Bolesť hlavy v 2. trimestri

6. dec 2023

Ahojte
Mali ste to tiež niektorá? Ako som začala druhý trimester ,som v 17 týždni,skoro každý deň má bolí hlava a na paralene už nechcem byť aj tak mi nezaberá. Bolí ma stále jedna polka hlavy vacisnou za okom a pozdlz hlavy čiže typická migréna . Riešili ste to s lekárom alebo proste len počkať kým to prejde? Migrenova som od puberty . Ja už som nešťastná,neviem pri tej každodennej bolesti fungovať každý deň ako chcem. Vopred vám ďakujem za rady.

juja_01
6. dec 2023

Ja som mala častejšie bolesti hlavy ku koncu 1. trimestra .. tiež presne pulzujúca bolesť hlavne za očami... začala som si dávať magnézium (Magne B6) a cítila som sa lepšie .. ako mi začal 2. trimester som prešla na vitamíny Femibion 2, ktoré obsahujú aj nejaké magnézium, tak si zatiaľ extra magnézium nedávam a hlava ma zatiaľ nejak nebolieva (snáď to tak aj ostane), som aktuálne 14+2tt.

maryetta
6. dec 2023

Ja som malo kedy mala bolest hlavy. A toto tehotenstvo-skoro cely cas denne bolesti hlavy. Fakt hnus. Ale lieky som nebrala. Tym ze som doma tak som to doslova prelezala ☹

barbora0308
6. dec 2023

Mna nikdy nebolela hlava, iba pocas tehotenstva. Mne zvykli pomahat esencialne oleje ktore som si natierala na spanky. Tento mam doma stale a zvykne zabrat aj manzelovi, ktory ma cely zivot casto bolesti hlavy. Skus, mozno pomoze aj u teba aspon zmiernit bolest.

fantaghiro21
6. dec 2023

Medipyrin 1g mozes naraz ( cize 2x 500mg tablwtky),ale prekonzultuj s dr, a obklady som mala,alpu,studene....

autor
6. dec 2023

Ženy ďakujem vám všetkým za odpovede a za rady ste zlaté 🙂 skúsim tie oleje , lebo už som zúfalá .

autor
6. dec 2023

@juja_01 femibion 2 beriem aj ja už skoro mesiac ,nejak to nepomáha na tie migrény ,skúsim ešte magnézium zvlášť

anonymnasnazilka
6. dec 2023

no ja by som skusila aj obvodneho lekara. kamaratka mala bolesti v polke hlavy a vyklul sa z toho zapal pod zubom.. okrem zubara absolvovala aj vysetrenie na ORL

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre