Bolesť hrdla v tehotenstve

mita13
9. sep 2013

Poradte mi tie ktore mate nieco osvedcene na bolest hrdla v tehotenstve. Som v 27 tt a rada by som tu bolest hrdla zastavila este v zaciatku. Je nejaky sprej na dezinfekciu hrdla, ktory by som si mohla kupit v lekarni?

loknicka
9. sep 2013

ahoj urcite homeopatika ale tie nie kazdemu pomozu alebo detsky sirup. treba sa opytat v lekarni 🙂

pedroma
9. sep 2013

@mita13 nastruhaj si trochu cerstveho zazvoru, zalej horucou vodou, prip. cajom, koliesko citronu, na osladenie med. Urcite pomoze!
Este som pouzivala Florsamyl sprej, neprehanat to s nim, iba parkrat za den dať.

jadinka
9. sep 2013

mne velmi pomohla tinktúra zo šalvie - Florsalmint sprej alebo kloktadlo, v podstate problemi s hrdlom som mala cele tehu, no toto pomohlo..

1177
9. sep 2013

daju sa pouzit aj pastilky na cmulanie septisan- to mozu aj tehotne..

mita13
autor
9. sep 2013

@pedroma to so zazvorom poznam len som citala ze zazvor sa velmi neodporuca lebo drazdi maternicu a ja mavam tvrdnutie brucha tak to nechcem drazdit. Ale inac urcite zabera.🙂

livocka21
9. sep 2013

@mita13 aj u mna too tak zacalo a pomocou homeopatik a detskych sirupov atd a trva to uz treti tyzden a dr. mi konecne nasadil antibiotika...

majulienqa
10. sep 2013

Ja som ochorela a mala strasne bolesti hrdla asi v 5tom mesiaci a pila som len horuci caj s medom a cerstvym citronom 4x denne a na 3ti den som bola ako nova.

anickalieskovska
10. sep 2013

@mita13 Celkom mi pomohol zabal z octanovej masti je to super aj ked zacinas kaslat ,jeden zabal v noci a krasne sa odkasliava,obcas si davam aj:uvar si 4 zemiaky v supke zroluj ich do plienky popuc ,nechaj trosku ochladit a teple priloz.Nam pomohlo.Octan davam aj detom na krk a priedusky a vzdy pomohol.

mami.sk
10. sep 2013

@mita13 ja som si dala na cmúľanie homeopatika Homeogene 9 a kloktám slanú vodu 3x denne. a vyskúšala som aj lyžičku kačacej masti do teplého mieka a pomohlo 😉

barborieta
10. sep 2013

Mňa bolelo hrdlo celé tehotenstvo vždy ráno keď som vstala...vyskúšala som všetky alternatívne metódy od obkladov až po lieky na cmúľanie, jediné čo mi trocha pomáhalo bol cibuľový čaj s medom. Nakoniec to vyriešil zvlhčovač vzduchu, ktorý som si púšťala na noc a ten mi to zmiernil. Úplne sa mi bolesť hrdla stratila pár dní po pôrode... 😉

aadulik2110
10. sep 2013

ahoj, pri prvom aj pri druhom tehu mňa v 5 tt bolelo hrdlo a v lekárni mi odporučili sprej Florsalmin spray. Je to šalviová tinktúra a po prá dňoch mi bolesť hrdla úplne prešla. A používala som ho aj počas dojčenia. Skoré uzdravenie prajem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre