Marginálny úpon pupočníka

mishkka
26. nov 2014

Po ultrazvuku v 20 tyzdni mi lekarka kontrolovala placentu a do spravy mi napisala: predna stena,zasahuje do dolneho segmentu,maginalny upon pupocnika v oblasti horneho polu..stretna ste sa s tym niektora?lekarka na ultrazvuku povedala, ze to nieje nic vazne len to zapise do spravy.Na poradni som sa na to pytala a lekarka povedala,ze placenta nieje na svojom mieste ale naboku..je to anomalia no malo by sa to upravit samo pri raste babatka...tak neviem,nieco som uz aj citala na internete no nemam z toho dobry pocit..dakujem za odpoved a Vase skusenosti..

katka4u
31. okt 2017

@mishkka ahoj, smiem sa prosim opytat, ako ste dopadli? Mne vcera zistili v 22 tt, ze pupocnik je uchyteny na okraji placenty a ze treba neskor sledovat babo, ci sa vyvija a rastie a tiez hlavne pri porode. Tak ma dost vystrasili 😦 bolo babätko u vas nakoniec v poriadku, ci boli kvoli tomu komplikacie? Dakujeem

mishkka
autor
31. okt 2017

@katka4u ahoj.u mňa super.samo sa to upravilo..ale viem aký stres prežívas.ja som bola hotová z toho.bola som na rizikovom a dávala som si riadny pozor teda..držím silno palce! Ono je to anomália ale vo väčšine prípadov sa to samo upraví..hlavne nestresuj..všetko bude určite ok

katka4u
1. nov 2017

@mishkka jeej, tak teraz si ma neskutocne potesila, dufam, ze to bude teda aj moj pripad 🙂 dakujem, aspon trosku budem pokojnesia, aj ked je este vsetko vo hviezdach, ale dufam, ze to bude v poriadku, dakujem este raz za info 🙂

vonnie
2. aug 2018

@katka4u
ahoj, tiez mam podozrenie na marginalny upon pupocnika, mam ist este na jeden ultrazvuk na potvrdenie, napises prosim ta ako to u teba prebiehalo? robili ti pravidelne prietoky? bolo vsetko v poriadku?

katka4u
2. aug 2018

@vonnie
Ahoj, ano vsetko bolo v poriadku 😊 chodila som posledne tyzdne na kontroly, babo krasne rastlo a priberalo, takze ziadne ukony neboli potrebne. Neboj sa, ono to znie hrozne, tiez som sa bala co bude a nakoniec bolo vsetko v najlepsom poriadku😊 drzim prsty, nech to bude aj u teba😊

vonnie
2. aug 2018

@katka4u ďakujem moc 🤗

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre