Extrémne vysoký titer protilátok v tehotenstve

anika42
31. okt 2022

Ahoj stretli ste sa s titrom 1:25000 v tehotenstve pri rh pozitiv a rh negativ faktore, ide o anit-d protilatky. Dostali sme uz aj jednu tranfuziu, no obavam sa ci babatko moze bude drave aleebo sa narodi chore. Na sone bola viditelna len slaba zacinajuca anemia, kvoli nej sme dostali tranfuziu. Momentalne som 33;tyzden.

trgypadl
31. okt 2022

@anika42 pri protilatkach Ti dali papier z hematologie a gynekolog sa k nemu urcite vyjadril

anika42
autor
31. okt 2022

@trgypadl ja sa pytam na skusenosti mamiciek a nie taketo mudre komentare

trgypadl
31. okt 2022

@anika42 prepac neviem co sa Ti nezda na mojom komentari,pozitivne protilatky mozu mat viacere tehkuky, ale ku kazdej jednej sa pristupuje individualne, nakolko k vysledku titru mas aj papier s vyhodnotenim ci je tam riziko vzniku hemolytickej chorby novorodenca, o ake protilatky ide a ako budu u Teba dalej postupovat... Cize Marienka Ti moze napisat ano mala som pozitivne protilatky, vsetko bolo v poriadku, ale ako pisem vyssie kazda moze mat iny typ a potom je jej skúsenosť úplne irelevantna

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre