Búšenie srdca po alkohole

lakas123
19. aug 2023

Dobry den ma niekto podobny problem ? Mam 23 rokov mam to posledne 3 roky . Bušenie srdca po alkohole ? Bušenie citim uz po prvom pohariku hocijakeho alkoholu Ale po čase ked vypijem viac uz nie ,ale rano manzobudi silne a rychle bitie srdca a po obede to začne -uzkosťi ktore sprevadzaju extrasystoly a rychly pulz pocit že zomriem.Čo sa deje ? Srdce mam vysetrene pretoze som bol sledovany pre extrasystoly.Ma niekto s tym skusenosti ? Skušal som aj vino bez histaminu a to iste sa deje .A za posledny rok sa mi to deje aj po jedle tie extrasystoly a vysoky tlak.posledné 3mesiace sa liečim na reflux a užívam mastichu.

deti95060810
19. aug 2023

vyhľadaj si článok na nete ohľadom zlého spracovania alkoholu tvojim organizmom - vzniká tam nejaká molekula ktorá robí problémy.
má to pár perc. ľudí....
odporúčanie - nepiť alkohol.

lilizzachy
19. aug 2023

@lakas123 ak ti to robí zle, nepi

ninka297
19. aug 2023

@lakas123 tvoj problem su podla mna uzkosti, preto ti nervovy system zareaguje precitlivelo aj na jedlo, ako spominas. Alkohol, tazke jedlo, kava su spustace. Skus sa ich vyvarovat. A jedz pomaly a lahko stravitelne jedla. Inak to poznam, deje sa to aj mne, ked mam viac stresu.

gabika0825
19. aug 2023

@lakas123 a prečo pijes alkohol keď máš takéto zdravotne problémy? Pri refluxe alkohol piť nemozes

clarae
19. aug 2023

@lakas123 stretla som sa uz aj s alergiou na alkohol. Vysadit a bude dobre. Pri refluxe sa nema aj vyprazane mastne jedla a ma sa preferovat zdrava strava. Ale hlavne to neprehanat aby to nebol stres ale radost.

lenkakravcova
19. aug 2023

@lakas123 môžeš mať alergiu na alkohol. Ta sa takto prejavuje. Poruchy tlaku, pulzu, alebo aj scervenanie a opuch krku tváre atď atď.
Proste nebudeš nič piť. A pozor aj na tie bonboniery s alkoholom. Ma to rovnaký efekt.

lara2021
4. feb 2024

@lakas123 ahoj , môžem sa spýtať? Mam taktiež 23 rokou a taktiež sa mi to stáva už nejakú dobu po požití alkoholu mám búšenie srdca ale stáva sa to až vtedy keď si idem ľahnúť normálne ma to zobudí . Chcem sa spýtať že či to prestane alebo ako to liečiť , či da to vôbec dá vyliečiť . Ďakujem