Hrozba predčasného pôrodu

maria2612
18. jún 2017

Som v 30tt a doktor zistil,ze mam zmaknuty a skrátený krcok maternice na 12 mm som hospitalizovana v nemocnici užívam lieky progesteron, magnerot a macmiror. Neviete ako dlho tu budem?

ewik_
18. jún 2017

Neboj doktori vedia čo robia. Radšej si poležať a byť tam pozorovaná ako byť doma a báť sa že čo sa stane....ver mi aj keby si povedala že budeš oddychovať doma nebudeš poznám to... Ja som mávala v tehotenstve stále problémy a tiež som chcela byť radšej doma ako tam.. A zrazu mi začala odtekať doma plodová voda a náš anjelik sa narodil v 34TT.

maria2612
autor
18. jún 2017

No len ja tu nechcem byť az do pôrodu pustia ma skôr?

anieli_1
18. jún 2017

@maria2612 myslím že ti nikto nepovie koľko tam budeš ...Veď to závisí od toho aké budeš mať výsledky a ci bude postupovať otváranie alebo nie....Ja som bola týždeň niektoré sú do konca tehu...Myslím že najdôležitejšie je stastne donosit a nie rozmýšľať kedy vypadnes....Držím palce nech vydržíte čo najdlhšie

maslenka47
18. jún 2017

@maria2612 pana to co su za otazky. Spytaj sa doktora, ten ti povie najlepsie. Mozes tam byt dva dni, mozes tam byt az do porodu, alebo ak sa nieco zvlast poserie, tak tam mozes byt este aj 2 mesiace po porode alebo domov ani prist nemusis ty alebo dieta. Chapes to?

Nechces tam byt? Podpis reverz a chod domov. Ziaden problem, na silu ta tam drzat nemozu. Potom az sa tebe alebo dietatu nieco stane (moze aj nemusi), tak budes moct vynadat len a jedine sebe.

maria2612
autor
18. jún 2017

Ja chapem,ze tu musim byt a aj chcem aby sa mne alebo bábätku nič nestalo. LEN som chcela vedieť či s tým nemáte niektorá skúsenosť,ale ako vidim je to individualne podľa toho ako sa to vyvíja sa púšťa aj domov.

maria2612
autor
18. jún 2017

@anieli_1 a ty si sa otvarala alebo si mala tiež zmakknuty krcok a skrátený? A ak skrátený na koľko mm?

anieli_1
18. jún 2017

@maria2612 ja som mala skrátený na 1cm a po týždni ma pustili a na kontrole u môjho som mala 1,5cm takže neviem koľko presne som mala...Budú tá dávať na pásy a keď bude vykazovať aktivitu tak tá tam nechajú dlhšie keď nie tak ťa pustia a možno aj skôr porodis aj tam príroda je nevyspytateľna...

domca699
18. jún 2017

@maria2612 ahoj. Verim ti, ze by si bola radsej doma, ale skus to vydrzat, nech si potom nic nevycitas. Ja som bola v 30tt na tom podobne 11mm a na 3 cm otvorena. Nechcela som tam byt, ved kto by chcel. Bola som tam do pôrodu, ale teda nebolo to na termin. O 5 tyzdnov skor. Stoji to za to. Je to len miziva cast tvojho zivota a ked vydrzis bude ta cakat najkrajsia odmena. Nie je nic dolezitejsie pre mamu ako mat zdrave dieta. Drz sa 😉🙂

maria2612
autor
18. jún 2017

Baby ďakujem uvidíme čo a ako 🙂