Odtok plodovej vody

27. nov 2023

Ahojte. Pred chvíľou sa mi stala taká vec. Bola som na toalete. Cikať. Keď som prešla k umývadlo začalo zo mna niečo tiecť. Na prvý pocit to bolo, že som sa pocikala, ale to mi nedávalo zmysel, keď som sekundu ptedtym bola a nedalo sa to zadržať. Bolo to dost tekuté a stieklo mi to aj po stehnách a keď mi to zaschlo na rukách ostali lepivé.
Mohlo prosím vás ísť o plodovú vodu? Som 33+2. Nie je to ešte skoro?

anjelicek26
27. nov 2023

Ano je to skoro, ale je to bohuzial mozne. Ak sa to zopakuje, smer porodnica oni maju vlozky na skontrolovanie, ci to je-nie je plodova voda.

maryetta
27. nov 2023

Daj si vlozku a ked mas moznost tak urcite ist do nemocnice. Ako mne sa stava ze mi aj moc unika uz teraz ale… mala som poradnu minuly piatok a voda aj vsetko ok tak som kludnejsia.

zojanka
27. nov 2023

Skus si lahnut na par minut a potom sa postavit ci bude tiect nieco. Ale aj tak by som pre istotu dala poporodnu vlozku a sla k lekarovi.

zuzuliennka1
27. nov 2023

je to veru skoro, ale nie nemozne… pre istotu ale chod k lekarovi

autor
27. nov 2023

@maryetta ja som tiež myslela, že moč, ale tak keby mi cvrkne alebo cítim, že cikam, tak to viem zadržať. Preto z toho nemám dobrý pocit

autor
27. nov 2023

A pred dvoma týždňami som ležala v nemocnici, lebo sa mi skrátil krčok a som otvorená. Na jeden prst. Od minulého týždňa som nebola u doktorky, Idwm až další, tak neviem, či je všetko vporiadku

maryetta
27. nov 2023

Ved to ze ono aj ked mam ten moč. Nie je ho vela a jednak to vies nejako “zastavit”. Plodovku veru nie. A urcite nie po wc. Resp ked tieklo az na nohy. Ozaj radsej dat pozriet.

autor
27. nov 2023

@anjelicek26 ďakujem😊Keď sa to zopakuje, tak určite pojdem

iiiiiiiiiiiiiii
27. nov 2023

Tak ja by som asi nečakala či/kým sa to zopakuje, ale išla by som pre istotu do nemocnice dať skontrolovať.

vkatush
27. nov 2023

Ja by som nečakala. Dala by som si popôrodnú a do nemocnice skontrolovať. Aj tam ti povedia, radšej zbytočne 10x prísť ako raz neskoro. A tým, že je to ešte skoro v 34tt, obzvlášť.

autor
27. nov 2023

@vkatush mám ísť myslite ku svojej lekárke? Alebo rovno na pohotovosť?

nikpa
27. nov 2023

Akože keď sa to zopakuje?? Neblázni!
Si v 33tt, pravdepodobne to bola plodová voda, za pár hodín sa ti môže spustiť pôrod, treba aby ťa vyšetrili, pozreli krčok, poprípade podali niečo na zastavenie keď si sa viac otvorila alebo aj pichli kortikoidy na rýchlejsi vývoj pluc. Bábätko ešte nie je pripravené samo dýchať. Keď budeš čakať kým sa to zopakuje, už môže byť neskoro...

zuzuliennka1
27. nov 2023

uz si mala byt na pohotovosti…..

maryetta
27. nov 2023

Rovno na pohotovost 😉 drzim palce nech je to s co najlepsim nalezom 😉

autor
27. nov 2023

@maryetta ďakujem😊

vkatush
27. nov 2023

Rovno pohotovosť. Zobrať si tú vložku, svoje zdravotné záznamy, ak máš doma, tehu kartičku.
Ak si už zbalená, pre istotu by som do auta hodila aj kufor/tašku. Ak nie a bude treba, manžel/rodina ťa pobalia, keby si mala ostať.

Ale určite na pohotovosť choď. Napíš potom, ako si dopadla, budeme na teba myslieť ❤️

simonkato
27. nov 2023

Choď prosím na pohotovosť presne takto sa mi narodilo krsniatko. Tiež si nebola istá,na pohotovosti hneď ze plodová voda a malý sa do 12hod narodil.

kiki68
2. dec 2023

Ihned do nemocnice, oni zistia co sa deje

kiki68
2. dec 2023

Ak je skrateny krcok, nema to co drzat. Cize mazaj na pohotovost na porodnicu a tam uz budu vediet co s tym, z toho pocitu poviem podla seba, ze plodovka to moze byt. Mne najprv napr odtiekla skoro cela plodovka a potom zrazu vypadla cela hlienova zatka. A hlavne tam hras aj o tie dva dni skrz podanie kortikoidov pre pluca babatka. Cize kazdych par hodin je len k dobru veci. Toto uz by som v takom tyzdni neriskla, ze budem cakat doma

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre