Možno som tehotná. Môžem užívať antibiotiká?

katuschka_1
12. máj 2014

Ahojte dievčatá 🙂 Väčšina z vás je oveľa skúsenejšia ako ja a tak dúfam, že mi poradíte 🙂 S manželom už veľmi túžime po bábätku (mám 31 rokov), doteraz bola prvoradá práca, ale teraz je naša priorita jednoznačne nový človiečik v našej rodinke 🙂 Neviem to vysvetliť, ale môj vnútorný pocit mi hovorí, že 8.5.2014 (4 dni dozadu) sa nám podarilo počať bábätko (počas ovulácie), jednoducho to cítim (a naozaj sme sa snažili 😀 ). Sme vlastne úplne na začiatku, takže to nemôžem potvrdiť úplne 100%-ne a aj tie najcitlivejšie tehotenské testy mi to tiež zatiaľ nedokážu. Problém je, že cez víkend som ochorela (teplota, angína, zápal) a dnes mi lekárka nasadila antibiotiká Zinnat (zatiaľ som ich neužila). Na viacerých fórach som čítala, že tieto antibiotiká sú v tehotenstve bezpečné, avšak ako je to s ich užívaním v prvých dňoch tehotenstva? Vraj je najspoľahlivejšie nebrať vôbec žiadne lieky v prvých 3 týždňoch, nakoľko to je rizikové a hrozí riziko potratu... ☹ Prosím Vás, ak niektorá z vás má podobné skúsenosti, budem veľmi vďačná za odpoveď 🙂 Zároveň sa chcem spýtať, akú liečbu by ste poradili v takomto prípade namiesto antibiotík. A tiež mi možno budete vedieť povedať, ako dlho po počatí dokáže tehotenský test potvrdiť garviditu... Ďakujem krásne 🙂

moni244
12. máj 2014

vieš, väčšina ani nevie tých prvé 3 týždne že sú tehotné, ja sama som to zistila až v 7 týždni (dlhý cyklus) a absolvovala som maratón žúrok, čo si teraz vyčítam ale tak nevedela som, že som tehotná. Ak máš pochybnosti, zavolaj gynekológovi a uvidíš čo ti povie, ja si myslím, že vtedy ešte nie je embryo spojené s mamou pupočnou šnúrou, nie je ešte uhniezdené, čiže by antibiotiká nemali škodiť

katuschka_1
autor
12. máj 2014

Ďakujem za odpoveď, ja som podobného názoru ako Ty, len ma "vyplašili" názory niektorých lekárov, kt. som našla na internete..., že práve tie prvé dni sú najdôležitejšie a žiadne lieky by sa užívať nemali. Budem sa musieť spojiť s gynekologičkou a spýtať sa jej... Ale aj tak ma zaujímali názory "z praxe" 🙂 Manžel mi práve priniesol tehotenský test RapiClear - na informačnom letáčiku sa píše, že môže stanoviť tehotenstvo už 5. deň po oplodnení - myslíte, že je to možné?

janinah
12. máj 2014

sú atb,ktoré sú relat. bezpečnejšie pre tehotné,zas to nie je sranda dostať kvôli nedostatočne liečenej chorobe komplikácie ako zápal osrdcovníka či reumatickú horúčku/to sú asi tie najhoršie,ale sú z neliečenej angíny/ sama sa musíš rozhodnúť,ja na tvojom mieste by som atb nebrala,skús Bioparox lokálne a kvapky do nosa a citron s medom

vejula
12. máj 2014

@katuschka_1 pokial si 4 dni po ovu, tak by som brala... Mimi ešte ani nieje napojené na tvoj krvný obeh, takže lieky sa k nemu nedostanu... Pričom tehotenstvom si si ani nie istá... Ak maš angínu uživala by som ATB

ematko29
12. máj 2014

@katuschka_1 ja som zinnat začala užívať,ale nie kôli chorobe,ale lekárka mi predpísala kôli zväčšeným uzlinkám na krku,urobila som test,ten mi to nepotvrdil a tak som začala užívať antibiotiká.V sobotu som,ale menzes nedostala tak som spravila test a tam //.tak som ich užívať prestala.Ale ked si naozaj chorá,tak by som tie tabletky dobrala,tam totiž môže infekcia viac uškodiť ako antibiotiká.po dalšie aj lekárka ti povie,že v tak skorom štádiu je to bud alebbo,bud sa to neuhniezdi a neujme,alebo je to uplne zdravé.Ja som preto vysadila,lebo som chorá vôbec nebola.

dobromila1111
12. máj 2014

@katuschka_1
Oni to na tých testoch uvádzajú, ale neznamená to,že ak tí ukáže negatívny výsledok,že nie si tehu🙂
Ja som brala antibiotiká na močový mechúr, keď som bola asi 8tt. Dr som povedala,že čakám bábo,že nech mi dátaké atb, čo môžem. Myslím, že to bol Zinat, ale nie je to ba 100%.
Hlavne sa tej choroby chytro zbav, ver,že je všetko ok a jedz kyselinu listovú🙂

katuschka_1
autor
12. máj 2014

Ďakujem vám všetkým za názory 🙂 Kyselinu listovú užívam asi 2. týždeň, celý víkend litre a litre čajov s citrónom a medom, bioparox, vitamím C, ríbezľovú šťavu a probiotiká. Teraz som si aj zobrala na týždeň voľno v práci a chystám sa nevyliezť z postele. Stále však váham nad tými antibiotikami. Samozrejme, že nechcem ohroziť ani seba a dostať sa ešte do horšieho stavu, ak ich užívať nebudem... 😢

cerez
12. máj 2014

Ja som zas názoru, že lepšie liečená atb-čkami ako nieliečená a prechodená choroba.

satanka1
12. máj 2014

@katuschka_1 Zinnatu sa nemusíš báť,bežne ho predpisujú...ja som tak užívala Penicilín..tiež pri angíne...horšie bude,ked si ich nenasadíš a naozaj budeš tehu a choroba bude silnieť...

majka99999
12. máj 2014

@katuschka_1 ja som brala Zinnat a nic sa nestalo, stale kaslem, lebo ja som potrebovala este nieco silnejsie, ale to mi nemohli dat. Uz som nemohla spat v noci, z kasla ma bolela jazva po cisarskom, teplotu som mala...
Teraz to babatko zije zo zltkoveho vaku, nema s tebou nic spojene krvou, tak ak si chora, uzivaj, lebo choroba sa ti moze zhorsit, hlavne nic neprechodit. To volno vyuzi na oddych.

dobromila1111
12. máj 2014

Urcite tie atb pouzi,najma ked si mala teplotu.Pokial by to bolo len to hrdlo, prip.soplne,to sa este bioparoxom da,no teplota nie je dobra,ak si tehu..resp.vobec.

mia18112
12. máj 2014

Zinnat sa moze brat v tehotenstve. Ja som ho brala az 2 krat. Mala som silny zapal prinosovych dutin. Bezpecnost zinnatu mi odobrili aj na ORL, aj moja gynekologicka, takze pohoda.......zaklad je predsa zdrava mamina - z Teba bude cerpat vsetko pre svoj rast a vyvin.

katuschka_1
autor
13. máj 2014

Díky babule, dnes som Zinnat po odkonzultovaní s gynekologičkou nasadila... 🙂 Tak mi držte palčeky, nech čím skôr vyzdraviem - a nech mi potom aj ten tehotenský test víde s dvoma čiaročkami 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre