Je to plodová voda?

skarletajay
17. aug 2023

Zdravím Vás mamičky. Som prvorodička a 14teho septembra mám termín pôrodu. Nastala taká situácia že som si včera bola zaplávať a a ako som vyšla z vody po usušení plaviek mi začala tiecť voda zo spodu bola číra a neviem rozoznať teda či to nebol moč alebo plodová voda. Bolo to len minimálne mozno takých 4, 5 kvapiek mi tiekli po stehnách. Kontrakcie som nemala ani nič.. Budem rada za každu radu 😅🥰

nikpa
17. aug 2023

@skarletajay to my určite nezistíme 😄 Pokiaľ netečie nič ďalej a nemáš žiadne bolesti, nič sa nedeje.

anavixy
17. aug 2023

Voda by odtekala stale, tak ak spozorujes, ze mas aj nadalej mokro v nohavickach, treba si dat porodnicku/poporodnu vlozku, trochu pochodit a ist si to dat skontrolovat do porodnice.

skarletajay
autor
17. aug 2023

@nikpa nie netečie trvalo to len chvíľku a nemám ani bolesti 🙂

kvadrinkaaa
17. aug 2023

Ved to bola voda z bazéna…

rebrambora
17. aug 2023

Pocas plavania si ju pravdepodobne stiahla a uvolnila par x. To, co vyslo bola voda z bazena alebo vytok.

mima1608
17. aug 2023

Mne moja pôrodníčka povedala, že keď budem mať podozrenie na postupný odtok plodovej vody, mám si dať vložku. Ak po 2 hod bude ťažká, treba ísť do nemocnice.

ivanakaka
17. aug 2023

@mima1608 vcera som citala ze moc zapacha ( to nezistis) moze ta voda odtekat vraj tak ze od 0,5 dcl co ja viem ale neviem inak…mne ked odtiekla tak naraz akoby 2dcl? proste fest…ale existuje asi aj pomale odtekanie

mima1608
17. aug 2023

@ivanakaka áno, vo väčšine prípadov vraj odteká po troche a nie naraz ☺️

zenulkaaa
17. aug 2023

Zistis velmi jednoducho. Plodova voda ma sterilnu vonu, ako ked ovonias sterilny obvaz alebo cosi podobne. Ked toto budes citit z nohaviciek, alebo vlozky, tak je to plodova voda.

skarletajay
autor
18. aug 2023

@kvadrinkaaa aj som si myslela len som si nebols istá pretože sa mi to nikdy pred tým nestalo 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre