Očkovanie na covid a fragmin injekcie v tehotenstve

martinetaa
7. júl 2021

Chcela by som sa opitat je tu niekto kto si pichalo počas tehotenstva fragmin injekcie a dal sa očkovať na covid??

angel993
7. júl 2021

@martinetaa nerozmýšľala som o očkovaní v tehotenstve, ale hematologička ma vopred upozornila, aby som neriskovala.Mám dobrú hematologičku, takže to ďalej neriešim.

xlucia
7. júl 2021

v tehu v ziadnom pripade. v ziadnom

petamich
7. júl 2021

ja som tehotna, picham clexane a hematologicka mi tiez neodporucala skor ako po 600-nedeli a kontrolnych odberoch, ci sa po tehotenstve dali koagulaty do poriadku

martinetaa
autor
7. júl 2021

Ja som už 6 mesiacov po pôrode ale počas tehu. Som si pichala a mám teraz obavy ísť na očkovanie tak sa pitam že či náhodou niekto nebol na očkovani a pred tým si pichal fragmin injekcie.

petamich
7. júl 2021

@martinetaa a si chronicky pacient - brala si lieky aj pred tehotenstvom, mas nejake geneticke mutacie, chodis pravidelne hematologicke alebo si pichala "len" pocas tehotenstva? tak ci tak by som sa poradila s hematologickou, kedze pozna tvoj zdravotny stav

ja osobne sa pojdem zaockovat hned ako sa bude dat ale najskor to s nou este raz skonzultujem na dalsej kontrole - lebo ja som chronicky pacient a liecbu mam aj mimo tehotenstva

martinetaa
autor
7. júl 2021

@petamich ja som si pichala len počas tehotenstva,nevýhodu mám tu že keď som volala hematologicke ťa mi povedala že môžem noo obvodná že nie skúsim sa ešte poradiť zajtra s mojou ginekologickou hádam dostanem správnu odpoveď 😁

petamich
7. júl 2021

@martinetaa a aka je spravna odpoved? ked ti 10 lekarov povie ano? 😃 tak to sa asi dlho nahladas

angel993
7. júl 2021

@martinetaa ja to mám dedičné, síce mimo tehotenstva nemusím brať lieky neohrozuje to môj život, ale mamina je na liekoch. Jej sa to prejavilo až okolo 40, mala 6 detí bez problémov. Takže ja som sa rozhodla že sa zatiaľ nedám očkovať. Veď ani všetci lekári v tom nemajú jasno. Uvidím ako sa bude vyvíjať situácia aj vakcíny, zatiaľ mi nikto nedáva záruku že sa mi nezhorší zdravotný stav. Každý vyhybavo odpovedá, že je tam nejaké riziko, ale nemusí sa to týkať mňa.

vedvieskto
9. júl 2021

Mechanizmus vzniku TEN u covidu je iný ako v tehotenstve a mRNA vakcíny toto nespôsobujú, covid v tehotenstvo ma veľa komplikácií obzvlášť smrť plodu pre trombozu, určite ockovat a keď ste na LMWH tak je to prekryté

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre