Menšie bábätko o 3 týždne v 38. týždni

edithaliana
18. mar 2024

Ahojte,
Chcem sa opýtať sa Vaše skúsenosti. Som aktuálne prvý deň v 38tt. V 36 tt dieta pekne pribralo,v 37 tt (pred týždňom) už nie a dnes mi zas povedal to isté. Prietoky, monitor mam v ze vraj v úplnom poriadku, ale mala je menšia o cca 3 týždne. Ma 2500g.
Je v poriadku čakať? Ďakujem za Vaše skúsenosti🙌

anjelicek26
18. mar 2024

@edithaliana mne sa maly narodil minulý týždeň pri 36+4 s 2030g.. zaostáva mesiac,už vôbec narástol.. prietoky placenta všetko top.. po porode mu zistili CMV virus,infekcia prekonaná pravdepodobne na prelome 2/3.trimestra.. nie je všetko o prietokoch ;(

marzii35
18. mar 2024

@anjelicek26 prepáč že sa pýtam a je v poriadku malý?

ivik4
18. mar 2024

Syn bol od zaciatku mensi o 2t skrz ovulaciu takze ok ale ku koncu to iste,mensi bol uz o mesiac a prietoky vtedy uz ale nic moc, spravili mi akutny cisarsky hned po sone mesiac pred terminom

bimbina
18. mar 2024

Moja tak isto mala mať len nejakých 3000kg pár dni pred pôrodom a realita bola 3860g. Stroje aj skresľujú hmotnosť bábätka .

edithaliana
autor
19. mar 2024

@anjelicek26 och :( snáď je všetko v poriadku. :( prvá Dcérka bola tiez takto po 36 tt menšia o týždeň, potom už o 2 , nakoniec sa narodila 40+1 s váhou 3100g.

edithaliana
autor
19. mar 2024

@bimbina áno, čítam všeličo, tým, že za váha na ultrazvuku určuje veľkosťou stehennej kosti, je to diskutabilné :( a keď je babo mensie v cm ,tak to hneď ukáže aj na váhe.

bimbina
19. mar 2024

@edithaliana určite sa nestresuj , bude dobre 🙂

iwesska
19. mar 2024

Ja som presne v tomto termine rodila a syn mal 2,5kg, ako tvoje babo. U mna to bolo sposobene liekmi,kt.som uzivala.

iwesska
19. mar 2024

@anjelicek26 A ty si nemala ziadne priznaky,zeby ta otestovali a zistili to skor?

lucia13022023
19. mar 2024

Ja som to mala podobne, doktorka ma ale neplasila, vravela ze tieto stroje nie sú presne a ze nie každé dieťa keď sa narodí musí mať 4kg..nakoniec som rodila týždeň po termíne a malý mal 3300g, čiže si myslím, že keby rodím skôr napr v 38tt tak by mal pod 3kg. Ale pekne priberal, nebol tam žiaden problém, teraz ma 13m a ma 10,5 kg.

anjelicek26
19. mar 2024

@marzii35 vyzerá,že áno,aj sono organov,mozgu a aj sluch.. ze utrpel len ten rast. Ale lekárka sa ani jedna netvarila veľmi nadšene,dali robiť ďalšie testy,tam ešte čakáme na výsledky.

anjelicek26
19. mar 2024

@iwesska tak v prvom trimestri som to mala negatívne v tom 10.tyzdni a neskôr už netestovali. Včera som si bola dat vziat krv, nech to mam čierne na bielom,ze to teda mam aj ja a nielen maly a v akej fáze choroby. Ono ide o to,že to človek ešte dlho vylučuje a je infekcny pre okolie🤨

00momo
19. mar 2024

Malý sa narodil 3 týždenne skôr 36+2 s váhou 2330g

thoughtfulweirdo
19. mar 2024

@edithaliana Ja som porodila 10 dní po termíne a syn nemal ani 3kg. Pritom mi na každej poradni vraveli, že placenta aj prietoky ok 🤷🏻‍♂️ ale nemal žiaden iný problém, je zdravý, len bol proste maličký.

iwesska
19. mar 2024

@anjelicek26 Aj ked si to prekonala medzi 2-3 trimestrom stale mozes byt infekcna?😯 Hlavne,aby maly bol v poriadku a nezanechalo to nasledky✊️

anjelicek26
19. mar 2024

@iwesska vraj sa ten vírus nejako v tele skoro celých 5 rokov vie zreaktivovat pri oslabenej imunite a niekoho potom nakazit, ale to mi len sestrička vravela. Čakám na tie opakovane testy a uvidíme. Ale všetci si vydýchli,ked mu vyšiel sluch v poriadku.

edithaliana
autor
19. mar 2024

@lucia13022023 ani môj ma práveže neplasi, preto chodím teraz 2x do týždňa aj na monitor aj na ultrazvuk. Aby to vedel odsledovat . Ale tak všeobecne som tieto dni z toho rozrusena, 😞,preto sa informujem 🙂

edithaliana
autor
19. mar 2024

@thoughtfulweirdo tak to bude zrejme (dúfam) aj môj prípad🙂

mima172
19. mar 2024

Mne sa dcéra narodila v 37tt, v raste zodpovedala 33-34tt. Mne sa rozvinula preeklampsia, malá mala rastovu retardáciu (jedno s druhým to súvisí). Dôvodov spomaleného rastu dieťaťa môže byť veľa, no neboj, dieťatko je donosené, si v peknom týždni a všetko bude určite v poriadku 💪😍

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre