Bolesť hrdla v tehotenstve

karinbirosova2
3. máj 2016

Ahojte, potrebujem vasu radu co pomaha nab bolest hrdla v tehotenstve? Nemozem ani jest a poriadne ani hovorit :/

terezka1947
3. máj 2016

@karinbirosova2 by som sla najprv k lekarovi,ci to nie je na atb,nech urobi crp....ak toto vyluci,tak potom kloktat=mne pomahala slana voda,vela tekutin,zazvorovy caj...a sme tam som si striekla obycajny stopangin

karinbirosova2
autor
3. máj 2016

A mozem aj cmulat tie tablety coldrex ci nie?

terezka1947
3. máj 2016

@karinbirosova2 no...ja som mala problemy s hrdlom pri oboch detoch...ale na cmulanie mi nikdy lekarka nic neradila....vraj nikto nevie,co a ako...a su tam kadejake bylinky...mne vzdy zabrala sol,kloktanie a vela tekutin,kludnejsi rezim,spanok...ak vsak bolest trva dlhsie a najma,ked mas teploty,radsej lekar nech sa pozrie...aj v tehu ked sa raz musi ist do liekov,tak musi...viac babu uskodi,ked nieco nechas zajst daleko...a bez vhodneych liekov.
poskusaj babske rady a ked nic,lekar

karinbirosova2
autor
3. máj 2016

Ja som vzala tri cumlace tabletky coldrex dufam ze to nijak neuskodi lebo teraz,som citala ze sa to nemoze :(
A paralen mozem??

terezka1947
3. máj 2016

@karinbirosova2 jedna ti neublizi a paralen mozes...kloktaj,cajikuj-napr.medovkovy caj je super.....ale fakt,neries tu na nete nic...ak to trva viac dni,chod k lekarke

karinbirosova2
autor
3. máj 2016

Dakujem velmi pekne 🙂 a aj panadol mozem?

seahorse27
3. máj 2016

@karinbirosova2 Coldrex a podobne bludy nejedz. Mozes homeopatika Homeogene 9 - tie su na hrdlo, cmulacie tablety Septisan a na kloktanie Corsodyl - to vsetko mozu tehotne. Paralen na co? Ten si daj, az ked budes mat teplotu nad 38, max. 3x denne 500-ku. Ak je bolest velmi silna a mas aj zvysenu teplotu, radsej chod k lekarovi. Ak potrebujes ATB (ak mas. napr. bakterialnu anginu), tak ti predpise take, ktore sa mozu uzivat aj pocas tehotenstva.

brtkulka
3. máj 2016

Chod k dr. Teraz je anginove obdobie.

kvetulienka253
3. máj 2016

mam to iste 🙂 U lekarky som bola, na cmulanie som dostala Septilen a ako kvapky Sinupret. Oboje je vhodne pre tehotne

seahorse27
3. máj 2016

@karinbirosova2 V Panadole su kadejake pridavne latky, radsej si daj obycajny Paralen, ale len ak mas teplotu nad 38.

karinbirosova2
autor
3. máj 2016

Dakujem, panadol som vzala aspon jeden mozno mam aj teplotu vnutornu...a kupim si medovkovy caj a ovocie

renesens
3. máj 2016

Ahoj, ja som sa vyse tyzdna trapila s bolestou hrdla, zelenymi hlienami, robil mi v piatok crp- zvysene, ze mam v pondelok na krv prist, dnes vysledky ok, no aj tak ,kedze to neprestalo a mam pocit ,ze sa zhorsilo, tak mi dnes uz nasadil antibiotika, neodkladaj navstevu doktora ak mozem poradit.

peppita
3. máj 2016

Mne doktorka, ked som bola chora poradila Bioparox, ten mi super pomohol, len ho stiahli z trhu:( Ale riadne dobra je voda Vincentka, aj na kloktanie aj na pitie.Coldrex urcite nie

seahorse27
3. máj 2016

@karinbirosova2 Vnutornu teplotu neries. Paralen si daj az vtedy, ked si normalne teplomerom namerias nad 38 st., inak si urobis viac skody ako osohu...

karinbirosova2
autor
3. máj 2016

Nijak neuskodi babatku ak sim vzala panadol aj xolrex? :/ mam strach.. :(

karinbirosova2
autor
3. máj 2016

*coldrex

seahorse27
3. máj 2016

@karinbirosova2 Preco si to brala naraz? Ved aj v Coldrexe je paracetamol? Si si dala dvojitu davku...Treba citat pribalovy letak a zlozenie liekov, obzvlast ked si tehotna a nehltat vsetko, co ti pride pod ruku 🙄 To neviem, ci mu to neuskodilo....hadam nie, ked si to zobrala len jednorazovo...Uz nejedz radsej ziadne lieky a chod rovno k lekarovi.

terezka1947
3. máj 2016

@karinbirosova2 jedna tabletka neuskodi...nestresuj
ale ako baby radia...ak ti to nepolavi...chod k lekarovi

karinbirosova2
autor
3. máj 2016

Nie nie Nebrala som to naraz...vcera som brala cmulacie tablety a dnes jeden panadol aj vcera..no uz nebudem brat..hadam to bude ok :(

gapre
3. máj 2016

Na hrdlo je dobra octanova mast,dat na gazu a obviazat.Pol dna som to mala obviazane a bolest presla.Poradila mi to sestricka z nemocnice.

lumma
3. máj 2016

@karinbirosova2 mne v tehu na hrdlo odporúčali len kloktať slanou vodou a ak bola aj teplota tak paralen

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre