Čo znamená nízko položená placenta v 36. týždni?

mia885
25. aug 2013

Ahojte , co znamena nizko polozena placenta v 36 tyzdni? Lekar mi vela i tom nepovedal. Dakujem

jarkaleskova
25. aug 2013

ja som mala nizko polozenu placentu uz od zaciatku tehotenstva,bola som na rizikovom,musela som hlavne lezat...vygoogli,docitas sa viac,ale zrejme budes len viac sledovana,mozno ta tyzden,dva pred terminom hospitalizuju,tak to bolo u mna...

m_ij_ka
25. aug 2013

@mia885 ahoj, nízko položená placenta znamená, že ako ti bude rásť maternica tak sa placenta posúva smerom hore a do pôrodu by mala byť na správnom mieste.. Pokiaľ by placenta ostala na tom istom mieste až do pôrodu tak pôrod by bol potom sekciou. Do pôrodu ti chýbajú ešte 4 týždne tak len oddychuj nič ťažké nedvíhaj a hlavne buď v pohode a všetko bude ok.

kveta
25. aug 2013

@mia885 Akonahle zacnu kontrakcie, necakaj a hned bez do porodnice a upozorni ich na polohu placenty.

mia885
autor
25. aug 2013

Za tyzden a pol mam ist s tym na kontrolu ,

sharlotta
25. aug 2013

@mia885 znamena to, ze pravdepodobne pojdes sekciou

mia885
autor
25. aug 2013

To vazne???? Pravdepodobne sekciou?

sharlotta
25. aug 2013

@mia885 ak sa to do porodu nezmeni, tak ano, lebo by sa dietatko nevedelo dostat von.

mia885
autor
25. aug 2013

Oh , tak nic budem cakat este tyzden a pol a uvidi sa ..

maminab
25. aug 2013

aj ja som mala nízko položenú placentu od 30tt. V 35tt. som si poležala v nemocnici.......teraz som na rizikovom - placenta previa . Placenta sa nevytiahla a padla dole...... teraz má 15mm od vnútornej bránky krčka maternice..........takže jednoznačne sekcia..... 🙂 Akonáhle budeš krvácať, kontrakcie.............ihned do nemocnice... určite budeš sledovaná 🙂 ....Držím palce

maminab
25. aug 2013

Ak by si mala pred pôrodom placentu min. 4cm od krčka, uvažovali by o prirodzenom pôrode......

bessdonna
25. aug 2022

@mia885 ahoj.bola nakoniec sekcia?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre