Búšenie srdca a ťažké dýchanie v 28 týždni

monikajaco
8. dec 2012

ahojte ..chcem sa opytat na busenie srdca a tazke dychanie , ktore mam non stop .. nie pri zatazi alebo rychlej chodzi ale stale ...vecer idem spat a nedaj boze zaspat koli tomu a rano sa prebudim a hned to vnimam ako prvu vec .. som v 28 tt ... nepribrala som ani 8 kg a necitim sa tazko alebo zeby som bola neaka pribrata takze nepripisujem to vahe ... pri prvom tehu som to nemala a preto som z toho taka neaka nedobra neviem ci ist k DR alebo mi poviete ze to mate aj ine a je to ok ... hlavne to nepripisujte vahe alebo pribratiu pretoze viem ze vtedy je to bezne ... tak ak ma niekto neaku skusenost tak pls podelte sa s nou ..dakujem 😉

marduliena
8. dec 2012

Ja by som išla doktorke, a poradila sa budeš istejšia.

moon1979
8. dec 2012

@monikajaco užívaš Magne B6? ak nie, tak si ho kúp ... môže ti dieťa tlačiť na bránicu a tým môžeš pociťovať sťažené dýchanie. ale ak chceš mať pokoj na duši, tak kludne zavolaj Dr. a konzultuj to s nou 🙂 za to nič nedáš 🙂

maggie37
8. dec 2012

ja by si davam obyčajne magnezium v tabletkach, nie magneB6. a treba zvýšiť pitný režim, to tiež zabera na to... tiež to mám, ale z lekarskeho hladiska sa vraj nič nedeje...

bebe02
8. dec 2012

@monikajaco
Tiez som to mala pocas druheho tehotenstva (pri prvom nie). Bola som pre istotu aj u kardiologa, vysledky vysetreni boli OK, povedal mi, ze to je z tehotenstva, ako sa zvysuje objem krvi, tak srdce musi viac pracovat... Po porode to preslo.
Na tvojom mieste by som isla k lekarovi, aby sa vedelo, ze to je naozaj len z gravidity a nie nieco vaznejsie....

monikajaco
autor
8. dec 2012

dakujem dievcata ..

jodi
9. dec 2012

skontrolovat krvny obraz, moze to byt anemiou

danielitka26
9. dec 2012

a moze to byt sposobene tiez vnutornym stresom

sampo
9. dec 2012

a nemas doma tlakomer, co ti zmeria aj pulz? ja som to tiez mala..aj mavam obcas. Lenze to mam pulz nad 110-120 v klude, nevladala som prejst pomaly ani po byte. Niekolkokrat mi kontrolovali stitnu kvoli tomu, poslali na ekg, ked som nasadila magnezko, trochu sa to zlepsilo. Urcite to spomen dr.
@monikajaco

monikajaco
autor
10. dec 2012

vdaka .. 🙂 stres nemam ziadny .. ja som spoko zena v domacnosti (zijeme v zahranici je nam dobre)..problemi nemame takze stresom to nieje .. vysledky mam vsetky dobre ani anemicka niesom tak preto ma zaujimalo ci to pozna aj niekto iny ... dakujem za ochotu baby 😉

rika1968
28. feb 2013

@monikajaco Ahoj Monika!
Hľadala som tehulky ktoré majú taký problém aký si mala alebo ešte máš ty. Totiž tiež mám už dlhšiu dobu problém s dýchaním a rýchle búšenie srdca. ja mám aj rýchli pulz. Mám to asi od 4mes.tehotensva. Chodila som na interné aj holter stroj mi dali ale nič konkrétni mi nevedeli povedať. Tiež som už z toho zúfala, totiž je to nepríjemné a hlavne vyčerpávajúce. Ako som videla, ty si už tesne pred pôrodom a keď sa nenahneváš, chcela by som sa spýtať, či tie ťažkosti máš stále? A prajem Vám aby ste boli zdraví a aby si pôrod zvládla na jednotku. S pozdravom Erika

monikajaco
autor
1. mar 2013

@rika1968 ahoj 🙂 ano mam to stale kazdy den ... nic mi na to nedali pretoze mi bolo povedane ze je to normalne hlavne vzhladom na moj vek a pozeram ze aj ty si starsia .. je to zataz troska viac pre organizmus ja mam 36 r ... mne vzdy pomohlo ked som si lahla a zavrala oci a povegetila nachvilku .... musela som vysadit kofein a aj to som si vsimla ze bol rozdiel cize ani kavu ani caje a ni kolu nic .... a inam mam to este aj teraz par dni pred porodom ale ja to uz neriesim uz nemam preco ...dufam ze pri porode to bude ok a nezinfarktujem 😉 inak mi popritom zacali aj trpnut ruky ... tak neviem ci som ti neako pomohla ak este nieco budes chciet vediet kludne sa ozvi ....

rika1968
1. mar 2013

Ahoj monikajaco!
Nuž to je pravda, že už nie som najmladšia a myslela som aj na to,že už nemám taký svieži organizmus, všetko funguje lenivšie. Ja aj uznávam, že všetko má svoj čas, ale niektoré veci osud inak vyrieši. Ja raz denne a to ráno pijem kávu, tú jednu musím, lebo mám aj nízky krvný tlak ale celý deň už žiadne kofeinové nepijem. Keď mne je už ozaj veľmi zle, tiež si ľahnem a relaxujem, z hlboka dýcham a nemyslím na nič, len koncentrujem na to dýchanie, snažím sa aby ma nechytila panika alebo nervozita lebo vtedy je to ešte horšie. Ja dnes poobede idem ku kardilogičke na echo, potom ti napíšem ako som dopadla. Minule ma už chcela hospotalizovať, že vraj ona nebude za mňa zodpovedať, tak som pýtala, že čo so mnou urobia, keď sami nevedia čo mi je a dokonca ani nemôžem isť na hocijaké vyšetrenie. Tak zatiaľ toľko a ďakujem aj tebe Monika, že si mi odpísala a z celého srdca ti držím palce, budem na teba myslieť. S pozdravom Erika.
@monikajaco

rika1968
1. mar 2013

@monikajaco Ešte niečo. Budem rada keď mi napíšeš.

severankasr
1. mar 2013

tiež to mám, ale ja som tlakárka, neviem ako ty, beriem magnezium a dopegyt, chodim na interné, no mavam to bežne, som 33 TT, chodím normálne do práce.

sylvia001
1. mar 2013

Ahoj, ja som mala niečo podobné ako ty, ale na rozdiel od teba som sa zadýchavala aj pri rýchlejšej chôdzi alebo po schodoch. Mala som pocit že mi vyskočí srdce z hrude a lapala som po dychu... Lekárka ma poslala na interné, z interného na echo...nakoniec mi internistka nasadila concord, lebo mi namerala sínusovú tachycardiu. Lieky som musela brať aj kvôli tomu, že ma čakala sekcia a bolo potrebné srdce ukľudniť...🙂)

monikajaco
autor
1. mar 2013

@rika1968 dam ti vediet ked bude po vsetkom 😉 a musim ti povedat ze ja som musela aj tu jednu kavu vypustit ... tiez som pila len jednu rano koli tlaku a pomohlo to ..tak zvaz porozmyslaj skus ..odychuj co najviac pi vela vody...opatruj sa 🙂

rika1968
2. mar 2013

@severankasr
nuž ja beriem magnézium a tabletku na železo. Mám stále nízky krvný tlak a rýchli pulz (92 - 110). Lekári to neriešia, že vraj to nevadí. Som na rizikovom ale aj tak som nepracovala. Včas som dala výpoveď. Podľa mňa už by si nemala pracovať, veď gynekológ by ťa už mohol vypísať.

@sylvia001
@monikajaco
takže babenky, včera som bola na kardiologii a robili mi echo, že vraj to srdce nefunguje dokonale ale nie je taká vada, že by som s tým nemohla fungovať. V máju zopakuje vyšetrenie to bude pred pôrodom a uvidíme či sa niečo zmenilo. Kardiologička povedala, že dieťatko môže tak ležať,že tlačí tú hlavnú žilu a aj preto sa ťažšie dýcha,lebo srdce nevládze pracovať. Nuž neviem, asi každá z nás musí vydržať a šetriť sa. Preto sa držte a doma sa nechajte rozmaznávať. 🙂)

severankasr
2. mar 2013

@rika1968 ahoj, vidíš,ja mám úplne normálny režim, o rizikovom nepadlo za osem mesiacov ani slovo, každý lekár je iný, pri každom odmeraní tlaku v ambulancii odmietam hospitalizáciu v nemocnici, o inom sme sa nerozprávali,žeby som mala ísťna rizikové, ale už to mám zapár vpráci, len nech vydržím 🙂

rika1968
2. mar 2013

@severankasr Tak to je smutné, pretože keď ťa chcú hospitalizovať, tak to znamená, že máš ozaj zdrav.problém, ktorý sa nedá len tak ambulantne riešiť. Ja na tvojom mieste sa dám vypísať na PN. Zdravie je najdôležitejšie a dávaj si na seba aj na bábo pozor.

severankasr
3. mar 2013

@rika1968 dakujem, verim, že vydržíme do konca a dobre nám to dopadne 😉

sarinka1011
3. jan 2017

Dobry den mala.som.ten isty problem bola dom v 20tz tehotenstva ked.sa.to.zacalo tazkosti s.dichanim nemusela som.noc.robit sedela.som.lrzala.aI.stake celi den.som.mavala pocit ze.sa.musis kazde
Minutu z hlboka nadichnut lebo sa zadusim stale sa to zhorsovalo nislela.som.si.ze.je.to.z tehotenstva ale to tak nebolo teraz ma moj malicky 6 mesiacou a stale to.tu mam chodim po hici akich doktorou a nic mi nemozu najst mislim.ze.sa to.este zhorsuje v poslednom case som.zisrtila ze mi uz aj srdce strasne rychly bijr pocit je to velmy hnusny som.na dne neviem co s tim

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre