Búšenie srdca a zadýchavanie sa v 9. mesiaci

12. sep 2022

Ahojte, momentálne som v 36tt a mám problém už dlhšie s búšením srdca. Pulz mi aj pri najmenšej aktivite (napr. obliekanie, povstanie z postele) vyskočí aj na 130. V klude mávam 70-80 ako kedy. Ide o to, že s veľmi zadychavam a potim. Prejdem jedy schody, neviem dýchať, búši mi srdce a leje zo mna akoby som bežala maratón. Mám z toho strach a uzkost. Je to normálne ? Robili mi ekg v 12tt a okolo 20tt mi bolo robené je Echo. Krv ok len železo beriem na miernu anémiu.

heln
12. sep 2022

ahoj, myslim ze vysoky tlak, busenie srdca, vysoky tep a zadychavanie je vo vysokom stadiu tehotenstva uplne normalne. ale urcite to spomen na poradni, aby vylucili ci nejde o preeklampsiu alebo nieco ine. ja som napriklad nevladala do kopca a fucala ako lokomotiva a na "pasoch" ked som v klude lezala som mala tep okolo 100.

autor
12. sep 2022

@heln tlak mám práveže ok, občas trochu nižší. Len tie ostatné veci ma hnevajú

autor
12. sep 2022

@heln len sa bojím, keď sa tak potim a zadychavam či to nie je nejaká srdcová vada

dardanella
12. sep 2022

ja som mala podobné stavy (teda búšenie srdca a zadýchavanie sa, vyšší pulz) v tehotenstve ale cca v 5-6 mesiaci a bolo to z nedostatku železa

autor
12. sep 2022

@dardanella železo beriem a mám ho len o kúsok nižšie ako je norma. Aj si sa potila ? Ja sa potim extrémne ale fakt že extrémne veľa.. cela som mokrá vždy keď niečo robím

lasona
12. sep 2022

Ja som 38+2tt a stačí že prejdem pár schodov a neskutočne sa zadycham, srdce bije ako hrom...aj zvýšený pulz mám, ale doktorka to neriešila, z že je to ok..ale pulz mám tak okolo 96

autor
12. sep 2022

@lasona no ja mám pulz v klude tiež celkom ok, pri nejakej činnosti vyletí ale skôr ma znervózňuje to zadychavanie a potenie. Fakt ja som cela mokrá vždy

lasona
12. sep 2022

Minule som bola v obchode, oprela som sa a vydychavala....predavačka mi chcela záchranku volať🤦😁ale vravím jej že je to ok, že som len prešla pár metrov...ale nespotim sa, iba hrozne zadycham

lydiasabolova
13. sep 2022

ahoj, mna napadla este tetania, alebo vysoky cukor alebo pretazena pecen.. ja som sa tiez trapila s niecim podobnym, mavala som navaly tepla, aj v noci, take spotenie dekoltu, krku.. chodim akurat na ctg (prave som v terminovo tyzdni) a pytala som sa na to priamo porodnika.. ten mi povedal iba to, ze mam vydrzat 😀 ze v tehotenstve sa tolko veci v tele ,,prestavuje,, ze to moze byt z hocicoho, ze riesit tieto problemy treba, az ked budu pretrvavat aj po porode 😀 asi som ti moc nepomohla, ale nech aspon vies, ze v tom nie si sama 😉

lydiasabolova
13. sep 2022

jaj a este alergia a astma to moze byt, mne sa teraz prejavili a obcas sa aj z toho velmi zadychavam

autor
13. sep 2022

@lydiasabolova ahoj, cukor mám ok aj krv tak si nemyslim že pečeň alebo niečo podobne. No ta tetania by aj sedela, neviem na nervy som

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre