Hodnoty tehotenskej cukrovky

maja210
20. feb 2020

Ahojte, diagnostikovali mi tehotenskú cukrovku (1.odber 5,1 a druhý odber na lačno: 5,2)

Každopádne, dostala som glukometer mám si merať raz denne.. lenže neviem či je to normálne keď:

Hodinu po obede- 6,1
2 hod.po obede - 6,8 (to sa minezdalo tak som si zmerala z tej istej "ranky" znovu o pár sekúnd a už som mala 6,4...

Ktorú hodnotu mám riešiť??
Je to nejaké divnééé

cokolada_876
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
veronikaszabova
20. feb 2020

@maja210 preco ti dali merat?
Do 5.3 je normalna hodnota pri tehotnej rano, po 2h od jedenia do 6.7

andreal1
20. feb 2020

@maja210 cudujem sa tiez ze ti dali glukomer. Ved nemas ani lacnu cukrovku.. Na lacno by si mala mat do 5,3 .. Po jedle dve hodiny 7... Tak to bolo v mojej tabulke od doktorky..

veronikaszabova
20. feb 2020

@cokolada_876 vies vobec nieco o tehu cukrovke, ked ju posielas za gynekologom? Rada za milion.

esther282
20. feb 2020

hodnoty, ktore popisujes vobec nezodpovedaju diagnoze tehotenskej cukrovky...

manchester123
20. feb 2020

@maja210 toto vôbec niesu hodnoty tehu cukrovky. Ja som mala 12, niečo po 2 hod, nepamätám si to presne. Upravila som si jedálniček, týždenne kontroly u dia,ale žiadny glukomer mi nedali teda. Doma som si brala každý týždeň krv z prsta v hodinových intervaloch pred a po jedle. Podľa mňa máš úplne normálne hodnoty. Bola si aj u diabetologa?

monicka993
27. feb 2020

Ahojte, mne tak isto diagnostikovali dnes tehotensku cukrovku na lacno 5.3 po hodinale nejak 6.7. A po dalsej 5.8 a bola som u diabetologicky a dala mi aj glukomer. A co citam tak by som mala mat hodnoty ok.. Tak neviem teda, ze co... Za 2 tyzdne idem na kontrolu mam dietu takze sa uvidi...

ika057
20. aug 2020

@monicka993 prosim ta ako si dopadla? Ja som mala skoro take iste hodnoty ako ty,tiez bol zaver gestacny dm,nechapem preco..poradnu mam az o dva tyzdne..

monicka993
20. aug 2020

@ika057 no ja som sla potom ku svojmu gyn a on povedal ze nemam ziadnu cukrovku, ze zeny mavaju tiez take hodnoty,ale musela som si meravat cukor..ked sa mi narodila mala tak jej vedeli brat krv z prstekov ci nema nahodou cukrovku a vsetko bolo v poriadku... Teraz by som mala ist na kontrolu na diabetologiu ze ake mam hodnoty ale ja si nemozem dovolit tam ist sedet na 2-3 hodiny kvoli malej

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre