Progestanelle - vypadnutie tabletky

kikus138
5. jan 2023

Ahojte baby potrebujem poradiť. Užívam progestanelle 2x1 tbl vaginálne dnes rano som si ju vložila ale za dáke dve hodky som musela ísť na veľkú potrebu a všimla som si na papieri keď slm sa utierala že mi asi cca pól tabletky v kuse vypadlo… čo by ste robili na mojom mieste ? Nebolo by vhodne sk ju dať napr aj poobede ? Ďakujem za rady

paulahr
5. jan 2023

@kikus138 daj si až večer ako máš 🙂 mne sa to tiež občas stalo, potom mi doktorka poradila tabletku navlhčiť vodou a odvtedy nič 🙂

kikus138
autor
5. jan 2023

@paulahr dobre super ďakujem ja mám len trošku strach či mi to nebude chýbať som v 3tyzdni zatiaľ len a spinim

evaachesa
5. jan 2023

@kikus138 nebude ti chýbať, je to v poriadku, neboj.

kikus138
autor
5. jan 2023

@evaachesa a môžem ešte jednu otázku keďže toto všetko zažívam prvý krát je to pre mňa nové keď som začala špiniť samozrejme som zašla k doktorke skontrolovala ma a povedala že je všetko v naprostom poriadku ale deň po vyšetrení som mala v hnedkastom výtoku aj trošku odumretej sliznice treba sa obávať alebo môže to byt ? ( oficiálne v tomto čase by slm mala mať aj menzes ) či to ma nejakú spojitosť

miskamicha
5. jan 2023

@kikus138 tazko povedat co za tym spinenim je.. moze to znamenat aj zle alr nemusi. A kludne si tabletu mozes zavoest aj poobede. Nic sa nestane. Ja som uzivala 4x denne. Poxas celeho tehu. Takze bezobav. Ak by si v tomto case mala mat menstruaciu tak si v 4.tyzdni a to na usg velakrat nic ani nie je vidiet...teda akk ovulacia nebola ocosi skôr. Takto v zaciatkoch je to vzdy 50 na 50. Drzim palce nech je vsetko ok.

kikus138
autor
5. jan 2023

@miskamicha práveže vidieť bolo uz gestacny vak ja som po ket

miskamicha
5. jan 2023

@kikus138 tak to je ine ak bol gestacmy vak. Len v takych zaciatkoch je to vzdy bud alebo. Drzim palce nech je to v poriadku a nech sa za par mesiacov tesite z vasho babatka. 🙂

kikus138
autor
5. jan 2023

@miskamicha ja som aj pre istotu volala do centra a tam mi povedali že je úplne v poriadku že vo vytoku mám aj odumreté kúsky sliznice že moje telo sa ešte čistí že najhorší scenár by bol keby bola jasná krv … ale dali mi progestanelle nech 3x1 tbl si dávam

Baby ďakujem vám za rady ☺️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre