Krvné mutácie PAI-1 a 4G/5G

sandy152
31. aug 2017

Ahojte baby, chcela by som sa Vas opytat, ci nemate nahodou niektora skusenost s krvnymi mutaciami na hematologii a to konkretne PAI-1 mutacia 4G/5G, potom mutacia T393C a mutacia C807T vsetky heterozygot. Hematologicka ani gynekologicka mi nenasadili ziadnu liecbu lebo ze vraj toto nesposobuje potraty. Citala som, ze niekomu davaju liecbu aj preventivne, tiez by som bola spokojnejsia keby som predsa len nieco brala. Uz sme sa zacali snazit tak uvidim ci sa podari. Neviem ako by som presvedcila doktorku aby mi predsa nieco dala ked som uz mala 2×MA

pininka
1. sep 2017

Mne zistili hrozne mutacie az v tretom tehu aj take co sposobuju potrat,ale dali mi iba injekcie na riedenie krvi. U teba bude asi iny problem, neverim ze by ti inak hematologicka hned nieco nedala.

tinkatinulka
1. sep 2017

@sandy152 zmeň hematologicku, ja mam tieto mutácie a oni mi spôsobili 3ma, fraxiparin je až nutnosť

sandy152
autor
1. sep 2017

@tinkatinulka ale nemam tie dve hlavne mutacie, ty ich tiez nemas?

sandy152
autor
1. sep 2017

@tinkatinulka tie F Protrombin a F leiden mam negativne

tinkatinulka
1. sep 2017

@sandy152 ani ja ich nemám ale čím viac máš mutácií tým väčšie riziko.. Nikto nevie ako reaguje tvoje telo na kombinácie

sandy152
autor
1. sep 2017

@tinkatinulka ja mam hematologicku Drakulovu co sa povazuje za najlepsiu tak neviem. Povedala mi, ze tieto mutacie nesposobuju potrat tak ja uz fakt neviem, co mam robit. Uz sme sa zacali aj snazit.

stastenka42
1. sep 2017

@sandy152 tvoja hematologicka má pravdu!! Tieto mutácie má každý druhý človek, pokiaľ je to heterozygot a nie sú k to mu pridružené iné krvné markery tak sú nezaujímave a nemajú nič spoločné s potratmi.. pokiaľ by to bol homozygot a k tomu napríklad zvýšeny homocystein tak to zvyšuje kardialne riziko a podobne..rizikové sú faktory V leiden a protrombin II ale aj to sa v pohode dá riešiť aspirín a vo vyššom štádiu fraxiparinom ktorý je dôležity hlavne po pôrode kedy vyššie riziko tromboz...sú ale aj skryté trombofilne stavy získané ale tie ti MUDr Drakulova určite robila tzv antifosfolipidove ktoré sa sledujú aj u imunológia..niekedy to je aj o náhode, skúšajte a podarí sa..ani pichanie fraxiparinu ti nezaručí že otehotnies..kľudne si môžeš kúpiť aj aspirín protect 100mg a papaj 1tbl denne,má to podobné účinky ako heparin 😀

stastenka42
1. sep 2017

@tinkatinulka absolútny nezmysel píšeš...tieto mutácie vôbec nie sú trombofilne a už vôbec nespôsobuju potraty...a fraxiparin nieje nutnosť, predpisuje sa aj na lepšie uhniezdenie embryjka pretože bolo dokázané že podporuje nidaciu a rast plodu..tú sa podávajú nízke dávky čiže nespôsobuje ani krvácanie ako som sa niekde dočítala.. čiže niektorí lekári to predpisujú aj bez indikácie na podporu tehotenstva..

sandy152
autor
1. sep 2017

@stastenka42 ahoj, dakujem za tvoj nazor. Ja praveze nemam problem otehotniet, aspon doteraz som nemala, ale vzdy som o babo prisla, prvykrat v 7tt a musela som ist ajna kyret, kedze mi na to prisli neskoro a druhykrat v 5-6tt samovolne. Bojim sa, ze sa to opat zopakuje, preto sa chytam vsetkeho co sa da ☹

sianka
1. sep 2017

@sandy152 prave dnes som čítala jeden zaujímavý článok od tejto Tvojej lekárky. Prikladám link. Pozorne prečítaj celý článok - píše tam o medicínsky nezaujimavych mutáciách a aj o pacientkach ako si Ty (ktoré liečbu nepotrebujú no aj tak ju vyzaduju). Pise aj o velkej induvidualite (každá pacientka je ina, dva rovnaké prípady nemala). Ja by som jej na Tvojom mieste verila. Určite je odborník na rozdiel od "odborníkov" na týchto forach😉. https://zdravie.pravda.sk/zdravie-a-prevencia/c...

stastenka42
2. sep 2017

@sianka áno to je to čo som písala že sa dáva heparin bez indikácie kedy ide o udržanie tehotenstva..preto túto službu spočiatku urobí aj aspirín,po potvrdení tehu by gynekológ mohol nasadiť heparin ale väčšinou to nechcú robiť,lebo načo, ale je dobré ho pichať hneď ..po prvom trimestri sa u pacientov bez závažných mutácií alebo informácií vysádza a je to ok.ale niekedy to chcú tehuľky až do konca pre pokoj v duši 😀. Ženy ktoré podstupujú IVF to pichaju ešte pred transferom na uchytenie..ale z vlastnej skúsenosti vám môžem povedať že veľa žien ktoré mali závažné trombofilne mutácie otehotneli,porodili bez problémov a ani o tom nevedeli, čiže dá sa to.. väčšina to zistí pri inej príležitosti lebo bežne sa to nevyšetruje... môže ísť aj o súhru náhod keďže nie sme klonovaní 😀

stastenka42
2. sep 2017

@sandy152 tak to je fajn že vieš otehotnieť, hlavne tomu ver, tiež nieje dobré kúpať Mimi v stresových hormónoch hneď od začiatku.. poznám ženu ktorá donosila zdravé bábätko asi 13 tehu...pichala a robila všetko možné, nepomohlo.. nakoniec sa na to vykašľala , neriešila a podarilo sa 😀😀😀. Tak držím palce 😀. Niekedy ani medicína nie je všemohúca...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre