Protilátky na ovčie kiahne z krvi

kiki75
13. júl 2016

Ahojte, zistili mi protilatky z krvi na ovcie kiahne , cize teoreticky by som mala byt chranena, aj ked som vraj kiahne v detsvte nemala.....aspon si to z rodiny nikto nepamatA....takze nejak tomu az tak neverim, ze som na 100% v bezpeci....som v 15 tt, starsia dcerka pojde v seprembri do skolky, takze ocakavam to v rodine..... zaujimalo by ma to, ci sa najde medzi vami niekto v podobne situacii, resp ci niekto dostal kiahne aj napriek tomu ze mal protilatky...... dakujem

meusicka
13. júl 2016

@kiki75 ahoj, ak mas protilatky, tak si chorobu urcite mala, ale bez priznakov. mna netestovali na protilatky, ale kedze som bola v kontakte ako dieta so sestrou a ona mala kiahne a potom aj ako dospela s frajerom a teiz dostal kiahne a ja nic. tak dr. z toho vyvodila zaver, ze som pravdepodobne mala.
kiahne ak mas malo protilatok, mozes dostat aj 2x, ale to by ti mali vediet povedat na zaklade protilatok.
zbytocne sa nestresuj. moje deti uz chodia vsetky do skolky a zatial nas kiahne este furt obisli. ani tie nemusis chytit. starsia je uz mdzicasom skolacka. takze tiez cakam kedy sa vybodkuju, ale zatial nic.

zuzana76
13. júl 2016

@kiki75 aj mne to zistili len v krvi, urcite si to prekonala, takze chranena by si mala byt, moje deti obe kiahne mali a nedostala som to, nedostala som to ani od surodencov, ked som mala 16 rokov, prekonali to obaja surodenci, moja mama sa cudovala,ze aku mam dobru imunitu, ked som nedostala kiahne ani od deti, dala som si vysetrit protilatky a zistilo sa, ze ich mam, takze som to musela prekonat este v detstve , ked som bola jedinacik, cize pocas prvých styroch rokov a nikto si to nepamatal, resp. si to nevsimli, asi som mala slabsie príznaky, teda horucku a malo pupacikov

kiki75
autor
13. júl 2016

@meusicka no praveze mam nizke, ale doktor mi povedal, ze to je jedno ake je to cislo, hlavne je ze mam....neviem cci je to pravda, nie je odbornik, a na nete citam vsade nieco ine....akoze to t oje deti nedostalia?? Cím to moze byt? Vraj jetovelmi nakazglive.....

kiki75
autor
13. júl 2016

@zuzana
@zuzana76 sestra to mala v detsvte, to je pravda.....a ja nie....pritom sme boli spolu, tak dufam ze to bude tak ako u tebA

meusicka
14. júl 2016

@kiki75 to je tazko povedat. ja som sa o sestru aj obtierala aby som to dostala a nic. nechcelo sa mi totiz chodit do skoly :-P jednoducho niekto chyti skor a niekto nie. kazdy sme iny a platia na nas ine aj ine pravidla. imunita robi svoje.
keby boli v skolke kiahne, mali by to aj tak hned oznamit rodicom a pokial tomu tak bude a tyk pripadne nepustis dieta do skolky kym to neodzneje vzhladom na svoje tehotenstvo.

marttina333
18. jan 2017

prosim vas a ktory doktor robi taketo vysetrenie ? obvodny lekar ? dakujem

karkulka1
9. máj 2017

@marttina333 mne obvodná zobrala krv a išlo to do labáku ako pri samoplatcovi.

Ja som kiahne ako dieťa 100% neprekonala, nemám to ani zapísané v karte, ale protilátky v krvi proti nim mám. To asi tí Marťania 😉

kiki75
autor
9. máj 2017

@karkulka1 ja mam.to iste.neprekonala som ale mam protilatky.nechapem. obvodny.doktor hovori,ze som bola ockovana.lenze ockocanie je len 10 rokov na trhu.nechape ze ockovalo sa len.proti pravym kiahniam.trbe to nejak vysvetlil? Ci uz to.naozaj nedostaneme este raz?

marttina333
9. máj 2017

@karkulka1 tak mozno si mala take velmi slabe kiahne ze to tvoja mamina ani nepostrehla 🙂 mne bral krv infektolog ale dal mi taku odpoved na vysledok ze neviem :D :D

silvialilien
27. júl 2022

@zuzana76 prosím Vás neviete koľko to dnes stojí zistiť to s krvi?

anicka176
27. júl 2022

@kiki75 ja som tiež podobný prípad a nie kiahne som nedostala ani keď ich mal brat

zuzana76
29. júl 2022

@silvialilien netuším, treba si pozriet cenník, napr medirex či robia niečo podobne

totatimeka
29. júl 2022

@silvialilien mne spravila odber moja obvodná lekárka v rámci preventivky, neplatila som nič, bolo to ale pár rokov dozadu

vazky_a_motyle
29. júl 2022

@kiki75 mne tiez obvodna vzala krv na zistenie protilatok kedze v zdravotnej karte o tom nic nemam a mama tvrdi ze som mala. Lenze mama si ma strasne pletie so sestrou takze jej nemozem na 100% verit. Za odber som neplatila nic takze mi to preplatila poistovna v ramci preventivky. Doktorka ma zrejme dovolenku takze neviem vysledok ale teda taka bola u mna situacia.

saxana000
29. júl 2022

Protilatky neviem ale ja som ich mala zapisane dokonca v karte a cerstva skusenost spred mesiaca najprv dcera po 2 tyzdnoch uplne v pohode potom som ich schytala ja 1000 nasobne horsie s tazkym priebehom hrozivym vysypom a totalne rozburanou imunitou..

silvialilien
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre