Predčasné odlúčenie placenty v 34. týždni

14. jún 2023

Ahojte mamičky, prešli ste si tým niektorá? Mne sa to stalo v 34tt ...našťastie nás s drobcom zachránili ale akože tolko krvi stresu a strachu som ešte nikdy nezažila..lekár sam uznal ze v hodine dvanástej sa to stihlo....odhodlali ste sa potom ešte na druhe dieťa?

danieladeley
14. jún 2023

poznam taky pripad, dalsie dieta uz kvoli tomu nemaju, nie zo zdravotneho hladiska, ale psychickeho

dadaa1234
14. jún 2023

mozem sa spytat ake si mala priznaky, ci na to sa pride len na beznej kontrole? dakujem

ildiko36
14. jún 2023

Mam kamosku ktorej sa tiež odlúcila placenta, este v ten den bola u gynekolga lebo sa necitila dobre, lekar ju poslal domou že vsetko je v poriadku,,o par hodin ju zachranka uz ozivovala, dieťa bohu žial nezachranili.
O par rokov ostala tehotna a porodila krasneho zdraveho syna .
Druha kamoska na štastie bola v nemocnici keď sa jej to stalo ,zobrali jej dieťa akutným cisarskym že ju ani neuspali.Dieťa prezil ale kvôli nedodtatku kyslika je chora, dostala detsku mozgovú obrnu.Dalšie dieťa už nechcela.

macekovam
14. jún 2023

v ktorej nemocnici vas zachranili?

autor
14. jún 2023

@dadaa1234 nie mala som tvrdnutie brucha a zacala som krvacat masivne...do hodiny som bola na operacnom stole

autor
14. jún 2023

@macekovam martinskej

autor
14. jún 2023

@ildiko36 och..my sme zatial ok..miminko v inkubatore ale ja mam traumu do konca zivota asi 🙈

ildiko36
14. jún 2023

No drzim ti palce aby bolo vsetko v poriadku,kamoske dcera tiež na zaciatku krasne sa vyvíjala, len o par mesiacov prisli varové príznaky.Ale ti nechcem malovať čerta na stenu a nie kazde dieta dostane dets.m. obrnu.
Môj syn mal pupocnik okolo krku a sa narodil zo syndromom modrej masky, tiez mal hyposaturaciu aj bradyaritmiu.3 dni pozdejsie som zistila že je cyanoticky a to uz nebol synd.modrej masky.
Az tretí lekar venoval pozornosť za tym ako som ziadala odborne vysetrenie že dieťa ma urcite niečo zo srdiečkom a žiadam take a take vysetrenia ale okamzite.Hneď sa ma spitala kde robým a že som zachranar v momente zobrala dieťa, až po pol hodine sama sa vratila že som mala pravdu .Spo2 mal len 89%,pulz 95😥.pri tom ked som rodila aj pri ctg mal len 95pulzov..
Oni boli ochotny po pôrode mi tak nechať dieťa že ma len syndrom modrej masky.Teraz ma 2r a vobec nepribera, narodil sa 4kg na 38tt.po pôrode este pribral do ca 10dni 600g a sme skoncili.ked mal rok mal len 6700g.
Začali sme chodiť na gastro na neurologiu, kardiologiu na rehabilitaciu vojtkovu cvicili od 3mes do 9mes.
Teraz je velmi hyperaktivny..tiez cakam či nenechal daake nasledky ta saturacia..

taktotedanie
15. jún 2023

Poznam jednu pani, babatko nezachranili

lovatko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sella38
15. jún 2023

Ja som mala abrupciu placenty, nastastie som bola v nemocnici. A ano, ak by bol tento porod prvy, syn by bol jedinacik.

tuladielko
6. apr 2024

Ja som mala abrupciu presne v rovnakom tyzdni. Mala som vcestnu placentu,takže som o tomto riziku vedela,ale pravdaže som tento ťažký zážitok nečakala. Lekár ma na poslednej kontrole upozornil,aby som sa šetrila,ale že stať sa to môže aj v pokoji na lôžku. Pokiaľ by som zakrvacala čerstvou krvou,mam prísť okamžite do nemocnice. Mne sa to stalo práve v pokoji,ležala som v posteli,keď som začala náhle krvácať….tak silno,že som si uvedomila,že nie je čas volať sanitku. V letku som si zobrala tehotenskú knižku a aká som bola, sadla som k manželovi a deťom do auta a ponáhľali sa do nemocnice. Lekári konali veľmi rýchlo…akútna sekcia v hodine dvanástej. Vďaka Bohu a rozvahe lekárov som ja aj synček v poriadku,ale keby sme čakali na sanitku,je možné,že by sme dopadli zle.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre