Bolesť hlavy na začiatku druhého trimestra

kajam
8. júl 2014

Ahojte mate alebo mali ste takmer kazdodenne bolesti hlavy v tehotenstve ? zacal mi 2 trimester ...

jana_eyre
8. júl 2014

@kajam ja som mala caste migreny ale iba prvy trimester a potom to preslo.. po porode zas zacalo, ako pred otehotnenim.. rieisila som to paracetamolom, ktory nie vzdy pomahal.. ale ak to mas tak casto, zajdi radsej k neurologovi, nech zisti co je vo veci.. nechcem strasit, ale bolest hlavy nie je vzdy iba nevinna..

emma_932
8. júl 2014

ja 😒 ale to boli migreny a mala som ich aj pred tehu... mne velmi pomohla homeopatia, tu si uz skusala?

mammaroma
8. júl 2014

Ja som mávala migrény aj pred tehotenstvom, v tehotenstve približne každý 2. týždeň. Trvalo mi to dlhšie, cca do 20. týždňa, potom to zrazu ustalo. Pomáhal mi tiež paracetamol, dávala som si ho dosť často, no bez liečby
by som začala zvracať. Niekedy ale nezabral ani ten a to už bolo horšie. Inak som si dávala každé ráno kávu, náhle vysadenie kofeínu tiež môže spôsobiť migrény. Ak máš bolesti takto často, bolo by ozaj dobré pre istotu sa nechať skontrolovať neurológom, aj keď najskôr by to mohlo byť vplyvom hormónov. Držím palčeky 🙂

kiki68
8. júl 2014

holky,skuste uplne vylucit lepok zo stravy,aj to moze byt problem a sposobovat migreny. Tiez viac vody, hustejsia krv v tehu moze byt pricina toho,ze sa spusti migrena. Na lieky kaslat, na migrenu zabera tak maxalt a potom devinka v ruke, ani jednoz toho v tehu nie je povolene 😉 Len to prezit potvorsku migrenu,ja som s migrenkou fungovala vela rokov,zrazu to prestalo, nechapem preco.

petrikam
8. júl 2014

Ja som pri obidvoch tehotenstvách mala určité obdobie, tuším to bol 4.-5. mesiac, keď ma tiež bolievala hlava. Ale potom to zrazu samé od seba prestalo, takže pohodička. Ja som sa snažila to vždy vydržať a v krajnom prípade som si dala Paralen. Mimo tehotenstva ma hlava nebolieva, ani pred ním, ani po ňom.

hoky
9. júl 2014

Ja som migrenička od narodenia. Zaberá mi káva ráno na lačno.Mám pokoj,

map0007
9. júl 2014

Piť veľa vody a magne-b6-aspoň za 7-8eur.Ták mi poradil doktor.Magne-b6 mi poradil vä bolesť hlavy a chrbtice.Ráno a večer jednu tabletku,ak nezabralo a bolela hlava aj na obed jednu🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre