Pobyt v nemocnici a hrozba predčasného pôrodu

mamandyka
9. jan 2022

Ahojte baby spolubojovníčky. Obraciam sa hlavne na Vás, ktoré ste hospitalizované. Ja som v 27tt+3 dni a už piaty deň som v nemocnici kvôli bolestiam a skracovaniu krčka maternice. Ak máte niektorá podobný probly akú liečbu máte nasadenú? Mne dávajú magneziove infuzie, dostala som dve injekcie tuším tie kortikosteroidy na pľúcka, progesteron a 3 dni mi davali tokolitikum indometacin. Bolesti zmizli na 2 dni a je to naspäť. Koľko infuzii vám denne dávajú?

sebona
9. jan 2022

@mamandyka ahoj, mna pred 3 rokmi hospitalizovali s 30. Tyzdni s 1 cm krckom, magneziove infuzky 4 x denne (takže 4000 mg). Po týždni už bol krcok merateľný, dostala som tiez steroidy na vývoj pľúc baba. Po cca 3 týždňoch infúzií a komplet dopichanych rukách sme prešli na tabletkove magnézium 4 x po 2 tablety po 500 g). Ležala som na rizikovom do 36+0, vtedy ma prepustili. Dcérka sa narodila 36+2

mamandyka
autor
9. jan 2022

@sebona ja mám krčok ešte nie taký kritický 3,6 ale keď som bola na pohotovosti kvôli bolestiam tak som mala 4,15. Pustili ma domov po infuzke ale s tým že ak bolesti neustúpia tak mám prísť. Keď som prišla o 5 dní naspäť tak krčok mal 3,6. Hneď ma tu aj nechali.

sebona
9. jan 2022

@mamandyka moja jediná rada na to je naozaj ležať a striktne dodržiavať kludovy režim. Bolo to síce náročné, ale to jediné ma zachránilo od pôrodu v 31. Týždni (zle som napísala v predchádzajúcom príspevku že vtedy bol krcok merateľný, vtedy už bol totiž nemerateľný). Okrem vstania na jedlo a toaletu som tých 6 týždňov ležala nonstop a je dosť možné, že keby ma v 36+0 neprepustili ako stabilizovanu tak by sme možno vydržali ešte o pár dní dlhšie.

mamandyka
autor
10. jan 2022

@sebona aké magneziom si brala? Magnerot?

sebona
11. jan 2022

@mamandyka nie, dávali mi klasické Galvex

betka1712
12. jan 2022

@mamandyka ahoj, ja som v prvom tehotenstve bola v nemocnici v 24 tt pre predčasné otváranie, bolesti som nemala žiadne, robili mi serklaz aj to na poslednú chvíľu, ale ani toto mi veľmi nepomáhalo, lebo steh bol úplne na krajíčku, viacerí lekári má pripravovali na najhoršie, dostala som kortikoidy a magneziove infúzie, po mesiaci v nemocnici ma pustili domov, ale dodržiavala som prísny kludovy režim tj. chôdza maximálne len na wc a podľa potreby sprcha, ležala som tak pár týždňov a zvládla som to dokonca do 41 tt. ale strašne mi pomahali tablety magnerot mala som odporúčané brat tuším 6 tabletiek denne, a toto mi pomohlo udržať krcok, aspoň podľa mňa 😁 takže držím vám palce, určite všetko dobre dopadne

mamandyka
autor
15. jan 2022

@betka1712 aj ja mám takú dávku magnerotu, neovplyvnilo to bábätko?

betka1712
16. jan 2022

@mamandyka po narodení možno 3-4 mesiace, mal také, že keď spinkal tak zrazu sa tak ako keby strhol zo spánku a tak rozhodil ruckami, alebo s nozkou sem tam tak robil akoby mal nejaký tik, pýtala som sa lekárky , tak vravela že to je presne z toho magnézia že som veľa užívala, ale že to prejde, vravela mi dať malému len stvrtinu tabletky rozdrviť na lyžicu a dať do mlieka, lebo v brušku bol zvyknutý na to magnézium a po narodení s ani to zrazu vysadilo, ale mala pravda po polroku to zmizlo, a nebolo to nič strašné ani zle, sem tam taký tik mal ale časom to všetko prešlo 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre