Nejasné výsledky testu na gestačný diabetes.

floretine
9. sep 2019

Ahojte,

stalo sa vám niektorej, že vám telefonovali od lekára, že výsledky z OGTT testov vyšli nejasne (nepovedali mi nič viac po telefóne) a musíte ísť pre to na ďalšie odbery?
Ak hej, mali ste nakoniec cukrovku naozaj?
Inštrukcie som presne dodržala, nejedla som pred testami 12 hodín nič.

pertu
9. sep 2019

Merali po 2 hodinach?

floretine
autor
9. sep 2019

@pertu u nás v Nemecku sa robia dva typy testov, veľký a malý, ja som mala veľký test, lebo ten je údajne precíznejší a pila som 75 gramov glukózy, meralo sa po hodine a po dvoch

alasea
9. sep 2019

@floretine brali ti krv z prsta alebo zo zily?

floretine
autor
9. sep 2019

@alasea venóznu krv brali pokaždé

pertu
9. sep 2019

Pojdes, uvidis ake boli hodnoty, prinajhorsom zopakujes test. Ak by sa potvrdilo,nastavi sa dieta alebo prinajhorsom inzulin

floretine
autor
9. sep 2019

@pertu nechcú opakovať celý test, len chcú ráno krv nalačno, tak mi to príde celkom čudné

pertu
9. sep 2019

ked je nalacno vysoka hodnota glykemie,to gestacny diabetes potvrdzuje

floretine
autor
9. sep 2019

@pertu hehe ak by sa naozaj GD potvrdil, tak som ďalšou ukážkou prečo je dobré tieto testy nevynechávať a nepodceňovať...pred tehotenstvom podváha, veľa športu, celý prvý trimester hyperemesis, v rodine nikto s cukrovkou a pribrala som dokopy asi tak 5 kíl zatiaľ, sladkosti nejem. 🙂 sranda

ctrl
9. sep 2019

@floretine keď porodis cukor ti klesne ja som ho mala skoro 10 v tehotenstve ale inzulín mi nenasadili len veľmi prísna dieťa takze ja som pribrala len 8 kg pri dvojičkách po pôrode som mala 47 kg toto je len gestacny diabetes

verun1
9. sep 2019

Ja som mala nejasné výsledky, boli tak na hrane, tak som musela znova vypiť tú glukózu a ísť na krv. tam mi vyšli už vysoké hodnoty, tak som celé tehu chodila na diabetológiu. Nemohla som jesť nič sladké, inak žiadne obmedzenia. glykémiu som mala vždy o.k.

seahorse27
11. sep 2019

Ja som mala hranicnu hodnotu glykemie 2 hodiny po vypiti glukozy - bolo to tesne pod hranicou, ltt este v norme. Nalacno som mala ok. Nevolali ma na dalsi odber, ani na kontroly, ale odporucili mi drzat dietu - ziadne sladkosti, obmedzit prilohy, pecivo a ovocie. Vdaka tomu som pocas tehotenstva pribrala len 8 kil.

verun1
12. sep 2019

@verun1 aa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre