Hematóm pod placentou. Mali ste tento problém?

stastenka42
6. sep 2013

dakujem za odpovede,hoci ma kazdy upokojuje že to prejde,moja dr. nieje az taka optimisticka,skor ma straší hroziacim potratom..Dodrziavam kludovy režim,a beriem ARNICU na vstrebavanie hematomu,za tyzden sa jeho objem nezmensil ani o mm...jeho velkost je 1,5x0,7mm

sakulecek
6. sep 2013

Ahoj , ja som mala rovnaký problém , a lekár mi povedal na rovinu že sa ozaj može stať že to "rupne" , ale postupne sa začal vstrebávať a mne po dome behá krásna teraz už 4-ročná kočka 🙂 , dúfam že to u teba bude prebiehať rovnako . Hlavne klud , vela odpočívať . Brala som myslím Duphaston či ako sa to volalo . Lebo predtým som mala za sebou potrat . Vela šťastia.

simonkazga
6. sep 2013

Treba hlavne myslieť pozitívne, papať lieky a dodržiavať prísny kľudový režim. Do 13tt ma hematóm potrápil 2x. Raz hneď v 6týždni, do dvoch týždňov sa vstrebal. Potom na prelome 12-13tt zas aj s čiastočným odlúčením placenty. Za týždeň strávený v nemocnici sa situácia ešte zhoršila. Strašne som sa bála, lekári strašili najhoršou variantou, ale keď sa kukneš do môjho profilu uvidíš, že som šťastná maminka krásneho dievčatka. Síce som bola potom už riziková a do konca PN, ale ustáli sme to. 😎

m_ij_ka
6. sep 2013

ahoj, ja som mala tiež hematóm v maternici, bola som na rizikovom od 12tt som bola PN až do pôrodu a mne lekár odporučil kľud, oddych, krátke prechádzky, zakázal mi vysávať a byť zohnutá, nosiť ťažké veci (nákupy) a nebyť v strese, a teraz mám 16 mesačnú zdravú kočku. Neužívala som žiadne lieky 🙂

anjelik87
6. sep 2013

Ja som zacala spinit v 7 tt, hned si ma nechali v nemocnici na tyzden, po prepusteni kludovy rezim, do 12 tt som uzivala duphaston, ascorutin a guajacuran. Strasne som sa bala! Ja som mala este vacsi hematom tusim 4x9 mm. Riziko je tam to ze hematom pukne a zoberie so sebou aj plod, v lepsom pripade sa vstrebe. Mme sa tento vstrebal ale potom som mala este dalsie dva a tie sa zrejme tiez vstrebali. Teraz ma moj maly bojovnik s hematomom uz 11 mesiacov 🙂 drzim palce a neboj!

vanilia85
7. sep 2013

Ahoj,ja som mala hematoc cca2,5cm velky v 13tt,bola som vyse mesiaca v nemocnici a nakoniec sa hematom vyplavil.teraz som 26 tt ale dufam ze bsetko dobre dopadne a onedlho nam tu bude mala slecna pobehovt..hlavne vela oddychuj 😉

upam
13. sep 2013

z doktorky si nic nerob, mne povedal doktor na pohotovosti kde som prisla s krvacanim z hematomu: ze to mate potrat a co chcete to my neliecime a vy neviete co mate robit pri potrate a taketo reci no nemusim pisat co to vo mne vyvolalo.... zavisi od doktora ake ma skusesnosti a ako sa vie chovat k ludom - moj gynekolog ked som mu povedala o tomto incidente sa rozculil ze to je blbec a nemam si z toho nic robit - urcite riziko tu je samozrejme ale mas ho maly a ak budes lezat brat ascorutin, magnezium, mozno by ti mohla dat duphastan na podporu maternice mne ho dali, tak mas velke sance ze to zmizne - ja som mala hematom opakovany jeden asi ako ty a zmizol po chvili sa dalsi spravil este vacsi uz som bola uplne na nervy z toho a dnes uz nemam ziadny 🙂 sme tu stale v 20 tyzdni a bojujeme dalej napriek panovi doktorovi ktory ma vystrasil na smrt

piacere
13. sep 2013

Ja som mala placentu praevia... odlúpol sa z nej kúsok, ktorý prekrýval vnútornú bránku a na tom mieste sa mi urobil hematóm, ktorý sa začal vyplavovať. Šialene som krvácala v 21tt. Lekár, ktorý ma prijímal mi povedal, že: "to je taká nijaká tehotnosť... ani veľa, ani málo" 🙄 Vyhrážali sa mi ukončením tehotenstva, ak nezastavia krvácanie.... Zachránil to prísny kľudový režim... ležala som do konca tehu a chodila skutočne len na WC a ku chladničke... a teraz mi v postieľke spí 3-týždňové bábo 🙂
Hlavu hore, bude to dobré, len musíš dodržiavať naozaj prísny kľudový režim a reči lekárov si nepripúšťať k srdcu...
Držím palce 🙂

lenkaz1986
12. dec 2018

@simonkazga mozes mi prosim napisat ?

lenkaz1986
12. dec 2018

@piacere mozes mi napisat prosim ?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre