Aké komplikácie môžu vzniknúť, keď je matka Rh negatív a otec Rh pozitív?

Zodpovedané
5. máj 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému.

Ja mám Rh faktor negatív, manžel Rh pozitív a čakáme bábätko. O prvé bábätko sme prišli v začiatkoch tehotenstva. O mojom Rh faktore sa nevedelo, takže mi ani nebola pichnutá žiadna injekcia. Vraj môžu nastať nejaké komplikácie.

O aké komplikácie sa jedná?

Manželovi zistili Rh faktor pozitív, ale vraj má protilátky negatívne.

Čo to znamená?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ak nedôjde k potratu do 9. týždňa gravidity je pravdepodobnosť komplikácií veľmi malá.

V súčasnej gravidite by Vám mali byť nabrané protilátky v rámci bežného sledovania.

Je potrebné informovať lekára a aktuálné výsledky riešiť s ním.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com