Hypotrofia plodu

matka_666
27. feb 2013

Ahojte mamicky v nemocnici mi potvrdili ze mame hypotrofiu plodu mala by som byt 35tt a vychadza to velkostou 33tt je dam posun dva tyzdne a potvrdili mi to len tym ze mi raz vysli zle prietoky a od vtedy je vsetko dobre aj prietoky aj monitor co si mam vobec o tom mysliet dakujem za radu

karin1234
27. feb 2013

Nemám osobnu skusenost s tymto, ale detičky sa niekedy narodia menšie ale inak uplne v poriadku. Skus sa popytať lekára na to.

xlucia
27. feb 2013

@matka_666 stroje su len stroje, najpravdepodobnejsie je babo v poriadku. ved si vezmi do uvahy, ze nikto nevie presne den oplodnenia a v konecnom dosledku sa rodia tak deti trojkilove a aj cez styri kila a v oboch pripadoch su v poriadku. niekto je proste drobnejsi, niekto vacsi

janesa1984
27. feb 2013

@matka_666 presne toto isté teraz riešim. tiež je náš malý menší. tak som bola dnes na prietokoch tam namerali RI 0,55. ani mi nepovedali či je to dobre alebo zle. Dali mi aj tabletky oxyphyllin. kontrolu mám už teraz každý týžden tak uvidíme čo dalej. a tiež si myslím že každé dieťa je iné. každé váži pri porode inak. Takže pokial je zdravé, placenta ok, plodová voda ok, pohyby ok tak to musí byť dobré. aspon ja to tak beriem. Ale som rada že teraz ma budú monitorovať každý týžden. pre istotu. Na poradni mi povedali že ked tie prietoky nebudú dobré tak v neakom 37tt pojde malý von

matka_666
autor
27. feb 2013

ja si myslim ze s babatkom nic nie je a je taky aky by mal byt ved nema byt ani po kom velke babatko aj biometria plodu im vychadza mensia lenze to tiez nie je nikdy presne ...v nemocnici som podpisala papier aby ma pustili domou a budem tam chodit z domu na monitory,prietoky za 10dni na kontrolnu biometriu....ja sa len bojim lebo jedna lekarka povedala ze uz je to rizyko a moze sa stat ze ten plod umrie ked nebude dobre vyzivovany

matka_666
autor
27. feb 2013

@janesa1984
@xlucia ....neviem fakt co si mam o tom mysliet ale ukludnujem sa tym ze pokial citim pohyby tak to neni az take hrozne

anjelicek26
27. feb 2013

@matka_666 - posun o dva tyzdne je normalna odchylka vo velkosti babatka, prosim ziaden stres. Navyse "presnost" ich merani je ze dovi dopo niekedy... Dolezite je, aby placenta a prietoky boli v poriadku, zvysok v raste je uz genetika. Hlavne, ze rastie sumerne. Fakt sa neboj. Moji sa narodili krpci, stale su krpci, ale aki krasni krpci 😵

cadrika2
27. feb 2013

mne zistili hypotroficke babo ked som bola v 34. tyzdni (prietoky boli v poriadku, na ne som chodila kazdy tyzden), ma objednali na vyvolanie porodu v 38 tyzdni (som sa zlakla a nakoniec som si pitim caju z malin porod vyvolala sama este pred ich datumom🙂, malej predpovedali hmotnost okolo 2kg, nakoniec sa narodila s 2520g a v poriadku;) takze nemajte vobec obavy

matka_666
autor
27. feb 2013

@anjelicek26 ale mne aj ta vaha babatka vychadza mala na to v ktorom som tyzdni v piatok vypocitali podla merania 1516g a teraz v utork im to uz vyslo 1454g ja viem ze to nie je presne ze tak je plus minus

lea0001
27. feb 2013

Ja som to mala v 30tt bábo vyzeralo na 28tt. Kázali mi jesť vela hroznoveho cukru / čo som nejedla, podla mna to bola blbosť/ a bábo sa narodilo s váhou 3260. takže sa nestresuj 🙂

alena0305
27. feb 2013

@matka_666 Ja som bola kvôli tomuto v nemocnici - a keď dvaja doktori merali to isté bábo - tak výsledky neboli rovnaké. Dôležité je aby boli prietoky v poriadku. Ja som bola v nemocnici 2 týždne - najprv som mala prietoky na hranici normy potom keď sa zhoršili - musela malá sekciou o mesiac skôr von. Na ten týždeň mala mať 2500g ale mala len 1910g. Niekedy môže byť odchýlka od merania až 500g ale mne ju zmerali takmer presne. Doktori mi stále vraveli - že hmotnosť nie je dôležitá - aj keď nebude priberať - kým budú prietoky v poriadku, nech sa dovyvýja všetko čo treba. V nemocnici robia monitor 2-3 krát za deň a sono každý tretí deň.

edita84
27. feb 2013

aj mne s malá narodila ako hypotrofická, šla som na prvé prietoky v 34 tt namerali ju menšiu potom som bola v 35 tt tiež bola menšia tak ma prijali že mi budú dávať infúzky lenže jedna dokina ktorá mi tie prietoky robila tam bola a zas sa pozrela na malú a za 1 týždeň schudla vo mne 40 dkg čo je velmi vela to bolo 18.4. 2007 a v ten deň na naliehanie pani doktorky sa mi narodila moja Bejka a jej miery boli 1500g a 41 cm keby počkali tak ako chcel primár tak by som tu nemala moju skoro 6 ročnú slečnu potom sa zistilo že som mala zinfarktovanú placentu a preto ju nevyživovala
takže baby nepodceňujte to čo doktor hovorí

sojana
27. feb 2013

@matka_666 aj mne zistili až v 37t,že malý zaostava v raste o 2 týždne,prijali ma do nemocnice týžden som si poležala na inf,ale prietoky aj placenta boli ok,tak ma prepustili,že všetko je v poriadku akurat mi posunuli tp o 2 týzde neskor,lebo už na morfo usg v 20t maly zaostaval o 2 týždne.teraz chodím každy týžden na kontolu a maly rastie vo svojom tempe,pohyby cítim stale,tak verím že všetko bude v poriadku.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre