2018

@miroslavaa31 Dobré ránko.Tak ja už som u lekárky aj vybavená 🙂 Vzali mi krv,o výsledky si mám volať o týždeň.Bolo mi povedané,že sa nemám vôbec stresovať,pretože tieto protilátky zvyknú vyskočiť u každej druhej tehotnej mamičky-u niektorej menej,u niektorej extrémne vysoko.A väčšinu sa vzápätí vrátia do normálu.Ale oni sú vraj zo zákona povinný pri horších výsledkoch mamičku počas tehotenstva kontrolovať,takže to podceňovať nesmú-čo si myslím,že je správne 🙂 Kedˇ si budem volať o výsledky,tak ak budú v poriadku,budem len preventívne každé dva mesiace chodiť na krv.Ak by boli horšie (čo dúfam a verím,že nebudú 🙂🙏),tak budem musieť prísť na vyšetrenie a potom sa určí dˇaľší postup,pri najhoršom formou liekov-ale že tomu sa snažia vyhnúť,aby zbytočne nezaťažovali mamičku i bábätko.Ale vraj ak nemám v rodine nikoho s problémami s vnútornými žľazami a ani ja som nikdy nemala takéto problémy (čo som nikdy nemala,ani pri prvom dieťati),tak že je tam najväčšia pravdepodobnosť,že hodnoty skočili len kvôli tehotenstvu,kedˇže štítna žľaza teraz "pracuje " pre dvoch ľudí namiesto jedného 🙂 A vraj sa potom po pôrode zvykne kontrolne brať krv i bábätku z pätičky-preistotu.Takže tak 🙂 Držím palčeky,nech Vám to dobre dopadne a hlavne budˇte v pohode-pokoj potrebujete Vy i drobček 🙂 Pekný deň prajem 🙂

miroslavaa31
autor
27. apr 2018

@zdenkanikolka dakujem pekne,uz som sa upokojila trochu,nerada by som bola na liekoch. Mna trochu vystrasila sestricka na gyn,ze mam zle vysledky a musim to riesit hned. Tak som rovno do Lubochne volala a tam sestricka mi povedala,ze uz som u nich mala davno byt,ked som jej vravela,ze mam ukonc.3.mesiac.

zdenkanikolka
27. apr 2018

@miroslavaa31 Tomu strachu pevne rozumiem ☹ Mne volala osobne ženská lekárka.Len prvýkrát sa mi nedovolala,tak mi len poslala správu,že ešte zavolá,kedˇ vybaví pacientku v ambulancii.To som už tušila,že niečo v krvných testoch nie je v poriadku ☹ Tá polhodinka čakania,kým mi mohla zavolať...strach,obavy,čo sa deje ☹ Hrôza-už nikdy viac.Odľahlo mi,kedˇ mi to postupne všetko vysvetlili 🙂 Tak držím palčeky,nech to dobre dopadne a výsledky nech sa skoro vrátia do normálu a môžete sa tešiť z očakávania 🙂

miroslavaa31
autor
27. apr 2018

@zdenkanikolka dakujem😘

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre