Kedy ísť na pohotovosť pri potrate?

10. feb 2023

Ahojte. Chcem sa spýtať. V pondelok mi doktor povedal ze bábätko sa nevyvija. Ostalo zaseknute v 6+4. Včera som začala krvácať. Ale dnes je to masaker. Mala som veľmi silné bolesti tak som si dala flector. Ale strašne krvacam. Vždy keď idem na WC tak je to ako na zabijacke. Inak na vlozke nemám až tak veľa. Ale bojím sa. Som sama doma. Nieje mi nič iné len to silné krvacanie neviem ci je v poriadku. Ďakujem za odpovede.

mirkava
10. feb 2023

Išla by som hneď

viestta
10. feb 2023

Hned

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
10. feb 2023

@mirkava
@viestta myslíte že to nieje v poriadku?

biaa
10. feb 2023

Pises že silno krvácas a namiesto toho aby si letela k doktorovi tak sa na MK pytas či je to ok🤦🏼‍♀️

lienka.7
10. feb 2023

Smer nemocnica/pohotovost

haley7897
10. feb 2023

Zbehni na pohotovosť. Tu nieje vhodné tipovať. Radšej sa tam zbytočne previezť akoby sa malo niečo stať

mirkava
10. feb 2023

No nie je to v poriadku a zvlášť keď dieťa sama doma. Si tehotná a začneš krvácať. Jasne hneď na pohotovosť. Ma ta kto odviezť?

ankare
10. feb 2023

Zavolaj aspoň na pohotovosť. Ak sa zle cítiš a nemá Ťa kto odviezť, zavolaj si sanitku. Držíme palce.

vandica
10. feb 2023

No ja keď som došla so silným krvácaním, takým že keď som sa v čakárni postavila zo stoličky, tak to zo mňa tak vyhrklo, že celé nohavice a zem od krvi. Doktor že načo som chodila keď sa mi to už spustilo 🤦 tak som mu povedala, že potrat zažívam prvýkrát, že neviem čo je ok a čo nie, a že či som si mala ľahnúť do vane a čakať dokým vykrvácam. A bol ticho. A o bolestiach ani nehovorím, myslela som že rodím.
Určite choď. Veľa síl ❤️

autor
10. feb 2023

@mirkava
@biaa ale mňa doktor upozornil ze budem krvácať viac ako pri MS. Len som sa spýtala ci je normálne teda pri potrate silno krvácať. Nechcela som ísť na kyret a radšej sa vyčistiť sama.

trendyy
10. feb 2023

Ja som takto potratila a mala som bolesti 3 dni silne aj silne krvacanie...az potom som šla k dr.svojej.
pravdepodobne sa vycistiš sama...dopraj si oddych.

autor
10. feb 2023

@ankare práveže sa už necítim zle len to krvacanie ma straší.

autor
10. feb 2023

@vandica ďakujem za tvoju odpoveď presne toto zažívam ale zo mňa neleje keď sa postavím ale len keď idem na WC. Takže asi je to normálne. Tiež to zažívam prvý krát.a ďakujem.

autor
10. feb 2023

@trendyy ano ďakujem. Ja som aj chcela aby som sa vyčistili sama. Takže je to v poriadku silnejšie krvácať?

autor
10. feb 2023

@ankare ďakujem za povzbudivé slová.

tessa2299
10. feb 2023

Ano je to normalne. Pri MA byvaju silnejsie bolesti aj silne krvacanie. Na pohotovost by som nesla, ak doktor na 100% skonstatoval missed abort.

vandica
10. feb 2023

Tak ak to nie je také, že to z teba leje, a nemáš bolesti, tak by som asi nesla. Aj tak ti tam nič neurobia. Silnejšie krvácanie je normálne. Ale to čo som mala ja, bol už extrém preto som išla. Zo mňa to tam povyberal, tie veľké hrudy krvi, a potom mi pichli injekcie na stiahnutie maternice.

autor
10. feb 2023

Ja som sa asi zle vyjadrila. Čakala som samocistenie lebo som nechcela na kyret. Viem ze je bábätko preč. Len ze ci je silne krvacanie pri samocisteni v poriadku.

ankare
10. feb 2023

Ano, je lepšie, keď sa vycistis sama. Ak by Ti bolo zle, zavolaj si sanitku. Škoda,že si sama.

autor
10. feb 2023

@tessa2299 ano na 200%. Ďakujem.
@vandica mala som bolesti ale po tabletke je mi dobre. Iba ta krv. Nemám ani teplotu.

majla87
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
10. feb 2023

@ankare nejak to prežijem. Keby niečo tak si zavolám. Len som sa trosku vystrasila lebo až tak som to nečakal.

autor
10. feb 2023

@majla87 necítim sa zatiaľ na nemocnicu ak by sa zhorsovalo tak pôjdem. Ale máš pravdu pre to isté som sa chcela vyčistiť sama doma. Nechcela som na kyret
Bolesti nemám po flectore. Zo mňa nejaké kusy dnes aj vypadli a mala som menšie bolesti potom.

ankare
10. feb 2023

Ja som si týmto prešla asi v 7tt., ale u mna to nebol masaker. Bol to ako keby dlhší a silnejší menzes. Išli zo mňa väčšie kusy sliznice a aj asi 2 veľké útvary, neviem,čo to bolo. Myslíme na Teba!

majla87
10. feb 2023

No mna aj napriek tomu, ze ma tam nechali vycistit samu, aj tak nakoniec vykyretovali, aj ked to uz nebolo potrebne. Pri druhom som uz bola mudrejsia.. oddychuj a keby je zle, volaj si rychlu.

autor
10. feb 2023

@ankare ďakujem veľmi. Som kludnejsia lebo naozaj nemám žiadne bolesti len krvacanie. Ale ako hovorím len keď idem na WC je to také. Len dnes som sama zajtra už nebudem našťastie. Dúfam ze aj to krvacanie sa kus ustáli.
@majla87 ďakujem určite ak pocítim závraty tak budem volať niekoho. Našťastie mam okolo seba ochotných ľudí. Takže idem pokračovať v ležani pred telkou a oddychovať.

juliet86
10. feb 2023

ano sipne krvacanie je normalne. za ten cas sa ti uz budovala vystelka maternicr. vsetky tie struktury ktore mali vyzivovat plod. telo uz zadrziavalo vodu ten hormonalny proces bol spusteny prakticky od ovulacie (tyzden 2) cize nieco sa budovalo 4mesiace takze je to vidno ked to odchadza. oddychuj lez. pi vodu a caj. a prajem ti rainbow baby

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jaskolka
10. feb 2023

Tak silnejšie krvácanie je podľa mňa normálne pri samovoľnom potrate, predsa len je to iné tam vnútri ako bežne pri menzese. Ale nevieme tu, ako to vyzerá u teba, ťažko povedať, ak sa ti to ozaj nevidí, tak lepšie možno ísť na pohotovost
Ja som aj z toho dôvodu radšej zvolila kyretaz pri MA. Proste som zaspala a zobudila sa už vyčistená.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre