Buchnutie, pritlačenie bruška a pichanie v 33. týždni

anett1905
1. máj 2015

Ahojte...vcera sa mi stala taka vec.Nastupovala som do auta samozrejme do 3-dveraku s posuvnou sedackou cez uzsi priestor a trosku silnejsie som si pritlacila na brusko.Na to som citila dost silne pichanie v lavej strane v podbrusku ako keby ma bolel vajecnik.Som v 33 tyzdni a trvalo to asi 10 minut a potom to prestalo.Babo normalne kopkalo,len som chytila paniku ci som mu nemohla nejako ublizit.Lebo tak silno ma nepichalo od zaciatku tehotenstva.Nemate niektora skusenost s niecim podobnym?Istotne sa opytam v utorok aj na poradni.Dakujem.

jessica1996
1. máj 2015

bábetko je chránené dostatočne hrubou vrstvou placenty, brušnej steny maternice a neviem čím všetkým takže nemusíš sa podla mna báť 🙂 mne sa to stalo pár krát tiež a tiež ma trocha pichalo chvilu potom ale nejak som z toho nerobila paniku... 🙂

jana_eyre
1. máj 2015

@anett1905 mna raz starsi syn kopol nechtiac do brucha a pichalo ma.. tiez som sa bala, ale nic sa nestalo, mala bola ok.. je tam okolo babatka tolko organov, vody, ze je velmi dobre chranene..

a raz mi jeden chlap v obchode buchol kosikom do brucha, tiez to bolelo, ale nic z toho nebolo.. len chlap sa skoro rozplakal, ked si uvedomil, co sa stalo.. 🙂

andje
1. máj 2015

@anett1905 ja som v 9- tom mesiaci stupila na hrable 🙂 teraz sa uz na tom smejem, ale tiez mi nebolo vsetko jedno. Cez cele brucho som mala obrovsku modrinu, ale vsetko dopadlo dobre a mala bude mat v juni 3 roky.

anett1905
autor
1. máj 2015

Dakujem baby...som uz troska kludnejsia.To len za cely cas som sa nijako neudrela alebo nestlacila brusko tak ma to teraz trosku vydesilo ze ma tak pichalo.Fuuu vdaka 🙂

gabrielita1610
1. máj 2015

Neboj dietatko je tam vo vnutri v poriadku ,dostatocne chranene 🙂

jaja08
1. máj 2015

@anett1905
Keď nekrvácaš je všetko OK.Ja som tiež tehotná a mám šťastné tehu.Pred tromi mesiacmi som na snehu spadla na bruško.Zľakla som sa,šla som na pohotovosť nechali ma na pozorovanie 4 dni.Všetko dopadlo na jedničku.A teraz pred dvomi tyždňami som sa šmýkla na blate a zlomila lave zapästie na ruke,čiže mam sadru a 17 dni do porodu :D pravdepodobne sadra bude aj cez porod :D teraz sa len nadtým zasmejem,no nebolo mi vsetko jedno.Sla som na pohotovosť a tam mi bolo povedané,ze ctg je v poriadku a ked nekrvacam mozem ist domov....Mna tiež pychalo v podbrušku a ťahalo sa to až do zadu ku krížom,ale prešlo.....

anett1905
autor
2. máj 2015

@jaja08 Nie nie nekrvacam,ono ta bolest trvala len tych asi 10 minut.Odvtedy je vsetko ok pocitovo,maly kope.No vidim ze mas ozaj "stastie" ale vsetko dobre dopadne a za chvilu si budes uzivat drobca 🙂

mayama
3. máj 2015

Neboj sa mne spadla pri sprchovaní hlavica od sprchy a ah neter mi strelila hlavu do brucha (asi chcela malej urobiť baran buc) mala ma teraz 5 mes a má sa k svetu

anett1905
autor
4. máj 2015

Dakujem...nechcela som hystercit,ale je to nase prve vydarene tehotenstvo takze strach tam je.

mayama
4. máj 2015

Ahoj veď i naša je poriadne vytúžena a aj vytrapena-som po umelom oplodnení našťastie sa podarilo na 1x.ale nestrachuj sa príliš aj to škodí bábätku stres a samé obavy nikomu neprospeju.dokonca nechcem teda priať ale napr.ak aj budeš mať nádchu alebo horúčku tak aj to sa dá v tehotenstve prekonať bez ujmy.

anett1905
autor
5. máj 2015

Veru mala som aj chripku a vsetko nastastie ok.Dufam ze uz to spolu nejako dobojujeme.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre