Mám skrátený krčok a neostala som v nemocnici

veronika141
15. dec 2016

Ahojte kočky včera som bola u gyndiaka na poradni a povedal mi že mám skrátený krčok ale iba z vonku, poslal ma do nemocnice na hospitalizáciu tam mi spravili sono, potom ma poslali na príjem za doktorkou a ta sa ma iba opýtala ci tu chcem ostať alebo nie... Ja som jej povedala, že nie a potom keď som si pozerala papiere co mi napísala do správy, že som odmietla liečbu pri tom mi žiadnu liečbu nenavrhla iba sa ma hento opýtala.. Som21+4.. A v máji som potratila v 15tt a v júli som otehotnela.. Gyndiak mi povedal ze to môže byť aj kvôli tomu že. Som skoro otehotnela alebo vývojová chyba.. Viete mi poradiť čo mám robiť?

maciatkolulu
15. dec 2016

@veronika141 vratit sa do neocnice..... velmi jednoduche, predsa si absolvovala screeeningy a bola si uz na morfologickom utz? Ked sa ti raz odporuci hospitalizacia, tak by som to neriesila, najma po predchadajucom potrate...

sweetlife001
15. dec 2016

...gyndiak 🙄...
Inak ja by som sa vratila do nemocnice, alebo by som tam teda ostala asi len pre nic za nic ti to nehovorila, ked aj gynekolog ta tam poslal, mala si sa vsetko popytat ked si tam bola.

sibalka21
15. dec 2016

@veronika141 no tym, ze si chcela ostat v nemocnici, si odmietla liecbu.... No vzhladom na to, ze si potratila v 15tt a nasledne dva mesiace na to si otehotnela, nechapem preco si odmietla ostat v nemocnici, nepytala by sa ta asi len tak... Cize naspat do nemocnice aby si neprisla o dalsie babo...

bubinkaaa
15. dec 2016

@veronika141 nejako mi to nevychadza,ak by si otehotnla v juli,v maji by si bola uz v 10 mes tehu ,nie??ale oki...k veci:ak Ti zalezi na babatku,otoc sa na pate a bez lezat do nemocnice,ako neskor lutovat

sibalka21
15. dec 2016

@bubinkaaa ale ona v maji potratila a v juli znovu otehotnela...
@veronika141 v prvej vete malo byt: tym, ze si NECHCELA ostat v nemocnici, si odmietla liecbu.... preklep :D

liv1
15. dec 2016

Tak pozri. Smer nemocka je ta najlepsia cesta. Poviem ti preco. Nechaju si ta tam najprv mozno cca tyzden. Budu sledovat ci sa krcok neskracuje. Ak budes mat kludovy rezim, je velka pracdepodobnost ze sa viac skracovat nebude. Poslu ta domov a az do konca tehu budes mat pravdepodobne kludovy rezim. Znamena to lezat s podlozenym zadkom, aby plod netlacil na krcok. Dve deti som takto vynosila, a obe su zdrave. Ale len vdaka tomu ze som doktorov na slovo posluchla a fakt velmi poctivo lezala co vobec nebolo lahke prave naopak. Dcera sa narodila v 37tt a syn v 36tt. Drzim palce.

jana_eyre
15. dec 2016

Normálne sa vrat do nemocnice a vysvetli im, ze si sa rozhodla zle, lebo si zle pochopila vaznost situácie.. Myslím, ze dr ti mala lepsie vysvetliť o co ide a nie ti dávať na výber ci chceš, alebo nechceš ostať - pri takej otazke človek ma pocit, ze to asi také vážne nie je.. (nikto predsa v nemocnici ostavat nechce, buď to vyžaduje situácia, alebo nie) Preto treba citat papier od doktora este pred tým ako ho podpises.. Nabudúce budeš vediet.. Drzim palce..

veronika141
autor
15. dec 2016

@jana_eyre práve že ja som nič nepodpisala... A ten krcok nemôže byť taký po sexe?... Ja už rozmýšľam všelijako... Kvôli čomu to môže byt

piacere
15. dec 2016

no ja si myslím, že ak by si potrebovala napr. infúzie, tak by ti neponúkla možnosť NEhospitalizácie a nepustila by ťa len tak domov bez vysvetlenia situácie... Ak by si mala v nemocnici len ležať s vyloženými nohami a nič iné by s tebou nerobili, tak to môžeš aj doma... otázka je, ako ďaleko máš od domu nemocnicu, ak by bolo nutné z domu letieť... lebo prihodiť sa môže všeličo...
Apropo reverz by mal podpísať aj pacient...

kvietok173
15. dec 2016

@veronika141 urcite ked mas skrateny krcok ziaden sex !!! Krcok skrateny iba zvonku byt nemoze jedine branka zvonku otvorena. A vzal ti vyter ci nemas infekciu? Nemas vytok? Ak ano kazda farba ako biela je zle a treba preliecit lebo to sposobuje skracovanie krcka a povacsine potrat. Ak si prednedavnom potratila bola by som opatrna.

sono2
15. dec 2016

@veronika141 čo má sex S krčkom rozmýšľaj.

kvietok173
15. dec 2016

@sono2 add1 pri orgazme moze dochadzat ku kontrakciam a skracovaniu krcka a add2 ejakulat tiez nie je oki pre krcok pri zenach ktore maju problemy!!!

liv1
15. dec 2016

@veronika141 ano rozhodne moze mat sex vpluv na krcok. Pri rizikovych graviditach co ta tvoja rozhodne je, sa sex absolutne ale ze absolutne neodporuca.

liv1
15. dec 2016

Ja sa inak velmi cudujem ze ti to nepovedali. Co to mas za doktorku a vobec aky pristup zvlast ked si uz o jedno babatko prisla.

bubinkaaa
15. dec 2016

@sibalka21 ved prave,ze otehotnela v juli,a je v 21 tt,cize termin ma v maji 2017...nejako to nevychadza

veronika141
autor
15. dec 2016

@bubinkaaa 1maja mam 🙂

veronika141
autor
15. dec 2016

@liv1 ja sa tiež čudujem ze mi v tej nemocnici nič nepovedali.. Ani môj gynekológ mi nepovedal ze sex mat nemôžem.. Neviem niekedy si pripadám ze oni si myslia ze všetko vieme automaticky aj samé...

maciatkolulu
15. dec 2016

@bubinkaaa ono to vychadza, ja som mala termin v septembri a maly je v auguste, dalsiu som mala mat v oktobri a je novembrova... tu nejde o rozdiel troch mesiacov, ale zlate ako riesis😉

limetka55
15. dec 2016

@bubinkaaa Vychádza.. Ja som otehotnela v auguste, ale ráta sa mi to od poslednej MS z júla a termín mám v máji 🙂

A ja by som tiež ostala.. Ja som takto doma, ležím a beriem magnézium, ale mám kontrolu raz za týždeň.. Tiež sa mi skracuje krčok.. Mňa do nemocnice neposlali, uvidia podľa toho, ako na tom budem.. ale teba pre niečo poslali, tak by som sa vrátila..

sunny381
16. dec 2016

@veronika141 ahoj ja som v maji potratila, septembri otehotnela, tiež v 21 tt som sa začala otvarať,tiež ma poslala do nemocnice, zistili mi tam bakteriu v moči ak v pošve. bola som tam ,5 dni. antibiotika som ešte doma uživala. mala som sa šetriť. potom zase v 29 tt som skončila a ešte v 34 t to som bola už na 3 cm vydržala som do 1 dna 37 tt. určite chod do nemocnice

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre