Fragmin v tehotenstve

jessi06
26. okt 2023

Ahojte užívali ste niektoré v tehotenstve? Ja mam zlu zrážanlivost krvi teráz v tehotenstve a hematolog mi nasadil fragmin 5000 injekcie. Aj pri prvom tehotenstve som to musela brat. Píšu ze obsahuje benzín alkoholu liek nemôže to uškodit plodu? Dakujem za odpoveďe.

macekovam
26. okt 2023

@jessi06 myslím ze asibbenefit prevyšuje riziko.. Keby nebol potrebný tak ti ho nepredpisu... Dieťa viac ohrozujú možné zraneny.

jessi06
autor
26. okt 2023

@macekovam áno je potrebny tak snáď to bude všetko v poriadku.

anjelicek26
26. okt 2023

Tiez picham taku davku, pred 2 rokmi sme prisli o babatko v 14tom tyzdni (krvna zrazenina v pupocniku) a zistili mi dve mutacie zrazanlivosti krvi... uz to fakt zazit nechcem, takze pichame pekne kazde rano... urcite tu vysoko prevysuje ucinok tie rizika.

bykaterina
26. okt 2023

benzylalkohol nie je benzin , ale alkohol. neboj je to bezne podavaný liek ako aj fraxiparin alebo clexan pocas tehotenstva.

jessi06
autor
26. okt 2023

@anjelicek26 rozumiem aj ja som tiež predtym prišla koli tomu o dieťa o tom sa predtým nevedelo. Mali ste aj nejaké vedľajšie účinky?

anjelicek26
26. okt 2023

@jessi06 tak modriny sa mi robia ked to blbo pichnem... hrce nastastie nie.

jessi06
autor
26. okt 2023

@anjelicek26 to je asi normálne.

anjelicek26
26. okt 2023

@jessi06 zatial picham do boku brucha, dufam, ze budem moct co najdlhsie... s pichania do ramena ci stehna mam nejako desy 🙄 Sme v 18.tyzdni s malym teraz.

jessi06
autor
26. okt 2023

@anjelicek26 ja ešte neviem v ktorom týždni som 🙈lebo až v pondelok bude pracovať môj gyn 🤦‍♀️no 4 testy mi vyšli pozitívne, a mam návaly tepla, veľmi som unavená. Začala som si pichať pred 2 ma dňami no stehien aj predtým som si len do nôh. A ako sa cítis? Tiež máš nejaké tehotenske ťažkosti?

anjelicek26
26. okt 2023

@jessi06 zatial vyzera vsetko v poriadku, musela som vkladat progesteron este do minuleho tyzdna 2x denne, musim brat dve tabletky zeleza a dve tablety d-ka denne, inak nic, maly uz kopka, rastie ako ma... snad to tentoraz dobre dopadne.

jessi06
autor
26. okt 2023

@anjelicek26 super drzim teda palce nech všetko dobre dopadne 🙂

simonkato
27. okt 2023

@jessi06 ja som prešla včera na fragmin pred tým som mala clexane a fraxiparin na obe som po pár týždňoch začala reagovať alergicky
Veľké červené zapálené svrbiace fľaky.
Hematologicka predpísala tento krát fragmin mam ale 2500. Dúfam že injekcie budú už dobre a vydržíme s nimi pekne do šťastného konca.
Tiež ich mam koli zrazanlivosti a potratom.



@anjelicek26 môžem sa spýtať prečo pichate ráno?Mne hematologicka kázala večer pred spaním lebo vtedy je najväčšia šanca zrazenim.

anjelicek26
27. okt 2023

@simonkato moj hematolog vravel rano, boh vie... picham o piatej rano ked vstavam do prace...

simonkato
27. okt 2023

@anjelicek26 ja večer pred spaním. No veď každá počúvame toho svojho lekára čo nám káže. Pichate si od začiatku fragmin?

anjelicek26
27. okt 2023

@simonkato ano hned den po vynechani MS mi dali injekcie. A vraj aj budem do 6 tyzdnov po porode.

simonkato
27. okt 2023

@anjelicek26 áno aj ja tak mam mať. Len mne už 3krat injekcie koli alergii menila. Tak dúfam že tieto už budú tie správne.

jessi06
autor
30. okt 2023

@anjelicek26 ahoj ty nemávas z fragminu modriny?

anjelicek26
30. okt 2023

@jessi06 modriny obcas, ked to blbo pichnem a chytim nejaku zilku... brucho bez modriny som za posledne tri mesiace nemala ani raz 🙄 Ale ziadna drama, len to dlho mizne. Su baby, u ktorych to vyzera podstatne horsie.

jessi06
autor
30. okt 2023

@anjelicek26 nenatieras si to ničím?

anjelicek26
30. okt 2023

@jessi06 tak dezinfekcia na tampone pred pichnutim, ine nic...vravim oproti inym babam co maju flaky cez pol brucha su tie moje 2cm flaky modre uplne "nevinne".

jessi06
autor
30. okt 2023

@anjelicek26 tak to nemás asi moc aj u mna to záleží od vpichu. Dnes som bola u lekára no zatiaľ je vidno len gestácny vak a zevraj je plod veľmi maličký ešte, aj ty si to mala tak na začiatkoch?nevedel mi ani povedať v ktorom som týždňi.

anjelicek26
30. okt 2023

@jessi06 tak ja som mala prve sono v siedmom tyzdni a pekne bilo srdiecko. U teba je este asi skoro.

jessi06
autor
30. okt 2023

@anjelicek26 jaj tak, trosku mam stres snáď bude všetko v poriadku.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre