Hypotrofia plodu. Mali ste niekto tento problém?

katka888
31. máj 2011

ahojte, je tu niekto, kto mal v tehu problem s podvyzivou plodu?
dnes som bola na ult, sme v 37 tt a maly je podla merani cca mesiac pozadu, ma udaje obvod hlavicky, dlzka stehen kostti na cca 36 tt ale obvod bruska na 33 tt. a vahu 2300 g.
meranie na tretom ult v cca 30 tt take hodnoty neukazovalo, vsetko bolo vtedy v norme.
prietoky pred 2 tyzdnami vraj tiez boli v poriadku, teraz porodnicka cosi poznamenala, ze ani prietoky sa jej nezdaju, ale mam prist o tyzden, ak by to nebolo lepsie, ze si ma tam nechaju.

ma niekto z Vas s tym skusenosti? este to moze maly dobehnut? moze byt do pondelka stav lepsi?
diky za rady a skusenosti

/obdobnu temu som nenasla, ak je, poprosim link /

cloviecik777
12. apr 2015

@olivkaa1 tak malinka mala termin 1.april tak prisla akurat.Stihli sme to do Trencina...z domu to mame 70 km.Dokial sme tam prisli stacila pol hodinka a bola vonku 🙂

olivkaa1
12. apr 2015

@cloviecik777 noo to je kraasa 🙂 drzte sa a priberajte 🙂 ja uz tiez cakam .. uz nevladzem ale tak drobec ma este cas :D tesim sa s vami 🙂

cloviecik777
18. apr 2015

@olivkaa1 ďakujeme moc krat aj my drzime palce vam 🙂 nech ste hlavne zdravucky

nati13
17. dec 2015

Ahojte, v 36. týždni som skončila v nemocnici s tým, že mám málo plodovej vody a dieťa zaostáva o 2 - 3 týždne. Váhu mu namerali 2550 g. Už som tu týždeň, beriem infúzie, injekcie, lieky, 2x denne mi robia CTG. Prietoky mám v poriadku, neotváram sa, bábo sa hýbe, žiadne kontrakcie. Nikto nič nechce povedať, aké je to vážne, iba mi spôsobujú stresy. Už som tu týždeň a neviem, či si ma tu nechajú do pôrodu, či čo so mnou budú robiť. Malé sa nechce otočiť hlavičkou dole, vraj kvôli tej plodovej vode. Keď som bola v poradni v 31.tt, všetko bolo v poriadku. Prosím vás, má niekto skúsenosť s tým, že mal málo plodovej vody? Aké nebezpečné je to pre dieťa?

stellis1
9. sep 2018

@nati13 Ahoj nasla som tuto diskusiu, mam podobny problem, tiez lezim v nemocnici a nikto nic nehovori. Ako ste nakoniwc dopadli?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre