Hemoroidy v 38. týždni

13. máj 2021

ahojte. prosim, dajte rady, ako na bolest hemoroidov, hlavne vonkajsich. po nociach nespim, aj zakaslanie boli, nemozem lezat stat chodit, sediet..sedaci kupel v dub.kore absolvovany, ale ani naznak ulavy. natieram mastami, dub.korou, sprchujem studenou vodou a ziadna ulava. uz ma boli pol zadku.najlepsie je, ze som v 38tt a velmi sa bojim, ze do porodu to nedam dokopy. idem skusit este detralex, dajte skusenosti, co vam zabralo v takom tazkom stave? 🙏 ja viem ze z minuty na minutu sa nestane zazrak, ale aspon maly pokrok by mohol byt. alebo uz riesit s dr?

janinah
13. máj 2021

toto je už na riešenie cez chirurga,ale myslím,že v terajšom stupni teh. len vydržať,ale možno by chirurg mohol kvôli tomu doporučiť sekciu,lebo z vlstnej skúsenosti viem,že po pôrode to bude utrpenie na entú...skús sa opýtať,či nemôže predpísať mastičku na znecitlivenie /používajú sa na iné dg,ale ja by som to riskla/ .po pôrode zrejme bude treba operáciu,odporúčam laser

janinah
13. máj 2021

ešte odp. si kúpiť rektálny vankúš,v unizdrave majú za 7 eur

janulla1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simonkazga
13. máj 2021

Pomohol mi jedine detralex. V pribalovom letaku je davkovanie pre taketo akutne epizody.

autor
13. máj 2021

@simonkazga ach dakujem, to mi dava nadej, ze ten detralex zaucinkuje 🙏 a a za ako dlhp si pocitila ulavu?
@janulla1 toho sa tiez desim. ja mam s tym problem uz roky, no v takom hroznom stave to este nebolo. nastastie pri prvom porode sa mi to vobec nezhorsilo, az teraz vybehli 😫

simonkazga
13. máj 2021

Do troch dni som sedela 😊

janka_266
13. máj 2021

Neviem či v tehotenstve, ale mne po pôrode pomohli faktu čipky. A po pôrode to bude oveľa horšie, ale dá sa to dokopy. Pomaly.

janulla1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janka_266
13. máj 2021

@janulla1 tak mne ich odporučili v nemocnici a potom som si prečítala, že ani pri dojčení by nemali byt. Tak možno by sa mohli spýtať gynekológa

janulla1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
14. máj 2021

@janka_266 na faktu som pocula chvalu, ale v tehotenstve neodporucaju.
zacala som brat detralex, to mozem aj tu vyssiu davku podla pribaloveho letaku? lebo v lekarni hovorila 2x1.. uz ma chyta zufalstvo, lebo je to hrozna bolest nonstop

janka_266
14. máj 2021

Detralex Vám neviem povedať, ten som nemala ja. Ale držala by som sa toho, čo povedali v lekárni 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre