Antikoncepcia počas tehotenstva

ryan2003
9. nov 2023

Som v 22 týždni chcem sa spýtať užila som antikoncepciu zlyndu
brala som ju aj v druhom mesiaci keď som nevedela že som tehotná
môže mi hroziť potrat? Obávam sa 😞😞😕

janai1
9. nov 2023

@ryan2003 prečo ješ antikoncepciu keď si tehotná???? a ešte v 22tt

stellarstar
10. nov 2023

HAK nie sú lentilky 🤦‍♀️
A keď sa obávaš tak smer gyn. Koľko máš rokov?

h2
10. nov 2023

@janai1 Brala ju v druhom mesiaci tehotenstva, keď nevedela, že je tehotná!

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janai1
10. nov 2023

@h2 tak nech čítam ako čítam, píše že ju užila a užívala ju AJ v 2. mesiaci. To sú dva odlišné termíny

nevenka
10. nov 2023

@ryan2003 este raz a pomaly. Brala si ju a po 2.mesiaci si uz nebrala, ked si zistila, ze si tehotna? Snad takto. A ked vies, ze si v 22.tt., tak snad chodis k doktorovi a si mu to povedala a nirco Ti na to povedal, nie?
Podla mna je to jednozlozkova, gestagenova HAK a nemala by mat az taky hrozny vplyv, len stensuje vystelku maternice, ale kedze sa vajicko uhniezdilo, tak asi neucinkovala az tak ako mala.
Lekar na to co?

henriettv
10. nov 2023

@ryan2003 prečo si ju užila? Nechápem. Veď dobre, keď si ju brala v 2mes tehotenstva, asi si netušila že si tehotná ale potom keď si zistila že si tehotná, tak si ju predpokladám vysadila, teraz si si ju prečo dala? Mala si na to nejaký dôvod? Chodíš vôbec na pravidelné prehliadku na gynekológiu kvôli tehotenstvu? Koľko máš rokov?

jaskolka
10. nov 2023

@ryan2003 ok, na začiatku si nevedela, ze si tehotná, tak si ju brala. No tiež nechápem, ze prečo si ju užívala teraz, keď už vieš, ze si tehotná
Na poradni to povedz doktorovi. On ti poradí a vysvetli najlepšie

ryan2003
autor
10. nov 2023

@henriettv 20 mám je to moje prvé tehotenstvo
zmýlila som sa keď som šla vypiť tabletku v noci tak preto sa pýtam že či sa mu nič nestane či nezomrie alebo niečo podobné
cítim pohybi nič ma nebolí ani sa zle necítim malý kope stále tak ako kopal hýbe sa normálne

henriettv
10. nov 2023

@ryan2003 ako tu už tu je spomenuté táto antikoncepcia obsahuje iba jeden ženský hormón a funguje vlastne tak že stenšuje sliznicu maternice a pri jednom užití si myslím že nič až tak strašné nehrozí.
Každopádne toto je otázka skôr na tvojho gynekológa. Myslím že keď mu zavoláš tak spravíš najlepšie pre seba a svoje bábätko.
HAK ulož z dosahu alebo zanes do lekárne, oni to tam zlikvidujú

ryan2003
autor
10. nov 2023

@henriettv takže z maličkym to nespraví nič 🥺
Len právde podobne sa mi stenši sliznica maternice

stellarstar
10. nov 2023

@ryan2003 možno sa zmení na dievča 🙊 ale nie hak daj preč a najbližšie to spomeň dr a nerob si už nervy to ti viac škodí

janai1
10. nov 2023

@h2 no tak už máš odpoveď aj od autorky, zobrala ju v 22tt 😉 takže ani s vykričnikmi si si nepomohla

h2
10. nov 2023

@janai1 S akými výkričníkmi, veď som dala len jeden. Zatiaľ čo ty si dala 4 otázniky. Veď uznaj, že to z úvodného príspevku nebolo jasné.

janai1
10. nov 2023

@h2 až na to, že otázniky neboli na teba. A podľa mňa to bolo jasné napísané

h2
10. nov 2023

@janai1 Tak nie každý má taký jasnozrivý um, ako ty. Mne to jasné nebolo.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre