Atopický ekzém v tehotenstve

nikus20
15. jan 2014

Chcem sa spytat na atopicky exem v tehotenstve. Ja.to uz mam od detsva ale kedze sa.oto staram bolo dobre..ale.pocas tehu nemozem.brat tabletky ani pouzivat hormonalne kremy. Co si mam pp tom na to dat? Nevladzen ako sa skrabem a uz aj chrbat aj orsia brucho mam uz cervene a furt sa skrabem :/...mam doma s konope olej na to . Ale neviem ci to mozem pouzivat aj pocas tehu. Niekto skusenosti ? Dakujem

monulienka22
15. jan 2014

ja mojej dcére dávam kozmetiku Linola, a tá jej zaberá. Myslím, že to by si mohla, keďže je to aj pre malé deti. krém a olej do kúpeľa dokonca môže predpísať kožná lekárka, menej doplácaš. telové mlieko si hradíš celé. majú aj svoju stránku,tak kukni

nikus20
autor
15. jan 2014

@monulienka22 dakujem urcite sa pozriem 🙂 no praveze moja kozna podla nej je jedno ze ci mi prepisa hormonalnu -_- tak som jej povedaka neh mi nic nepredpisuje kupim si sama.. len neviem nikde najst nieco konkreetne ..pozrem sa na to 🙂

xenicka13
15. jan 2014

Ja som v každom tehu používala zarábane hormonálne maste od koznej

marmete
15. jan 2014

Kúp si v lekárni Púpalku dvojročnú v tobolkách napr. http://www.walmark.eu/sk/pages/abecedny-zoznam...., mne teda pomohla, ale treba ju brať pravidelne a môže sa aj v tehotenstve, mám vyskúšané 🙂

nikus20
autor
15. jan 2014

@xenicka13 no hormalnalne nemozes tak potom ams stastie ze ti to nc nesposobilo..aj gyn.mi povedal ze sa nemoze
@marmete dakujem pozriem sa🙂

lucie0505
17. jan 2014

ja som tiez atopicka ekzematicka od malinka, aj ked v puberte sa to dostalo do kludoveho stadia a bola som relativne bez priznakov. ale ako mi povedala moja kozna, hormony su najlepsi spustac, treba s tym teraz nejako bojovat. ja som to tiez mala na celych predlaktiach, na nohach a liezlo mi to uz aj na brusko. zacala som sa umyvat Johnsons hypoalergennym gelom (taky s pumpickou) a este kym som mokra v sprche, tak sa natieram Johnsons detskym olejcekom. necham to na sebe uschnut, kozu to dobre premasti. Na predpis mi doktorka dala Advantan(ale fakt len lokalne na tie najviac zapalene miesta), teraz uz ho nemusim pouzivat vobec. momentalne pouzivam pletove mlieko Balneum rano aj vecer a krem Lipobase vzdy ked mam pocit, ze sa koza zase vysusuje, teda hlavne na rukach. treba sa opatrne zbavit zapalenych miest a potom hlavne mastit a mastit 🙂 tak vela stastia 😉

petrapod
17. jan 2014

Ahojte, ja mam atop. exem tiez a v tehotenstve sa do hodne zhorsilo, snazila som sa to udrziavat vsetkymi moznymi sposobmi len aby som nemusela nasadit hormonalne maste. Ale v 20tt to je uz neunosne rozsirilo sa mi to po rukach , mam to zapalene doskriabane.... musela som navstivit koznu a konzultovala som to aj s gynekol. ta mi povedala ze bud nasadim hormon a budem si to davat v jemnej vrstve pokial to neustupi a potom premastovat, alebo to dozeniem do stadia ze ma da do nemocnice a tam uz sa nebudu pytat a nasadia licbu . Tak sidavam v tenuckej vrstve lokoid 0,1. tak dufam ze to bude ok. Drzim palce .....

petrapod
17. jan 2014

Este co sa tyka konope , tiez som skusala , moze sa v tehu, aspon to co som skusala ja, treba si to nastudovat v navode, najskor som si myslela ze to zabera, ale potom sa to vratilo a bola som na zaciatku:(:(

adina231
17. jan 2014

ahojte, ja som v 37/38 týždni a mne ako kožný, tak i gynekológ povedali, že hormonálne krémy mám čo možno vypustiť v prvom trimestri a neskôr môžem kľudne používať, i keď som sa snažila i po ukončení prvého trimestra používať čo najmenej, niekedy sa jednoducho nedalo už ničím potlačiť tak som sa lokálne natrela Elocom-om masť (to mi dlhodobo najviac zaberá) a potom som mala 2 týždne min pokoj a stačil telový krém. na bruško som používala telový olej proti striám Elasti- Q a musím povedať, že i keď oleje vo všeobecnosti mi nerobili nejak dobre, tento bol a stále je super! ako atopik nemám ani len strie a to mám väčšinu váhy na brušku 🙂 počas tehu som pribrala zatiaľ 20 kíl (zo 45 na 65) 🙂) a tiež som skúšala i konopný olej, nepomohlo. a na tvár používam Avene pleťový krém a ako čistiacu vodu Bioderma Sensibio H2O micelárnu vodu... vyskúšajte, možno to pomôže i Vám...

gugulko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petrapod
13. feb 2014

Ahoj, pred časom som sa zapojila do tejto témy,, lebo ma zaujímalo všetko čo sa týka atop. exému v tehotenstve. Už som bola bezradná skúšala som naozaj všetko o čom som započula aby som sa vyhla hormonálnym mastiam ....a predsa sa asi niečo našlo čo mojej pokožke pomáha a chcem sa o to podeliť a možno pomôcť Vám . Je to krém z rady A-derma volá sa exomega skúste si najskôr vypýtať vzorky z lekárne a ešte som si doobjednala mydlo z ovsa , pekne sa ním umyjem potom natriem krémom a neskutočne začalo mi to miznúť som nesmierne šťastná každí kto to prežíva vie o čom hovorím, držím palce, Petra

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre