Protilátky v tehotenstve

nikamichal
28. júl 2019

Ahojte. Tvorili sa niektorej z vas protilatky v tehotenstve?

ganesh
28. júl 2019

@nikamichal myslis kvoli krvnej skupine? Ak ano, tak mne 🙂

nikamichal
autor
28. júl 2019

@ganesh ano. Pri prvom tehu sa mi netvorili a teraz pri druhom sa tvoria. Som v 26tt s mam zatial 1:64. Mozem sa spytat ako prebiehalo tvoje tehu?

janulka1985
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
m14m
28. júl 2019

Ahoj aj mne sa tvorili...pri prvych 2 tehotenstvach nic a pri tretom hned odzaciatku. Skoncilo v 8 tt.

nikamichal
autor
28. júl 2019

@m14m mne sa zacali tvorit od 18tt myslím. No bojim sa ze budu moc stúpať

veronikaszabova
28. júl 2019

@janulka1985 trocha mimo temy ten test. Nie??

janulka1985
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
veronikaszabova
28. júl 2019

@janulka1985 tak to daj do temy, kde sa riesia testy

bilijka
28. júl 2019

Áno tvorili pri treťom tehotenstve okolo 20t. Najskôr 1:64 a skončilo pri 1:256 ďalej nestupalo. Záleží aj akého titra sú. My sme mali ten najhorší a kvôli obávam ukončili sekciou v 37+0 ak by stúpal naďalej bolo by to skôr. Chodila som na hematologiu a rizikovú poradňu kde to sledovali

nikamichal
autor
28. júl 2019

@bilijka nerozumiem tomu az tak ale napisane mam ani-D. A dietatko je zdravé? Docitala som sa ze moze mat nejake trvalé následky 😣

bilijka
28. júl 2019

Tuším ze anti D. Áno je zdravé, malo akurát dlhšie žltačku. Áno môže mať, kvôli tomu kontrolujú to stúpanie. Aj náš stratili, nastastastie nič. Jedna pani mala 1:2000 a spravili jej cisársky okolo 30 týždňa. Bábätko bolo akurát maličké a tiež žltačka

bilijka
28. júl 2019

Malo byt strasili

ganesh
29. júl 2019

@nikamichal ano, problem vznika zvacsa az pri druhom a dalsom tehotenstve. Ta hodnota nie je az taka vysoka. Ja som mala pozitivne protilatky uz pri prvych odberoch.
Takze od 20tt som bola sledovana v rizikovej poradni kazde 3 tyzdne ultrazvukom, kde merali hodnoty...ci dieta nie je anemicke a neuklada sa tekutina v organizme, hlavne v mozgu (aby ho neposkodila) + pravidelne kontroly na hematologii, ci hodnoty stupaju alebo nie.
Urcite vysetria aj manzelovu krv, aby zistili aky Rh faktor bude mat vase babatko a podla toho pristupuju k frekvencii kontrol.
Taketo tehotenstvo ukoncuju (podla cekoveho stavu babatka) o nieco skor. Moj syn sa narodil 37+00tt. Krasny zdravy chlapcek, nasledok mal len zltacku.

ganesh
29. júl 2019

@nikamichal Ja som mala hodnotu 1:512 a klesla postupne nejakym zazrakom na 1: 64....ani hematologicka nechapala 😃 kedze dieta mam Rh pozitivne.
Tahala som vsetky poradne este s jednou mamickou, ktora mala odzaciatku 1:256, ukoncili jej v rovnaky den tehotenstvo (uz ale bola v pokrocilejsom stadiu tehu ako ja) a maly mal silnu zltacku, aj bol pod lampou a nakoniec dostal este transfuziu krvi. No trvale nasledky ziadne, pekny zdravy chlapec.
Takze neboj 🙂 tie pripady, ktore si citala na nete...o trvalych nasledkoch, su v dnesnej dobe ojedinele...ak si pravidelne sledovana.

biba2014
29. júl 2019

Ahoj,ja som mala vysoke protilatky lebo som rh negativna

biba2014
29. júl 2019

@ganesh ahoj,vraj tie protilatky mozu byt kolisave a začínajú klesat ked sa dostavaju k babatku

cerstva2712maminka
29. júl 2019

@janulka1985 podla mna ano

nikamichal
autor
29. júl 2019

Ďakujem upokojili ste ma. Dnes idem zasa na krv a v piatok budu výsledky tak hadam to nebude az tak vysoké. 😘

ganesh
29. júl 2019

@biba2014 vidis, to som netusila. Maly uz mal po porode zachytene protilatky v krvi, no nastastie ho vcas vybrali 🙂 ani pod lamu nemusel.
No zas tej mojej spolubyvajucej neklesali a chlapcek mal vacsie problemy po porode.
Ale verim, ze v dnesnej dobe to uz nie je taky problem, tato imunizacia...

biba2014
29. júl 2019

@ganesh ja som mala uz pri prvom babatku v 32tt titer 1:512, pri druhom babatku som zacinala s tymto titrom,malinky sa narodil v 36tt a rozvinula sa silna zltacka,svietili ho modrym svetlom dva tyzdne.a pred porodom som mala protilatky az 1:36000,vraj zavysi od typu protilatky,.ja som mala.anti D a je tam viacero podskupin,ja som mala nejaku ,,menej,,nicivu. Cele tehu som obiehala hematologiu,potom lezala v nemocnici kde malinkemu robili ultrazvuk prietoky krvy cez srdiecko,kontrolovali mozog,zistovali ci nie je chodokvnny.Chvala Bohu mam.dve zdrave deticky🤗😍

ganesh
29. júl 2019

@biba2014 ja som zacala na 512 uz v 20tt a skoncila na 32 v 37+0, lebo uz vykazoval lahke znamky anemie. Len tri dni som bola ku koncu hospitalizovana. Cakali presne na ten den a hned rano spravili sekciu a teda maly bol ok, len taka hranicna zltacka, na 4 den sme domov isli.
Ja som mala tiez anti D s tym, ze sme vedeli, ze maly bude 100% Rh pozit. Lebo tam sa to deli ako spominas na Dd Cc Ff...a este zalezi, ci to oznacia velkym (dominantnym) pismenom alebo malym...no cela veda 😃
A presne tym usg sledovali vsetko ako pises ☺️
Som rada, ze to mame za sebou 😁 my sme pri dvoch detoch skoncili uz 😃
Aj ja dakujem za zdrave deti, lebo predsa to tehu je trosku ine...clovek sa obcas zamysli nad vselicim. 😁

biba2014
29. júl 2019

@ganesh super,ze ste dobre dopadli😍no veru clovek sa nad vselicim zamysli😟ja som to velmi prezivala... ak sa mozem.opytat aj ti lekári uz odporucali nemam.dalsie dietatko?

m14m
29. júl 2019

@nikamichal treba verit ze to dobre dopadne 🙂 nic viac s tym asi nedokazeme urobit...

m14m
29. júl 2019

Baby ja pozeram tie moje vysledky a ja som mala anti-D protilatky a pisane titer protilatky NAT SA 8...a este pisane tepelne antirytrocytove protilatky pozitivne. Bolo to v 6tt... viac vysetreni som nestihla ked tehotenstvo skoncilo v 8tt

biba2014
29. júl 2019

@m14m ahoj,nemohol by ta tvoj dr.poslat na hematologiu,nam tam urobila odberi krvi,zistila manzelovi aj mne nejake podskupiny,na zaklade.dedicnosti krvi zistila.aka je pravdepodobnost toho aky rh faktor zdedi nase dieta... nam vyslo,ze manzel je ddominantný a je sanca 1,4%zeby nase dieta malo rh faktor po mne,tym padom by sa protilatky netvorili...

karinka6
29. júl 2019

Ahojte pri poslednej poradni mi povedali že mám zvýšené protilátky. Brali mi zas krv na podrobnejší rozbor. Teraz som v 20 tt. Je to druhé tehotenstvo a syn mal rh + po manželovi. Dúfam že to bude ok a vydržíme čo najdlhšie. Pichali vám v tom 26 tt tu injekciu čo sa dáva aj po pôrode ak je dieťa rh +?

biba2014
29. júl 2019

@karinka6 mne ju pichli po prvom porode a uplne zbytocne lebo uz som mala tu protilatku v krvi,po druhom.mi uz ani nedavali rhegu

m14m
29. júl 2019

@biba2014 ja som to zatial dalej neriesila. Bolo to moje tretie tehotenstvo. Obe deti co mam maju rh + len pri tych tehotenstvach nebol ziadny problem. Davame si teraz pozor, doktorka spominala ze protilatky v tele ostavaju a kazdym tehotenstvom sa zvysuju. Preto sa viac deti neodporuca..ale mne to pride ze to je taka loteria...moze aj nemusi sa stat

biba2014
29. júl 2019

@m14m ja som bola nedavno darovat krv aa spomenula som to pri odbere tej lekarke,o par dni mi volali,ze nemozem.byt darkynou lebo sa v mojrj krvi nasla ta protilatka...domov mi poslali aj take.papiere,ze v pripade potreby transfúzie krvi pre mna musim mat uz nejaku ery masu rh negativ a pozitiv(neviem to lepsie vysvetlit)mam.to zalozene v zdr.karte... Ja som vdacna za dve detičky,bojim sa tretieho tehotenstva...ano viem,ze kazdym tehotenstvom sa to zvysuje😕

ganesh
29. júl 2019

@biba2014 ano, uz nemozeme byt darkyne 😔
Mne nepichli po prvom porode, aj ked vedeli, ze dcera je Rh pozit, ja som sa dokonca na to isla pytat a sestricka ma odbila, ze netreba. Syna som uz rodila v inej nemocnici a tam krutili hlavou...ze akoze mi nepichli....
Nikto mi nedal odporucania, ze nemozem mat dalsie dieta...ale ja uz riskovat urcite nebudem, kedze uz toto druhe tehu bolo tak sledovane.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre