Bolesť bedra a nohy v tehotenstve

21. jan 2024

Ahojte, som 24tt a zhruba 2 týždne pociťujem bolesť nohy v noci, najmä bedra (hlavne na jednej nohe, ale citim aj druhú). Za 2 dni sa to vygradovalo a neviem vobec spať, pretože tá bolesť je strašná. Neviem ležať ani na jednej, ani na druhej strane pretože to bedro šialene začne bolieť zhruba po 4hod spánku. Čítala som tu už v jednej diskusii, že to mali baby v tehu až do konca. Neviete mi ale niekto poradiť, čo vám na to pomohlo? Predstava, že sa 4 mesiace už vobec nevyspím ma desí😭🙈

autor
21. jan 2024

Ešte dodám, že na chrbte sa vraj spať nemá v tehu, takže tomu sa vyhýbam.

svetlonos
21. jan 2024

Ahoj,
ja som spavala 2 tehotenstva do 35 tt aj casto na chrbte a v pohode. Pokial nemas problemy, malo by to byt ok. Dva roky po porode som isla 6x na masaz ale k fizioterapeutke. Po prvej masazi mi to uz aj takmer uplne preslo. Bala som sa, ze je problem s klbom. Ale oekne mi to rozmasirovalu a od vtedy som to uz nemala - ani v druhom tehu. Skus sa opytat fyzioterapeutky. Ja ani neviem, ze ma nieco bolelo. Pitom som si len nadavala, ze som mohla ust oveka skor.

nykkushka
21. jan 2024

Ono záleží kde ta to boli, ak z vnútornej strany nohy, ako je trieslo tak je to bedro, ak z vonkajšej je to z chrbtice... Ja som to mala počas tehotenstva tiež, hlavne keď som cez deň viac chodila... Dr mi povedal, že sa mi rozťahuje panva. Ale zostalo mi to doteraz, ak cvičím alebo viac chodím, tak večer tiež cítim tu bolesť.... Nemám odvahu to riešiť, lebo robím s touto problematikou a viem co to obnaša 🤦🏼‍♀️🤣

ankare
21. jan 2024

Aj mňa boleli v tehotenstve bedrové kĺby a aj po porode. Asi je to "bežné", keďže sa roztahuju kosti a panva. Verím, že aj Tebe sa to upraví.
Držím palce a prajem Ti zdravé a krásne dieťatko!

yollanda
21. jan 2024

Babo tlači

autor
21. jan 2024

@nykkushka bolí to z vonku..kdesi som tu čítala, že to môže vyzeerať ako bedro ale reálne sú to tie panvové spojenia🤷‍♀️ neviem ale je to fakt nepríjemné, dnes som sa snažila to rozcvičiť podľa mojej fyzio, poslala mi 2 cviky na to, ale rozbolelo ma to oveľa viac 🙄 ja spím stále na ľavom boku a evidentne ma to preto tak aj rozbolelo na ľavej strane 🙈

autor
21. jan 2024

@ankare ďakujem veeľmi pekne! Tiež to bola taká bolesť, že si si na tú stranu nevedela ľahnúť? Cca po 5hod spánku ma to tak rozbolí, že už potom nespím🙈 verím tiež, že to prejde…ďakujem ešte raz❤️

nykkushka
21. jan 2024

Tak dosť možné, že to bude z chrbtice. Aj keď sa to možno nezdá ale kríže sú sviňa, vedia aj takto potrápiť. Ja by som skúsila aj nejaké cviky na chrbát, škola chrbta napríklad, vhodné pre tehotné. Ale pravidelne a dlhodobo, skúsiť sem tam aj cez bolesť.
Coxatroza, čiže artroza bedra bolí vnútri stehna a vyžaruje do kolien, celej nohy.
Každopádne by som asi behla na ortopédiu, moc toho asi nespravia kedze RTG alebo lieky v tehotenstve nehrozia.. Ale mala by som istotu a možno nejaké RHB odporúčania 😊

ankare
21. jan 2024

Mňa to asi skôr pri chôdzi bolelo. V pokoji asi nie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre